Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
  • BMW bouwt fabriek in Leipzig om voor de Neue Klasse
  • Smart Fortwo opvolger inside
  • Elektrische Jeep Compass nu ook als 4xe en Long Range
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs indicatie Geely E2

    18 juni 2026

    Prijs vergelijking Skoda Peaq

    17 juni 2026

    Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai

    17 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Porsche komt met ‘Super SUV’
Toekomstplannen

Porsche komt met ‘Super SUV’

13 juli 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
PorscheSuperSUV2025

Porsche heeft geruchten bevestigd dat zij plannen heeft voor een nieuw SUV model. Die auto zal worden gebaseerd op de Sport variant van de zogeheten Scalable Systems Platform (SSP) architectuur: een speciaal platform voor elektrische auto’s dat door een aantal merken binnen de VolkswagenGroep zal worden gebruikt.

Het nieuwe SUV model zal worden geproduceerd in de fabriek van de Duitse autofabrikant in Leipzig. De plannen hiervoor werden dinsdag bevestigd tijdens een langetermijnupdate van de platformstrategie die door Porsche topman Oliver Blume werd gegeven. Hij onthulde ook dat de aankomende derde generatie van de Panamera en de tweede editie van de Taycan gebaseerd zullen worden op hetzelfde SSP platform. Blume zei: “We zijn van plan een nieuw luxe, volledig elektrisch SUV model toe te voegen aan ons portfolio, dat in Leipzig van de productielijn zal rollen. Dit zal onze positie in het luxe autosegment verder versterken. We richten ons met name op de hogere margesegmenten en willen op deze manier nieuwe verkoopkansen aanboren”.

Verdere details over de nieuwe SUV, die in de tweede helft van het decennium boven de Macan en de Cayenne zal worden gepositioneerd, blijven geheim. Er wordt echter gesuggereerd dat het de niet-geïdentificeerde auto zou kunnen zijn die eind vorig jaar als designstudie werd getoond tijdens een presentatie aan een groep Noord-Amerikaanse Porsche dealers. Destijds beschreven die dealers het model als “breder en groter dan de Cayenne”. Ze zeiden ook dat het een “platte styling aan de achterkant had, niet zoiets als de Macan en Cayenne”.

De nieuwe SUV betekent een zevende modellijn in het Porsche gamma, dat momenteel de 718 Boxster/Cayman, 911, Macan, Cayenne, Panamera en Taycan omvat. Naast het onthullen van de plannen voor het nieuwe SUV model, onthulde Blume dat Porsche de technische leiding heeft gekregen voor de Sport variant van de SSP architectuur. Het nieuwe door Porsche te ontwikkelen derivaat voor elektrische auto’s is gebaseerd op de ‘ruggengraat’ van de standaard SSP structuur, die in 2025 zijn debuut zal maken met de lancering van de productieversie van de Volkswagen Trinity: een Tesla Model 3 rivaliserende liftback die waarschijnlijk worden verkocht onder de naam ID.Saloon. Een van de belangrijkste kenmerken van de SSP Sport architectuur zijn krachtige elektromotoren en batterijcomponenten, in een strategie die vergelijkbaar is met die van Mercedes-Benz en diens AMG afdeling voor performance wagens. Er wordt ook verwacht dat het opladen via 800 Volt met 350kW opladen zal ondersteunen.

Hetzelfde platform zal ook worden gebruikt door aankomende elektrische modellen die gepland zijn door Audi, Bentley en Lamborghini. Terwijl het nieuwe SUV model van Porsche gebaseerd zal zijn op de SSP Sport architectuur, bevestigde Blume’s presentatie van de platformstrategie-update voor de lange termijn dat aankomende elektrische versies van de Macan en Cayenne op de PPE architectuur (Premium Platform Electric) zullen worden gebaseerd. Dat onderstel type debuteert eind 2023 / begin 2024 onder de Audi Q6 e-Tron. Porsche onthulde ook dat de volgende generatie Panamera volledig elektrisch zal worden. Daarmee wordt dit model feitelijk de grote broer van de Taycan. Voordat de compleet nieuwe Panamera zal worden geïntroduceerd, ondergaat het huidige model eerst nog een uitgebreide update. De huidige Taycan is gebaseerd op het elektrische J1 platform dat ontwikkeld is door Porsche in samenwerking met Audi. Het nieuws over de overstap van de Panamera naar elektrisch vermogen suggereert dat de fabriek van Porsche in Leipzig in de toekomst maximaal 4 elektrische modellen zal produceren op basis van 2 soorten platforms: Macan en Cayenne op ‘PPE’ en de Panamera en een nieuwe SUV op ‘SSP Sport’.

Elektrisch Porsche SUV

Related Posts

Musk een eikel? Wat dacht je van Wolfgang Porsche?

15 juni 2026

Porsche schroeft productie terug en snijdt in de kosten

15 juni 2026

Newsflash: lagere instapprijs voor Renault 5 E-Tech

14 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.