Het Chinese autoconcern Geely Automobile Holdings, eigenaar van merken als Lynk & Co, grootaandeelhouder van Volvo Car en met een minderheidsbelang in het Daimler concern, heeft in het afgelopen kwartaal haar winst weten te verdrievoudigen. Dat resultaat is te danken aan recordverkopen en kostenbesparingen.
Geely Automobile Holdings, eigendom van de Chinese miljardair Li Shufu en met een beursnotering in Hongkong, behaalde een nettowinst van bijna 5,7 miljard yuan in het eerste kwartaal. In dezelfde periode van 2024 bleef er onder de streep een winst van 1,6 miljard yuan over. De omzet steeg met 25 procent tot 72,5 miljard yuan. Doordat het concern hard groeit, kan er steeds meer van schaalvoordelen worden geprofiteerd, aldus Geely in een verklaring.
De omzetgroei is grotendeels te danken aan de sterke prestaties op de Chinese markt. Daar nam de verkoop in het eerste kwartaal met bijna de helft toe. Analisten betwijfelen evenwel of er op korte termijn opnieuw een omzetrecord kan worden gerealiseerd. Net als andere Chinese autofabrikanten heeft Geely inmiddels te maken gekregen met forse tegenwind als gevolg van de Amerikaanse en Europese importheffingen. Ook in Rusland, waar Geely tot de bestverkopende automerken behoort, staat de afzet onder druk. Dat is het gevolg van de afzwakkende Russische economie en van een extra milieubelasting op auto’s uit China.
De totale export van Geely groeide in het eerste kwartaal met slechts 2 procent. Te vergelijking: vorig jaar was er nog sprake van een groeispurt van 66 procent. Eigenlijk kan dus gesteld worden met de exportgroei bij Geely tot stilstand is gekomen. Het imperium van Li Shufu omvat ook belangen in Polestar, Lotus en Smart.
