Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Smart #2: terugkeer naar de 2-zitter
  • Mercedes maakt bi-directioneel laden mogelijk
  • Prijs vergelijking Xpeng G9L
  • Omstreden Jaguar trekt de aandacht
  • ANWB eist dat België ‘discriminerend’ tol plan van tafel haalt
  • BMW zorgt voor scheve gezichten
  • Renault 8 Gordini Concept kan realiteit worden
  • Newsflash: AUDI A8 kan na 2030 een comeback maken
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Smart #2: terugkeer naar de 2-zitter

    12 oktober 2026

    Mercedes maakt bi-directioneel laden mogelijk

    12 oktober 2026

    Prijs vergelijking Xpeng G9L

    12 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen roept opnieuw ID.4 terug wegens brandgevaar

    11 oktober 2026

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Drako Dragon: 2.000 pk sterke SUV met vleugeldeuren
Toekomstplannen

Drako Dragon: 2.000 pk sterke SUV met vleugeldeuren

8 november 20223 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
DrakoDragon5

De Amerikaanse fabrikant van elektrische auto’s Drako wil het ‘Super SUV’ segment betreden. De Dragon met bizar krachtige aandrijving viert zijn première op de Los Angeles Auto Show op 17 november.

Drako, een start-up voor elektrische auto’s uit Silicon Valley, maakte zijn debuut op de Monterey Car Week in 2019 met de Drako GTE: een elektrisch aangedreven 4-deurs GT die losjes gebaseerd is op de Fisker Karma en die 1.200 pk levert. Afgelopen zomer maakte het bedrijf een model aan haar portfolio toe te zullen voegen. Met de nieuwkomer, eenvoudigweg Drako Dragon genaamd, willen de Californiërs inspelen op de populariteit van luxe SUV modellen. Het design is heel dynamisch en de aandrijving natuurlijk weer volledig elektrisch.

DrakoDragon

Tot nu toe zijn er slechts een paar donkere teaser afbeeldingen en een handvol sleutelgegevens over de Dragon. Maar die informatie zorgt er voor dat menigeen direct op het puntje van zijn stoel gaat zitten.

De Dragon heeft niet bepaald klassieke SUV lijnen. Daardoor komt hij eerder over als een sportwagen met een grotere bodemvrijheid. Opvallend en ongewoon voor een SUV zijn de naar boven openende vleugeldeuren, wederom ontworpen door Lowie Vermeersch. Ze verlenen toegang tot een luxe interieur dat plaats moet bieden aan 5 personen. Aangezien er slechts 2 portieren zijn, doet de Dragon het zonder B stijlen.

DrakoDragon7

De voorkant wordt gekenmerkt door een sterk geprofileerde motorkap, scherp gesneden led koplampen en een grote grille die een, trapeziumvorm heeft. Ter hoogte van de C stijl zijn er grote openingen in de carrosserie. Hier kan de luchtstroom door 2 afzonderlijke vleugelelementen stromen. Daartussen zit een grote achterdeur die tot ver in het dak reikt en tot diep in de bumper doorloopt. De tweedelige led verlichting reikt tot ver in de klep.

Zoals het een model uit de luxeklasse betaamt, is de Dragon gebaseerd op een carbon chassis en is ook de gehele carrosserie gemaakt van koolstofvezel.

DrakoDragon3

Voor wat betreft de aandrijving, vertrouwt Drako op het viermotorige concept van de GTE. Met een motor bij elk wiel kan ook Torque Vectoring worden geïmplementeerd. Het totale vermogen dat wordt gegeven door Drako bedraagt 2.000 pk. De tijd die nodig is om de SUV vanuit stilstand 60 mph (ongeveer 96 km/u) te laten bereiken, wordt voorspeld op 1,9 seconden. De topsnelheid zou 320 km/u bedragen.

Drako heeft nog geen verdere gegevens over de Dragon gegeven. Maar dat zal waarschijnlijk veranderen op 17 november, wanneer de fabrikant de Dragon op de Los Angeles Auto Show zal onthullen. Geïnteresseerden kunnen de Dragon nu al reserveren voor een aanbetaling van 500 dollar. Als je een exemplaar van de gelimiteerde First Edition wilt bezitten (oplage: 99 stuks), dan moet jij jouw aanbetaling verhogen 5.000 dollar.

DrakoDragon6

Drako Dragon Drako Motors

Related Posts

Newsflash: facelift voor Opel Corsa

6 november 2022

Elektrische auto met een luchtje: Drako GTE

13 augustus 2019

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.