Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed
  • In detail: Lamborghini Urus SE Performante
  • Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor
  • Privacy-experts kritisch op verplichte camera in nieuwe auto’s die afleiding moet voorkomen
  • Rechtbank: verkeersboetes in 2024 en 2025 onterecht verhoogd
  • Als het aan Hyundai en Kia ligt, zijn vieze auto’s verleden tijd
  • Duitsland flink duurder om elektrische auto op te laden dan Frankrijk
  • Tesla herstelt na fors verkoopverlies: kwart meer klanten
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Mini pakt uit op Goodwood Festival of Speed

    1 juli 2026

    In detail: Lamborghini Urus SE Performante

    1 juli 2026

    Newsflash: nieuwe Fiat Panda houdt vast aan benzinemotor

    1 juli 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    In Frankrijk zijn de auto’s van Alpine na Porsche het duurst om te repareren

    23 juni 2026

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Opinie»Denkfout van Citroën topman heeft fatale gevolgen
Opinie

Denkfout van Citroën topman heeft fatale gevolgen

16 februari 20234 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
CitroënNieuwLogo2

Citroën heeft een nieuwe CEO: Thierry Koskas. Zijn voorganger, Vincent Cobée, kon zijn bureau leegruimen na te stellige uitspraken over de onvermijdelijke ‘dood’ van de SUV waarmee hij totaal de plank missloeg. Omdat ook de verkopen van Citroën in januari rampzalig waren (met name op de thuismarkt, waar zowel Dacia als Toyota inmiddels meer auto’s verkopen), werd Cobée verteld dat hij beter kon kiezen voor “een functie elders” zoals dat sinds onze laatste, bijzonder moeizaam verlopen kabinetsformatie heet.

Waarom zijn de dagen van de SUV volgens Cobée geteld? Als reden noemde de voormalige chef van Citroën de ongunstige aerodynamica van dergelijke modellen. Dat zou bij elektrische aandrijving resulteren in een relatief kleine actieradius. Cobée spreekt van een verschil van minimaal 60 à 80 kilometer. Goh. Cobée vergeet echter hier bij te vermelden dat dit verschil alleen optreedt als er (constant) met een hoge snelheid gereden wordt. Het gros van de autoritten vindt echter in en om de woonplaats van de autobezitter plaats. Tijdens dergelijke ritten ligt het tempo veel lager. Autointernationaal.nl durft de stelling aan dat, kijkend naar het feitelijk gebruik van een auto, het verschil in actieradius hooguit 20 kilometer zal zijn. Bij een totaal rijbereik van 400 kilometer gaat het dus om 5 procent. Is dat een reden om de SUV dood te verklaren? Absoluut niet.

Cobée maakt nóg een denkfout. Daarvoor kunnen we het beste de actieradiusclaim van 2 elektrische modellen van zustermerk Peugeot naast elkaar zetten: die van de e-208 en de e-2008. Beiden hebben (nu nog) een 50 kWh groot accupakket. Daarmee kunnen zij volgens de fabrieksopgave 361 respectievelijk 342 kilometer ver komen. Een verschil van 19 kilometer. Dus Cobée: uit welke duim zuig jij die 60 à 80 kilometer verschil? Doe eerst je huiswerk voordat je allerlei ongefundeerde uitspraken doet!

Bovendien: zal de consument de Peugeot e-2008 laten staan omdat die SUV in de praktijk ‘slechts’ 342 kilometer ver komt en niet 361 kilometer ver? Nee, hij hanteert heel andere koopcriteria. Zoals het grotere in/uitstapcomfort in vergelijking met de e-208, de betere overzichtelijkheid van de carrosserie, het grotere gevoel van veiligheid aan boord, het royalere interieurruimte, de grotere kofferbak en/of het idee met een volwassen, echte gezinswagen onderweg te zijn in plaats van met een model waar toch een beetje een boodschappenauto lucht aan zit. Die 19 kilometer verschil in actieradius zullen echt geen dealbreaker zijn. Helemaal niet omdat het gros van de ritten die de autoconsument veel korter is. Stel dat die gemiddeld 40 kilometer is, dan kan je daarvoor dus net zo goed in een e-2008 stappen. In dit SUV model zal je immers heus niet eerder hoeven op te laden dan wanneer jij jouw dagelijkse ritten in een e-208 maakt. Beide auto’s laad je gewoon ’s nachts op.

Kortom: Cobée dacht beren op de weg voor de elektrische SUV te zien die er helemaal niet zijn. Er is dus geen enkele reden om te denken dat de populariteit van de SUV zal afnemen. De jongste Europese verkoopcijfers bewijzen dat: in januari koos ruim 51 procent van de Europeanen voor een SUV. Een record. Dat verkoopresultaat ligt in lijn met een jarenlange, gestage groei van de populariteit van de SUV. Elke junior marktanalist kan dat in 5 minuten zien. Het ontging alleen de CEO van Citroën.

Hij gelooft liever in lagere modellen zoals de C4 en de C5 X. Die zouden volgens Citroën net zo stoer zijn als een echte SUV maar veel efficiënter zijn. Wel nu, de C4 is ronduit geflopt. In Frankrijk zou een dergelijk C segment model een plek in de verkooptop 10 moeten kunnen bemachtigen, maar zelfs een plaats veroveren in de top 20 lukt dit nergens op lijkende model niet. De jongste verkoopcijfers van de C5 X laten zien dat er geen enkele reden is om aan te nemen dat dit model populairder zal worden dan de oh zo veel wind vangende C5 Aircross.

Het vertrek als merk chef van Citroën kwam voor Cobée (in 2020 weggekocht bij Renault-Nissan, waar hij verantwoordelijk was voor de mislukte comeback van het merk Datsun …) dus geen dag te vroeg. Hij wordt zoals gezegd opgevolgd door Thierry Koskas die reeds voor Stellantis werkzaam was als verkoopdirecteur voor het hele concern. Dat juist hij is uitgekozen om het zinkende schip dat Citroën heet weer vlot te trekken, is geen toeval: het merk met het visgraatlogo heeft momenteel een serieus verkoopprobleem en is daarmee de zwakste schakel van het merkenketting van Stellantis. Volgens de topman van dit autoconcern, Carlos Tavares, is Koskas geknipt voor de functie. Laten we dat hopen. Het beste wat hij kan doen is respecteren wat de autoconsument wil: een SUV. 

 

 

Citroën

Related Posts

Newsflash: Citroën 2CV maakt een comeback

15 mei 2026

Stellantis gaat Dongfeng modellen assembleren in Citroën fabriek

11 mei 2026

Is Citroën ziende blind?

24 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.