Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Eindelijk: een DS die begeerte opwekt
  • Changan stuurt de Nevo Q05 naar Nederland
  • Vakbond: Volkswagen wil lonen tot 2030 bevriezen
  • Alfa Romeo Cuore Rosso: Een sportieve toekomst met diverse aandrijflijnen
  • Fiat overweegt om de Punto opnieuw te lanceren
  • Stellantis wil honderden extra ingenieurs aannemen
  • Emotie zonder emissie: Peugeot RCZ Vision
  • Freelander 8 maakt indruk in het Midden Oosten
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Eindelijk: een DS die begeerte opwekt

    12 oktober 2026

    Changan stuurt de Nevo Q05 naar Nederland

    12 oktober 2026

    Vakbond: Volkswagen wil lonen tot 2030 bevriezen

    12 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Chinese elektrische auto’s kennen een enorme waardevermindering

    12 oktober 2026

    Volkswagen roept opnieuw ID.4 terug wegens brandgevaar

    11 oktober 2026

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Tesla heeft al meer dan 6.000 Superchargers in Europa
Autonieuws

Tesla heeft al meer dan 6.000 Superchargers in Europa

21 maart 20213 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Wat is de grootste troef van Tesla? de Model 3? De nog in Europa te lanceren Model Y waarvan Elon Musk verwacht dat die beter gaat verkopen dan het bestaande repertoire bij elkaar? Volgens sommigen is de grootste troef van Tesla echter iets anders: het steeds groter wordende eigen netwerk van snelle laadpalen, de zogeheten Superchargers. Intussen telt het automerk er 6.039 in Europa, verdeeld over 601 locaties.

De eerste Europese Supercharger werd door Tesla in 2013 gebouwd in Noorwegen toen de Model S geïntroduceerd werd. Bij de lancering van de Model X in 2016 was het aantal snelle laadpalen inmiddels gegroeid tot 1.267 stuks. Bij het begin van de leveringen van de Model 3 in 2019 stond de teller al op 3.711 Superchargers in heel Europa, en na een versnelling van de aanleg in de afgelopen 2 jaar is de grens van 6.000 locaties gepasseerd, waardoor meer dan 2,4 miljard elektrische kilometers mogelijk zijn geworden. Tegenwoordig is Tesla met haar snelle laadpalen in 27 Europese landen actief. De meest recente uitbreiding vond plaats in Griekenland (Athene). Ten oosten van Polen houdt het fenomeen ‘Supercharger’ vooralsnog op.

In 2013 telde een gemiddelde Supercharger locatie 7 snelle laadpalen. In de afgelopen jaren is dit gestaag toegenomen en telt de grootste Europese locatie, in Nebbenes, Noorwegen, niet minder dan 44 Superchargers, gevolgd door Rygge, eveneens in Noorwegen, met 42 stuks. De derde plek wordt gedeeld door het Noorse Liertoppen en Oberhonnefeld in Duitsland. Beiden hebben 40 laadpunten. De nieuwste locatie in Nederland ligt bij het Hotel De Witte Bergen in Eemnes, waar de A1 en A27 samenkomen. Het gaat daar om 12 nieuwe laders. In Nederland zijn er in totaal 33 locaties met in totaal 528 Superchargers.

In de loop van de tijd zijn de Superchargers sneller en efficiënter geworden. Het piekvermogen van de V2 Supercharger is opgewaardeerd tot 150 kW en de auto’s van Tesla kregen On-Route Battery Warm Up om ervoor te zorgen dat ze bij het laadpunt aankomen met ee optimale temperatuur van de accu set om op te laden, waardoor de gemiddelde tijd aan de stekker met 25 procent kan worden verkort. Met de introductie van V3 Supercharging in Europa worden oplaadsnelheden tot 1.600 km per uur gehaald. Die zijn ook in Eemnes te vinden. De Tesla Model 3 haalt bij het V3 type een laadsnelheid van maximaal 250 kW.

Het gemak van het laden aan een exclusief voor Tesla bestemde Supercharger, zonder laadkaart of ingewikkelde procedures, vormt een van dé troeven die rijders in een auto van dit merk een voordeel geven ten opzichte van gebruikers van een andere elektrische auto. De beschikbare Superchargers worden gevisualiseerd op het navigatiescherm en de Tesla kiest de optimale route plus suggereert de beste oplaadopties om de reistijd te minimaliseren. Het is een kwestie van de bestemming invoeren en alle reken- & denkwerk uit handen geven.

Sinds de introductie van Model 3 hebben Tesla -eigenaren het equivalent afgelegd van meer dan 3.000 retourvluchten naar de maan of ongeveer 22 op en neer naar Mars met behulp van Europa’s Supercharger netwerk.

 

Tesla Tesla Supercharger

Related Posts

Tesla: Duitse steun voor Full Self Driving, mits het systeem wordt aangepast

4 oktober 2026

Tesla op koers om nieuwe verkoopdaling te voorkomen

1 oktober 2026

Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

27 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.