Jaguar Land Rover heeft nog steeds last van de gevolgen van een cyberaanval die begin deze maand plaatsvond. De Britse automaker heeft de productiestop in zijn 3 Britse fabrieken verlengd tot 1 oktober.
Jaguar Land Rover (JLR), dat onderdeel is van het Indiase Tata Motors, werd op 2 september getroffen door een zware cyberaanval, waardoor de verkoop- en productieactiviteiten in de problemen kwamen. Daar heeft de automaker nog steeds last van. Daarom ligt de autoproductie nog zeker een week stil. Wie er achter de aanval zit, is nog onbekend.
“We zetten deze stap om duidelijkheid te geven over de komende week, terwijl wij een plan voor de gefaseerde herstart van onze werkzaamheden maken en daarnaast verder gaan met ons onderzoek”, zo meldt een woordvoerder van het bedrijf.
JLR heeft 3 fabrieken in het Verenigd Koninkrijk , waar ongeveer 1.000 auto’s per dag worden gebouwd. Het concern verliest dagelijks tientallen miljoenen ponden door de productiestop. Experts schatten de financiële schade inmiddels op omgerekend 138 miljoen euro. Er zijn ook veel zorgen over de 33.000 werknemers, van wie er nu veel thuiszitten.
De stilstand veroorzaakt ook problemen in de Britse toeleveringsketen. Die bestaat uit veel kleinere bedrijven en is goed voor 104.000 banen in het land. Buiten het Verenigd Koninkrijk voelen bedrijven die met JLR samenwerken de gevolgen van de cyberaanval eveneens. Zo wordt het Duitse bedrijf Eberspächer getroffen, dat uitlaatsystemen levert. Het Slowaakse bedrijf Hollen, dat de kwaliteit van auto-onderdelen controleert, zegt ook last te hebben van de aanval.
