Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volkswagen: hard ingrijpen is van levensbelang
  • Mini introduceert de Cooper Oxford Edition
  • Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP
  • BMW ziet Chinese verkoop instorten
  • BYD loopt een blauwtje bij Renault
  • JLR punt de Defender bij
  • Prijs vergelijking Peugeot e-208 GTi
  • BMW iX3 scoort 5 sterren in nieuwe, strenge Euro NCAP test
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen: hard ingrijpen is van levensbelang

    2 juli 2026

    Mini introduceert de Cooper Oxford Edition

    2 juli 2026

    BMW ziet Chinese verkoop instorten

    2 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Ook Zeekr 7 GT scoort 5 sterren bij Euro NCAP

    2 juli 2026

    BMW iX3 scoort 5 sterren in nieuwe, strenge Euro NCAP test

    1 juli 2026

    Chinese auto’s laden het snelst op

    1 juli 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Kort door de bocht»Beschaafd snel: Volkswagen Polo GTI
Kort door de bocht

Beschaafd snel: Volkswagen Polo GTI

2 december 20175 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Waarom de korte test?

Volkswagen is begonnen met de levering van de nieuwe Polo GTI. De sportieve topversie moet 29.590 euro opbrengen. Daarmee is de Duitser maar liefst 1.725 euro goedkoper dan zijn voorganger.

Wat voor auto is het?

De Polo GTI heeft een dikke 2,0 liter turbomotor in het vooronder. Qua vermogen (200 pk) overvraagt de 4 cilinder zichzelf naar huidige maatstaven niet. Een bewuste keuze van Volkswagen, want de Golf GTI beschikt over dezelfde 2.0 TSI unit. Die biedt 230 pk (245 pk met Performance pakket) en daar moet zijn kleine broer natuurlijk uit de buurt blijven. Volkswagen laat met de Polo GTI zien niet perse mee te willen doen aan de downsize trend in autoland. Motoren worden doorgaans steeds compacter (de vorige generatie had een 1,4 of 1,8 liter) maar daar hebben de Duitsers een broertje dood aan. Het maximum koppel bedraagt 320 Nm en is al vanaf 1.500 toeren beschikbaar. Dat duidt op een grote motorsouplesse. De Polo GTI kan een topsnelheid van 237 km/u bereiken en sprint hij in 6,7 seconden naar 100 km/u.

De eerste exemplaren worden geleverd met een DSG automaat met dubbele koppeling waarmee volgens Volkswagen vliegensvlug van verzet kan worden gewisseld. In de loop van 2018 komt voor liefhebber van handarbeid een 6-bak beschikbaar. Iedere Polo GTI beschikt over een XDS elektronisch sperdifferentieel en het zogeheten Active Sport Select adaptieve onderstel met de standen Normaal en Sport.

Uiterlijke kenmerken die het sportieve karakter van de Polo GTI benadrukken zijn, naast diverse GTI logo’s, vooral rode accenten. Die zitten onder andere op de grille en lopen fraai door in de koplampen. Voorts is de Volkswagen voorzien van een dubbele uitlaatpijp en 17 inch lichtmetalen velgen. Als GTI hangt de Polo 15 millimeter dichter boven het asfalt dan de doordeweekse uitvoeringen.

In het interieur ontbreekt een met leer bekleed sportstuur vanzelfsprekend niet. Het meubilair is met de bekende ruitstof bekleed. De standaarduitrusting van de Polo GTI omvat onder meer Front Assist, voetgangerherkenning, City Emergency Braking, mistlampen, LED achterlichten en Bluetooth. Op de optielijst staan zaken als LED koplampen en adaptieve cruisecontrole met stop & go functie.

Is het wat?

6,7 seconden is een nette tijd voor de sprint naar 100 km/u. Daarover valt dan ook niks te klagen. Maar het prestatiekarakter van de Polo GTI is wat steriel; iets wat voor een hete hatchback (die je doorgaans koopt voor het rij plezier) toch wel een dingetje is. De Peugeot 208 GTi by Peugeot Sport biedt, als het om accelereren aankomt, veel meer drama en emotie. Maar goed, die braakt ook weer meer CO2 uit dan de Volkswagen (139 versus 134 gram).

De jongste Polo is gebaseerd op het zogeheten MQB A0 platform, wat er voor zorgt dat de rijgedrag verschillen met de Golf kleiner zijn dan ooit. De grote mate van stabiliteit zorgt voor extra vertrouwen in de Volkswagen: je kan de GTI precies daar op het wegdek hebben waar jij hem wilt hebben. Toch maakt deze Polo niet echt indruk met zijn rij plezier. Hij rijdt netjes, maar niet wezenlijk spannender dan bijvoorbeeld de 1.0 TSI uitvoering.

De DSG automaat schakelt inderdaad, zoals door Volkswagen beoogd, snel maar de transmissie heeft als nare eigenschap dat hij zich bij een laag tempo wat schokkerig gedraagt. Ook zit er een vrij groot gat tussen de 2de en 3de versnelling. Bij de handbak uitvoering sluiten de overbrengingsverhoudingen beter op elkaar aan. Maar per saldo is het heel simpel om je met de Polo GTI door het verkeer te bewegen.

Het elektronische sperdifferentieel smoort als je bij een stoplicht wegrijdt doorslippende voorwielen in de kiem, maar in bochten is het toch soms zoeken naar tractie voor het binnenste exemplaar. Het blijkt maar weer eens dat er niks op kan tegen een klassiek mechanisch differentieel. De Polo GTI zou er zeker van opknappen. Toch zijn het vermoedelijk alleen de hardcore hete hatchbacks fans zie de meerwaarde er van in zien. De doorsnee Volkswagen klant zal het wel best vinden zo.

Toch is het bochtgedrag zeker niet onrustig. De neuspartij voelt niet te zwaar aan en de achteras helpt mee om de Volkswagen goed aan het wegdek te laten kleven. Overhellen doet de Polo GTI in Sport modus maar in de normale setting zou je een iets vergevingsgezinder veerkarakter wensen. Wellicht zijn de optionele 18-inch wielen van de testauto de boosdoener.

Een hete hatchback moet niet alleen snel zijn maar ook praktisch. Wat het laatste betreft zit het bij de Polo GTI (ook) wel snor. De bagageruimte is liefst 351 liter groot en daarmee doet hij maar weinig onder voor de grotere Golf, die 380 liter capaciteit heeft. Omdat 5 deuren standaard zijn, is in/uitstappen makkelijk en het eerder genoemde MQB A0 platform zorgt voor (naar B segment normen) opvallend veel ruimte voor achterpassagiers.

Voorin bieden de sportstoelen voldoende steun. Het dashboard is voorzien van een 6,5 of 8,0 inch groot touch screen voor het infotainment systeem (navigatie, smartphone connectiviteit). Een primeur voor een B segment model is het digitale, hoge resolutie instrumentarium, Active Info Display genaamd. Dat geeft de Polo GTI een hightech uitstraling. De Volkswagen heeft sowieso een heel volwassen karakter.

80%
80%
Awesome

De nieuwe Polo GTI is snel en indrukwekkend verfijnd. Het weggedrag zorgt voor veel vertrouwen en de Volkswagen laat zich niet snel uit zijn element brengen. Maar ruw en rallyachtig is de Duitser anders dan sommige van zijn concurrenten allesbehalve. Daar staat tegenover dat de Polo GTI zeer geschikt is voor dagelijks gebruik. Een uitstekende allrounder kortom, waarmee het mede dankzij de standaard automaat heel eenvoudig is om verrassend snel onderweg te zijn.

  • 8
  • Beoordelingen door bezoekers (16)
    7.1
Volkswagen Volkswagen Polo

Related Posts

Volkswagen: hard ingrijpen is van levensbelang

2 juli 2026

Staking bij Mercedes is begin van hete zomer in Duitse auto-industrie

1 juli 2026

Chinese Volkswagens nu ook voor Europa?

24 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.