Rolls-Royce zal eind dit jaar haar eerste volledig elektrische productiemodel lanceren: de Spectre. De Britten doen daar niet geheimzinnig over, integendeel: de voorpubliciteit op basis van studiofoto’s heeft namelijk al tot een groot aantal orders geleid. Dat smaakt Rolls-Royce naar meer en daarom is er nu beeldmateriaal vrijgegeven van een prototype zonder camouflage. Die is zó perfect afgewerkt dat hij door zou kunnen gaan voor de productieversie.
Dat Rolls-Royce momenteel nog druk bezig is met het testen van de Spectre komt doordat de doelgroep perfectie eist. Dus geen niet goed uitontwikkelde modellen zoals de Polestar 2 of de Volkswagen ID.3 bij hun lancering. Rolls-Royce zegt daarom de Spectre dusdanig uitgebreide tests te laten ondergaan dat er bijna 400 jaar normaal gebruik kan worden nagebootst. Niet eerder kwam een model van het inmiddels 118 jaar oude automerk zo beslagen ten ijs.

De Spectre ondergaat momenteel tests bij extreem warm weer op 2 locaties in Zuid-Afrika: Augrabies in de Noordkaap en Franschhoek in de wijngebieden van de Westkaap. Deze locaties lijken in alle opzichten sterk op de woonlocatie van de meeste Spectre klanten: de Cote d’Azur. Zowel voor dit deel van Zuid-Frankrijk als voor de genoemde specifieke gebieden in Zuid-Afrika geldt dat er veel kronkelende landweggetjes vol grind, stof en vuil zijn. Ook de weersomstandigheden met temperaturen tegen de 50 graden Celsius komen overeen.
De Spectre mag na zijn Zuid-Afrikaanse tour terug naar de Côte d’Azur en zal daarna worden getransporteerd naar het ijskoude Arjeplog in Zweden. Beide bestemmingen deed de Spectre eerder al aan. Daar rijdt de auto volgens Rolls-Royce de laatste 20 procent van de totale 2,5 miljoen testkilometers.

Inmiddels heeft de Spectre al 2 miljoen testkilometers achter de kiezen. Hij heeft nog er nog 500.000 te gaan voordat het testprogramma is afgerond. Volgens Rolls-Royce heeft de Spectre dan de afstand van 62 keer de wereld rond afgelegd. In het tweede kwartaal van dit jaar zal de productieversie worden gepresenteerd. Dan krijgen wij meer te horen over het vermogen, de acceleratietijd en de actieradius van de Spectre, maar reken een rijbereik van 520 kilometer (WLTP), 900 Nm aan trekkracht en een systeemvermogen van 585 pk.
De acceleratie vanuit stilstand naar 100 km/u neemt naar verwachting 4,5 seconden in beslag. Bovendien communiceert Rolls-Royce een gemiddeld stroomverbruik van 21,5 kWh. Voor de genoemde 520 kilometer aan actieradius is dan een batterij van ruim 100 kWh nodig. Toevallig zit er in de i7 van moederbedrijf BMW een dergelijk exemplaar. Die heeft een capaciteit van 105 kWh. Een snelle rekensom leert trouwens dat 2,5 miljoen testkilometers bij een rijbereik van 520 kilometer zo’n 4.800 laadsessies betekent. Daar is de Spectre dus in ieder geval op berekend.
