Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Onthuld: De Europese uitvoering van de nieuwe Hyundai Tucson
  • Dit is elektrische Nissan Juke in productievorm
  • BMW opent accufabriek in Neder-Beieren
  • In detail: de Aston Martin DBX GT
  • Prijs vergelijking BMW iX3 40 xDrive
  • De Multipla voorbij: Fiat Multiplay
  • Prijs vergelijking Lexus TZ
  • Toyota maakte van Century een wereldmerk
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Onthuld: De Europese uitvoering van de nieuwe Hyundai Tucson

    29 september 2026

    Dit is elektrische Nissan Juke in productievorm

    29 september 2026

    In detail: de Aston Martin DBX GT

    29 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Mercedes-Benz CLA uitgeroepen tot ‘Zakenauto van het Jaar 2027’

    29 september 2026

    Stellantis gedagvaard in Camper Claim rechtszaak

    28 september 2026

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Achtergrond»Angela Merkel is verstrengeld met de Duitse auto-industrie
Achtergrond

Angela Merkel is verstrengeld met de Duitse auto-industrie

1 augustus 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De Duitse bondskanselier Angela Merkel is meer dan goede maatjes met Matthias Wissmann, de machtige voorzitter van het Verband der Automobilindustrie. Wissmann en Merkel zaten in de jaren negentig nota bene in dezelfde regering, hij als minister voor transport, zij als staatssecretaris voor milieu.

Het tweetal noemt elkaar nog altijd vaak bij de voornaam en zegt ook ‘du’ in plaats van het formele ‘Sie’. “Door die verstrengeling is de auto-industrie niet zo streng gereguleerd en gecontroleerd als eigenlijk zou moeten”, zegt Kamerlid Johannes Kahrs van regeringspartij SPD dan ook.

Met die beschuldigingen is het Duits auto kartelschandaal verder tot de hoogste kringen in het land doorgedrongen. De regering heeft een crisisconferentie met de grote autofabrikanten georganiseerd om de schandalen en de gevolgen voor het land te bespreken maar bondskanselier Angela Merkel weigert daarvoor van vakantie terug te komen.

Kahrs, en anderen, denken dat dit komt door haar nauwe banden met de autosector. “Nu de autosector in een diepe crisis terecht is gekomen, dient de kanselier persoonlijk bij het topoverleg aanwezig te zijn. Haar nauwe banden met Wissmann mogen dat niet in de weg staan. Ze bemoeit zich persoonlijk met de vluchtelingen, met Europa, de autosector is veel belangrijker voor de toekomst van ons land. Meer dan 800.000 mensen zijn daar voor hun werk afhankelijk van”, voegt hij er op suggererende toon aan toe.

De conferentie ‘Nationale Forum Diesel’ is bijeen geroepen door minister Alexander Dobrindt van Transport en zal in ieder geval wel worden bijgewoond door de minister presidenten van verschillende grote deelstaten. Daarbij speelt de premier van Nedersaksen, waar Wolfsburg deel van uitmaakt, een dubbelrol. Aan de ene kant moet hij de economie en het milieu in bescherming nemen, maar aan de andere kant is zijn staat ook één van de grootste aandeelhouders in de Volkswagen Groep.

Het kartelschandaal, dat niet los kan worden gezien van de sjoemeldiesel affaire, breidt zich ondertussen verder uit. Volgens Duitse media is ook de grote toeleverancier Robert Bosch nadrukkelijk bij het afsprakencircuit betrokken geweest. Bosch zou al in oktober 2006 voor een groep hoge automanagers uitleg hebben gegeven over technieken om de uitstootgassen van dieselmotoren te reinigen. Daarbij ging het niet alleen om de vraag hoe je het beste om kunt gaan met Adblue maar zou ook het sjoemelen met software zijn besproken. Volgens Der Spiegel, dat het kartel als eerste onthulde, heeft Bosch inmiddels zelf informatie aan het Bundeskartelambt overgedragen. Bosch zelf zegt echter dat het tot nu toe geen verzoeken om informatie van de karteldiensten in Berlijn of Brussel heeft gekregen, maar wat niet is kan nog komen.

En verder hebben aasgierige Amerikaanse en Canadese schadeadvocaten wegens het kartelschandaal nu al weer namens grote groepen automobilisten een reeks claims ingediend (zogeheten class actions) tegen alle Duitse automerken. Eén van hen is Steve Berman die eerder het team leidde dat van Volkswagen miljarden aan schadevergoedingen heeft los gekregen in verband met de sjoemeldiesel affaire en die inmiddels ook Daimler/Mercedes heeft aangepakt. “We moeten nog verdere informatie krijgen over welke producten precies bij de kartelafspraken betrokken waren”, zegt hij in een vraaggesprek met Automobiel Management. “Maar we volgen de ontwikkelingen in Duitsland op de voet”.

Daimler Mercedes Volkswagen

Related Posts

Mercedes-Benz biedt Duitse werknemers vrijwillige vertrekregeling aan

29 september 2026

Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten

28 september 2026

Volkswagen investeert in goedkopere batterijen

27 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.