Volkswagen heeft de vakantieperiode van eind juli tot half augustus gebruikt om de fabriek in Hannover te moderniseren en om te bouwen naar de productie van nieuwe modellen.
De carrosseriebouw, de spuiterij en montagesystemen voor de Amarok werden gedemonteerd. In dit deel van de fabriek (34.000 vierkante meter groot) zal Volkswagen in de toekomst onderdelen produceren voor haar elektrische bus, die momenteel onder de conceptstudie naam ID.Buzz ontwikkeld wordt. Naast dit nieuwe model werden de fabricagesystemen voor de nieuwe T7 bestelbus opgezet en in gebruik genomen. Het omvat de carrosserie, het lakken en de montage van de nieuwe Multivan. De productie van de T6.1 en T7 met verbrandingsmotoren en hybride aandrijving vindt vanaf 2021 op gezamenlijke assemblagelijnen plaats.

Verder heeft Volkswagen in Hannover de transporttechniek binnen de spuiterij voor de integratie van de nieuwe generatie Multivan en de ID.Buzz aangepast. Daarnaast heeft de autofabrikant ook een nieuw tweekleurig verfsysteem opgezet voor de T-familie en de elektrische bus. Naast deze maatregelen werd in de pers straat een oude productielijn ontmanteld. Hiermee wil Volkswagen 4.200 ton CO2 per jaar besparen door de verhoogde energie-efficiëntie van de nog bestaande pers straat systemen. Er is verder onder andere gezorgd voor automatisering en digitalisering van het productieproces.
In totaal werden tijdens de renovatiefase meer dan 500 individuele aanpassingen uitgevoerd. Voor de productie van voertuigen heeft Volkswagen in de fabriek in Hannover meer dan 2.000 mensen in dienst. De Amarok wordt sinds mei alleen nog maar in Argentinië gebouwd. In 2019 rolden bijna 72.500 eenheden, een derde van de totale output van de pick-up wereldwijd, van de productielijn in de fabriek in Hannover. Maar dat was niet voldoende voor een rendabele fabricage in Duitsland. Volkswagen heeft daarom besloten om de opvolger van de Amarok te baseren op de nieuwe Ford Ranger. Die komt in 2022 op de markt.

De T7 bestelbus generatie wordt nog dit jaar gepresenteerd, maar er zullen in 5 jaar tijd slechts 25.000 exemplaren van worden geproduceerd. De reden: Volkswagen blijft tegelijkertijd de T6.1 aanbieden als bedrijfswagen en als California. De T7 wordt geleverd met conventionele aandrijvingen en als hybride. Deze bestelbus editie wordt gebaseerd op de modulaire MQB platform van de Volkswagen Groep. Dat onderstel biedt onder meer de mogelijkheid om 48 volt elektrische systeem te integreren, evenals het doorvoeren van updates voor de elektronische architectuur en de modulaire infomediasysteem ‘via de lucht’.
Er is geen puur elektrische versie van de T7 gepland. Dat gat gaat Volkswagen opvullen met de ID.Buzz. De elektrische bus heeft nog geen definitieve naam, maar de Duitse autofabrikant heeft onlangs de omschrijving e-Samba laten registreren. De ID.Buzz wordt in 2022 verwacht. Daarom is het nog altijd onzeker hoe de productieversie er uit komt te zien. Hopelijk wordt het ontwerp van de conceptstudie niet al te zeer afgezwakt en geanonimiseerd.

Josef Baumert, lid van de Raad van Bestuur van Volkswagen Commercial Vehicles: “Wij zijn systematisch bezig met de uitvoering van onze strategie om de productie te automatiseren en digitaliseren. De fabriek in Hannover wordt volledig nieuw ingericht zodat we in de toekomst naast de succesvolle T 6.1 modellen 2 andere modellen in één fabriek kunnen bouwen. Dat is een duidelijk bewijs van ons geloof in de toekomst van deze productievestiging”.
