Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: Volvo geeft gas met plug-in modellen
  • Dankzij de Verenigde Staten is Stellantis weer op de goede weg
  • Elektrische auto’s: Hyundai ziet verkoop het hardst groeien
  • Winstkrimp voor Volvo
  • Prijs indicatie Range Rover Sport Electric
  • Prijs vergelijking Xpeng L03
  • Newsflash: comeback Lancia Delta gaat niet door
  • Prijs vergelijking Fiat Pandina Icon
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: Volvo geeft gas met plug-in modellen

    10 juli 2026

    Dankzij de Verenigde Staten is Stellantis weer op de goede weg

    10 juli 2026

    Elektrische auto’s: Hyundai ziet verkoop het hardst groeien

    10 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    7.0

    Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

    8 juli 2026

    Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP

    2 juli 2026

    BMW iX3 scoort 5 sterren in nieuwe, strenge Euro NCAP test

    1 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Nu officieel: Hyundai Kona
Introductienieuws

Nu officieel: Hyundai Kona

8 juni 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Hier zie je de eerste officiële foto’s van de nieuwe Hyundai Kona. Met deze 4,17 meter lange cross-over richt het Koreaanse merk zich op het segment onder de Tucson. De Kona is 1,80 meter breed en 1,55 meter hoog. Zijn wielbasis is identiek aan die van de eveneens nagelnieuwe Citroën C3 Aircross, namelijk 2,60 meter. Hyundai heeft de Kona bewust een agressief, sportief en brutaal design gegeven. En, toeval of niet, het Koreaanse alternatief voor de Citroën C3 Aircross beschikt over dezelfde soort frontverlichting op 2 niveaus. Net als bij de Fransman is tweekleurige carrosserieafwerking mogelijk (er is keuze uit 10 tinten voor het koetswerk en zwart of donkergrijs voor het dak), evenals bodembeschermplaten.

Citroën zegt dat de C3 Aircross de ruimste SUV in zijn segment is. Hyundai doet dezelfde claim voor de Kona, maar het aantal kofferbak liters is minder groot dan bij zijn Franse concurrent: 361, of 1.143 door de achterbank neer te klappen (dat kan in 60:40 verhouding). Voor het infotainment systeem zijn er beeldschermen van 5.0, 7.0 of 8.0-inch, Apple CarPlay en Android Auto compatibiliteit behoort tot de mogelijkheden, evenals voorruitprojectie en inductieladen. Hyundai zegt met de laatste voorziening de primeur in het betreffende segment te hebben, maar Citroën kan dat net zo goed claimen.


Qua veiligheidsvoorzieningen blijft de Kona niet achter bij de C3 Aircross. Ook de Koreaanse SUV wordt leverbaar met tal van veiligheidsassistentie systemen, waaronder Forward Collision Avoidance met autonome noodrem functie (AEB), een rijbaan hulp, adaptieve koplampen, vermoeidheidsherkenning en dode hoek waarschuwing. Het interieur van de Hyundai oogt minder spannend dan dat van de Citroën, maar krijgt wel kleurige accenten mee (oranje, rood of geelgroen).

Hyundai gaat de Kona wereldwijd aanbieden. Op de Amerikaanse markt zal de cross-over leverbaar worden met een atmosferische 2,0 Kona hiermee in exact 10 seconden naar 100 km/u sprinten. Als topsnelheid wordt 194 km/u opgegeven. Tegen meerprijs kan de Kona worden geleverd als 1.6 T-GDI. Deze turbomotor is goed voor 177 pk en 265 Nm. De Kona 1.6 T-GDI zit in 7,7 seconden op 100 km/u en heeft een topsnelheid van 210 km/u. Hij is standaard uitgerust met Hyundai’s 7-traps automaat met dubbele koppeling. Beide motorversies zijn tegen meerprijs leverbaar met vierwielaandrijving.

Speciaal voor Europa gaat het Koreaanse merk de Kona ook bouwen in 1.0 T-GDI uitvoering. Die is 120 pk / 172 Nm sterk en altijd gekoppeld aan een handgeschakelde 6-bak. De sprint van de 3-pits Kona neemt 12,0 seconden in beslag en als topsnelheid geeft Hyundai 181 km/u op. Ook speciaal voor Europa is de 1.6 CRDi uitvoering. Die heeft een nieuw ontwikkelde dieselmotor met 115 pk (en een handgeschakelde 6-bak) of 136 pk (en een 7-traps automaat). De Europese variant van de Kona krijgt standaard voorwielaandrijving. De sterkste dieselversie is ook leverbaar met tractie rondom. Bij de 1.6 T-GDI is vierwielaandrijving standaard.

De Kona biedt volgens Hyundai veel rijplezier en is tegelijkertijd zeer geschikt voor gebruik in de stad. De lichtmetalen velgen zijn maximaal 19-inch groot (C3 Aircross: 17-inch). Speciale terreinbanden zijn optioneel. Het publieksdebuut van de Kona vindt in september op de IAA van Frankfurt plaats. Een maand daarvoor start de verkoop van de benzineversies. Voor de 1.6 CRDi uitvoering met nieuwe dieselmotor gaan de orderboeken in de zomer van 2018 open. Dat jaar zal ook een volledig elektrische versie van de Kona worden voorgesteld. Die krijgt een actieradius van 390 kilometer.

Hyundai Hyundai Kona

Related Posts

Elektrische auto’s: Hyundai ziet verkoop het hardst groeien

10 juli 2026

Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd

1 juli 2026

Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

20 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.