Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: Renault tilt Megane en Scenic naar een hoger plan
  • Heeft Dacia de Skoda Vision O gekopieerd?
  • Havenstaking legt productie bij Volvo Gent plat
  • Opnieuw recordjaar voor Skoda
  • Volkswagen herovert marktleiderschap in China
  • Prijs vergelijking Volkswagen Tayron Life & R-Line
  • Move over, S-Class: BMW kondigt vernieuwde 7-serie aan
  • BYD gaat kopje onder op thuismarkt
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: Renault tilt Megane en Scenic naar een hoger plan

    8 maart 2026

    Havenstaking legt productie bij Volvo Gent plat

    7 maart 2026

    Opnieuw recordjaar voor Skoda

    7 maart 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nissan Leaf wint de International Women’s Car of the Year Award

    3 maart 2026
    9.0

    Lovende recensies voor nieuwe Audi RS5

    1 maart 2026

    Olielekkage EA888 motor van de Volkswagen Groep leidt tot rechtszaak

    1 maart 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Waarom Stellantis er belang bij heeft om niet te veel exemplaren van de Fiat 500 Hybrid te verkopen
Autonieuws

Waarom Stellantis er belang bij heeft om niet te veel exemplaren van de Fiat 500 Hybrid te verkopen

19 februari 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De productie van de nieuwe Fiat 500 in de fabriek in Mirafiori in Italië haalt momenteel niet de aanvankelijk geplande aantallen. Maar daar is mogelijk een goede reden voor, die niets te maken heeft met het succes van het model.

Het was een van de grootste verrassingen in de Europese auto-industrie van de afgelopen jaren: het besluit van Stellantis om een ​​versie met verbrandingsmotor van de derde generatie Fiat 500 te ontwikkelen, als reactie op de zeer teleurstellende verkoopcijfers van de elektrische variant, die sinds 2020 op de markt was.

De ‘nieuwe’ Fiat 500 Hybrid, die eind 2025 werd gelanceerd, gebruikt dezelfde aandrijflijn als de vorige benzineversie, maar met een aangepaste motor die 65 pk levert in plaats van 70 pk om te voldoen aan de nieuwste emissienormen in Europa. Ten tijde van de onthulling van de auto noemde Fiat een productie van 100.000 exemplaren per jaar in de fabriek in Mirafiori, Italië.

Maar het beoogde aantal gaat niet gehaald worden. Fiat streeft nu naar een productie van ongeveer 85.000 exemplaren van de Fiat 500 in 2026 (zowel de Hybrid als de volledig elektrische versie). De problemen met de opstart van de productie die enkele weken geleden in de fabriek werden gemeld, spelen ongetwijfeld een rol, maar er lijkt ook een andere verklaring te zijn.

De CO2-uitstootcijfers van de 500 Hybrid vormen namelijk een probleem voor Fiat op de Europese markt, waar fabrikanten nu te maken hebben met zeer strenge doelstellingen voor het verlagen van de gemiddelde CO2-uitstoot van hun modellengamma. Fiat moet 99,1 g/km CO2-uitstoot halen, berekend door het gemiddelde te nemen van alle nieuwe auto’s die tussen 2025 en 2027 door dit merk worden verkocht. De uitstoot van 117 g/km van de 500 Hybrid dreigt dit gemiddelde te verhogen als de vraag te hoog is. Niet-naleving kan leiden tot boetes: met 100.000 verkopen van de Fiat 500 Hybrid in 2026 zou Stellantis een boete van 170 miljoen euro kunnen krijgen.

Kortom, de trager dan verwachte toename van de productie van de nieuwe Fiat 500 Hybrid is mogelijk opzettelijk en staat los van productieproblemen of een lagere vraag dan verwacht. Idealiter zou Stellantis 120.000 exemplaren van de Fiat 500 per jaar produceren mits er sprake is van een “fors” aandeel van de elektrische versie. Bij dit aantal kan de Mirafiori productiefaciliteit op volle capaciteit draaien. Maar voorlopig staat een tegenvallende vraag naar de elektrische variant het realiseren van de doelstelling in de weg.

Deze kwestie van CO2-uitstoot geldt ook voor andere Fiat-modellen, aangezien de Grande Panda met 100 pk en handgeschakelde versnellingsbak minstens 131 g/km CO2 uitstoot, vergeleken met 116 g/km voor de mild-hybrid variant met 110 pk. De Fiat 600 begint daarentegen bij 109 g/km CO2. Het is duidelijk dat de fabrikant zijn gemiddelde uitstoot alleen kan verlagen door een groot aantal elektrische auto’s te verkopen.

Fiat Fiat 500 Stellantis

Related Posts

Tesla loopt miljarden mis

1 maart 2026

Laten Opel en Peugeot hun elektrische auto’s straks in China ontwikkelen?

22 februari 2026

Stellantis biedt 15 jaar garantie om collectieve rechtszaak te schikken

20 februari 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
10.0

Winter vol ‘Freude am Fahren’ in de nieuwe BMW i3

1 maart 2026
9.0

Lovende recensies voor nieuwe Audi RS5

1 maart 2026
8.0

Kort door de bocht: Zeekr 7GT

7 januari 2026
8.0

Test Volkswagen ID.Polo Prototype

8 december 2025
9.0

Geen slap bakkie meer: test Opel Mokka GSE

15 november 2025

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.