Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volkswagen krijgt groen licht voor verkoop Everllence
  • Elektrische auto aanzienlijk duurder om te verzekeren
  • Prijs indicatie BYD Ti 7
  • Autoverkopen Italië: goud voor oud
  • Fastned verhoogt winstverwachting na sterk halfjaar
  • CAM: Auto-industrie vooral in de problemen door verdampende winstmarge
  • Volvo introduceert Safety Coach-app
  • Leaserijders met elektrische auto zorgen 2 keer per dag voor piekbelasting
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen krijgt groen licht voor verkoop Everllence

    13 augustus 2026

    Elektrische auto aanzienlijk duurder om te verzekeren

    13 augustus 2026

    Prijs indicatie BYD Ti 7

    13 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Rolls-Royce presenteert de Spectre Series II
Introductienieuws

Rolls-Royce presenteert de Spectre Series II

1 juni 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Rolls-Royce was er als fabrikant van peperdure, exclusieve auto’s tijdig bij met het lanceren van een elektrisch model. Voor een merk dat het niet in de laatste plaats moet hebben van ‘stilte aan boord’ in haar auto’s, is een verbrandingsmotor immers een hinderlijke sta-in-de weg. Ja, het elektrische debuutmodel was zwaar, maar dat geldt vor elke Rolls-Royce, dus dat is geen issue.

Aanvankelijk leek de elektrische Spectre dan ook een schot in de roos te zijn, maar al snel verflauwde de belangstelling en werd Rolls-Royce met de neus op dezelfde feiten gedrukt als andere fabrikanten van peperdure, exclusieve auto’s: de doelgroep heeft toch liever een model met verbrandingsmotor (en heel veel cilinders). Want die kan zorgen voor akoestisch genot. Auto’s met elektrische aandrijving zijn daar niet goed toe in staat. Dat werd al snel duidelijk toen de orderstroom voor de Sceptre opdroogde.

Met de Series II probeert Rolls-Royce de belangstelling weer aan te wakkeren. De uit 2023 stammende, elektrische Sceptre is namelijk op diverse punten verbeterd. Zo is de actieradius toegenomen van 530 kilometer naar 627 kilometer. een verschil van 18 procent. Ook het snel opladen van de 112 kWh accu (voorheen 102 kWh) verloopt nu vlotter. Volgens Rolls-Royce is de laadtijd met 14 procent afgenomen.

Het motorvermogen bedraagt nu 601 pk en aan koppel is er maximaal 1.015 Nm beschikbaar; dat was voorheen 585 pk en 900 Nm. De sportievere Black Badge versie is zelfs goed voor 680 pk (voorheen 659 pk). Die sprint in 4,3 seconden van 0 naar 100 km/u. De standaarduitvoering is twee tienden langzamer. Beide waarden zijn niet spectaculair, maar niet vergeten moet worden dat de 5,49 meter lange Spectre 2.925 kilo weegt.

Uiterlijk zijn er amper verschillen tussen de ‘oude’ Spectre en de Series II. De wijzigingen blijven beperkt tot nieuwe koetswerkkleuren (waaronder Ethereal Blue) en andere velgen (23 inch multi-spaak exemplaren). Kortom, van Ferrari Luce toestanden en een radicale trendbreuk op het gebied van design is hier geen sprake. Daar zal (vrijwel) iedereen blij mee zijn.

Voor het interieur zijn voortaan andere materialen en kleuren beschikbaar. Het Interior Panel en de Clock Gallery, zoals Rolls-Royce de panelen noemt die de breedte van het dashboard vullen, bestaan voortaan uit één geheel. Ook is er een nieuw analoog klokje. Het verlichte kunststukje dat voor de bijrijder in het dashboard zit, is eveneens vernieuwd. De Spectre Series II is beschikbaar met Duality Twill interieurbekleding. Dat bestaat uit 16 kilometer draad, goed voor 2,6 miljoen stiksels.

De baas van Rolls-Royce, Chris Brownridge, zegt dat bij de Series II de kwaliteiten versterkt zijn die de klanten het meest waarderen: stilte, moeiteloosheid en een overvloed aan vermogen. Daarmee wordt nog meer bewezen dat Rolls-Royce en elektrificatie een duurzaam huwelijk kunnen vormen.

Rolls-Royce Spectre

Related Posts

Krachtigste Rolls-Royce ooit: Spectre Black Badge

11 februari 2025

Newsflash: Rolls-Royce komt met extra krachtige Spectre Black Badge

4 november 2023

Rolls-Royce levert maatwerk op Salon Privé in Blenheim Palace

21 augustus 2023

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.