Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Honda en Toyota draaien op voor Canada-tarieven Trump
  • Twingo IV, Wave en Spring II: al het goede komt in drieën
  • Tesla Model 3 krijgt ‘magische’ banden
  • Reddingsplan Volkswagen: Raad van Bestuur is verdeeld
  • Na Tesla en Volvo kiest nu ook Lexus voor Gigacasting
  • Phantom Braking: waarom plotseling zelf-remmende auto’s een nachtmerrie zijn
  • BMW beschermt passerende fietsers met Exit Warning
  • Geely wil met 1.000 volt laadtijd verkorten tot 5 minuten
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Honda en Toyota draaien op voor Canada-tarieven Trump

    28 augustus 2026

    Twingo IV, Wave en Spring II: al het goede komt in drieën

    28 augustus 2026

    Tesla Model 3 krijgt ‘magische’ banden

    28 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Phantom Braking: waarom plotseling zelf-remmende auto’s een nachtmerrie zijn

    27 augustus 2026

    Voelt als een echte Bentley: meerijden met de Torcal

    27 augustus 2026

    Trekhaak Xpeng kan plotseling inklappen

    24 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Stellantis: na PureTech ellende nu ook problemen met BlueHDi motor
Tevredenheidresultaten

Stellantis: na PureTech ellende nu ook problemen met BlueHDi motor

24 juli 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Heb jij een Citroën, Opel of Peugeot met 1,5 liter dieselmotor en al eens problemen met het AdBlue systeem gehad? Dan ben je vast niet de enige. Bij Testaankoop, de Belgische equivalent van de Consumentengids, zijn namelijk over deze dieselmotor al meer dan 3.000 klachten binnengekomen. Tot nu toe weigert Stellantis om gedupeerde klanten tegemoet te komen bij de reparatiekosten, maar de druk neemt toe om dat wel te gaan doen.

Sinds 2018 hebben dieselmotoren er een verplicht stukje techniek bij: het AdBlue-systeem. Dat spuit een vloeistof in via de uitlaat waardoor een deel van de stikstofoxide geneutraliseerd wordt voordat de gassen de buitenwereld bereiken. AdBlue moet normaliter elke 10.000 à 15.000 kilometer worden bijgevuld. Doet men dat niet, dan weigert het elektronische brein van de dieselauto dienst. Daar is het systeem op ingericht, maar in het geval van de BlueHDi motor van Stellantis wil de software ook wel eens zijn kont tegen de krib gooien als de AdBlue tank nog niet leeg is.

In België zijn er inmiddels al meer dan 3.000 gedupeerden. Die kregen allemaal te maken met een probleemmelding via de boord computer: het AdBlue-systeem moet, als men wil kunnen blijven rijden, eerst hersteld worden. Vaak gaat het dan om het vervangen van de AdBlue-tank. Dat is geen kwestie van een paar tientjes, maar een ‘grap’ die tot wel 1.200 euro kan kosten. Tot nu toe moesten eigenaar van een Citroën, Opel of Peugeot met de vermaledijde dieselmotor die schade dus uit eigen zak betalen.

Testaankoop is van mening dat Stellantis zijn snor drukt. Op zich niet verrassend, want ook bij de afhandeling van reparatiekosten van de PureTech benzinemotor stelt dit autoconcern zich zeer klantonvriendelijk op. Een verzoek om coulance van Testaankoop, april vorig jaar, werd door het autoconcern afgewezen. Maar Stellantis bleek wel bereid om een schadevergoeding te betalen aan Italiaanse gedupeerden. Daar kreeg Testaankoop lucht van en die eist nu dezelfde behandeling voor Belgische eigenaren van een Citroën, Opel of Peugeot met het problematische AdBlue systeem. Om de druk op te voeren, is Stellantis nu formeel in gebreke gesteld. Testaankoop geeft het autoconcern 30 dagen de tijd om daarop te reageren. Blijft een handreiking uit, dan stapt de consumentenorganisatie naar de rechter.

In Nederland zullen er ook mensen zijn die hetzelfde probleem hebben met hun dieselauto van Citroën, Opel of Peugeot (of van de andere Stellantis merken), maar bij ons zal het probleem minder groot zijn omdat wij in het verleden geen typische dieselnatie waren (zoals België of Italië). Toch is elke niet goed afgehandelde klacht er een te veel. Dus Nederlanders die kampen met een vergelijkbaar AdBlue defect wordt aangeraden contact op te nemen met de Consumentenbond.

BlueHDi Citroën Opel Peugeot Stellantis

Related Posts

Opel stelt de introductie van de nieuwe Corsa uit

25 augustus 2026

Newsflash: waarom Mercedes trots is op de elektrische C-klasse

21 augustus 2026

Newsflash: BYD bezorgt Mercedes een nare droom

18 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.