Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Autoverkoop Geely overschrijdt grens van 3 miljoen in eerste 3 kwartalen
  • ‘Made in Europe’: ook Toyota roert zich
  • Auto’s met een verbrandingsmotor: Frankrijk en Duitsland streven naar versoepeling verkoopverbod
  • Eindelijk: de nieuwe Tesla Roadster onthuld
  • Porsche zet in op Mission S
  • Newsflash: Polestar wil een Audi A2 e-Tron concurrent
  • Van Vinex-wijk naar ‘het omrijden waard’: de nieuwe Hyundai Bayon
  • Tesla heeft opnieuw de Model 3 verbeterd
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Autoverkoop Geely overschrijdt grens van 3 miljoen in eerste 3 kwartalen

    12 oktober 2026

    Auto’s met een verbrandingsmotor: Frankrijk en Duitsland streven naar versoepeling verkoopverbod

    12 oktober 2026

    Eindelijk: de nieuwe Tesla Roadster onthuld

    12 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen roept opnieuw ID.4 terug wegens brandgevaar

    11 oktober 2026

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Jakkes: de nieuwe Volkswagen Polo
Toekomstplannen

Jakkes: de nieuwe Volkswagen Polo

6 maart 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Volkswagen zal in juni de nieuwe Polo voorstellen. Het publiek kan in september met de 6e generatie kennismaken op de IAA autotentoonstelling van Frankfurt. In Zuid Afrika kon de nieuwe Polo evenwel al worden betrapt. Autointernationaal.nl wordt er niet vrolijk van.

In Wolfsburg heeft men een patent op voorzichtig evoluerend design. Dat zorgt nooit voor verrassingen en meestal is de stylingprogressie nipt groot genoeg om als algemene reactie “nou, vooruit dan maar” bij het grote publiek te kunnen ontfutselen. Maar dit keer lijkt Volkswagen te veel op veilig gespeeld te hebben. Nóg meer dan Ford bij de jongste Fiesta en Kia bij de nieuwe Rio.

Als de rest van de concurrentie stilstaat, is dat niet erg. Maar er zijn ook rivalen die wél een fris en fruitig design voor hun nieuwe B segment aanbieding uit de hoge hoed toveren. In eigen huis is dat Seat met de Ibiza. Verder lijkt de nieuwe Nissan Micra in niets meer op zijn voorganger. En laten we de jongste Citroën C3 niet vergeten. Ook dat model is er qua aantrekkelijkheid enorm op vooruit gegaan.

Sinds de huidige Polo 8 jaar geleden op de markt verscheen, zijn er bovendien tal van verleidelijke alternatieven op de markt verschenen die de Volkswagen qua populariteit naar de kroon steken. De Renault Clio is daar het beste voorbeeld van, maar ook de Mazda 2 heeft zijn charme, evenals de Hyundai i20 en de vernieuwde Opel Corsa. De Suzuki Baleno maakt daarentegen weer indruk met zijn prijs:ruimte verhouding. Anderen tasten liever dieper in de buidel voor een Mini, of een Audi A1.

Het is de vraag of de 6e generatie Polo voldoende nieuw is om de komende 8 jaar de referentie binnen zijn segment te blijven. Optisch althans, want qua techniek hoeven we ons geen zorgen te maken. Volkswagen baseert de nieuwe Polo op haar MQB platform. Dat onderstel is licht en ruimte-efficiënt. Dit betekent dat de 6e editie lekker afslankt én meer plek biedt voor bagage en passagiers. Voeg daarbij assistentiesystemen (o.a. voor autonoom parkeren en idem file rijden) die nu reeds leverbaar zijn op de Golf, en je hebt een Volkswagen die ineens heel veel te bieden heeft.

De nieuwe Polo wordt waarschijnlijk niet leverbaar in 3-deurs uitvoering. Voor die carrosserievariant is te weinig belangstelling, waardoor de hiervoor benodigde investeringen niet terugverdiend kunnen worden. Ook is het niet zeker of de CrossPolo terugkeert aangezien Volkswagen werkt aan een apart SUV model op basis van de Polo; in de vorm van de T-Cross Breeze konden we hier vorig jaar al een conceptversie van zien.

Er zijn nog geen foto’s van het interieur van de Polo, maar ook daar is ‘evolutie’ het sleutelwoord. Bovendien heeft Volkswagen een naam hoog te houden qua bouwkwaliteit en materiaalgebruik. De nieuwe Polo wordt daardoor niet de meest sexy auto in zijn klasse, maar de klant kan wel rekenen op het gebruik van, voor het B segment, ongekend veel zacht plastic. Ook hoogwaardige bedieningsknoppen en (optioneel) het digitale instrumentarium van de Golf zullen het model een dure uitstraling geven.

In motorisch opzicht houdt Volkswagen het bij de nieuwe Polo overzichtelijk. Het gamma zal bestaan uit een 3-pits 1.0 (75, 95 of 115 pk), de 1.5 TSI (150 pk) en de 1.6 TDI (80, 95 of 110 pk). Daarnaast kunnen we rekenen op een aardgas variant (1.0 TGI met 95 pk) en op een milde hybride versie met 48V accu. Voor de Polo GTI is een 200 à 210 pk sterke variant van de nieuwe 1.5 TSI motor in ontwikkeling.

Volkswagen Volkswagen Polo

Related Posts

Newsflash: Alfa Romeo Giulietta wordt een cross-over

12 oktober 2026

Volkswagen ziet verkoop in september verder instorten

9 oktober 2026

Volkswagen topman wijst in oproep op gedeelde verantwoordelijkheid

9 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.