Tesla heeft in het tweede kwartaal een kwart meer auto’s verkocht dan in dezelfde periode van 2025. Daarmee toont de door Elon Musk aangestuurde fabrikant van elektrische auto’s herstel na een forse daling van het aantal bestellingen vorig jaar.
In totaal leverde Tesla in het tweede kwartaal 480.126 auto’s af, tegenover 384.122 exemplaren een jaar eerder. Tesla kampte in 2025 onder andere met controverses rond Musk, die veel kritiek kreeg op bijvoorbeeld zijn werk voor president Donald Trump. Zo ontmantelde hij de Amerikaanse hulporganisatie USAID.
De verkoopcijfers voor april, mei en juni waren beter dan analisten hadden verwacht. Voor Tesla zijn de toegenomen inkomsten welkom, want het bedrijf wil 25 miljard dollar investeren in de productie van mensachtige robots en autonoom sturende auto’s.
