Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Skoda Epiq 40 Selection & 55 Business Edition
  • In detail: de nieuwe BMW iX3 M60 xDrive
  • Renault stelt marktintroductie 5 Turbo 3E uit tot 2028
  • Nieuwe Dacia Spring te koop vanaf 19.500 euro
  • Renault scherpt de 4 E-Tech aan
  • Chinese automerken veroveren de Spaanse markt
  • Tesla: Duitse steun voor Full Self Driving, mits het systeem wordt aangepast
  • BMW breidt het X5 aanbod uit met 3 geëlektrificeerde varianten
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Skoda Epiq 40 Selection & 55 Business Edition

    4 oktober 2026

    In detail: de nieuwe BMW iX3 M60 xDrive

    4 oktober 2026

    Renault stelt marktintroductie 5 Turbo 3E uit tot 2028

    4 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026

    Ook Skoda roept meer dan 1 miljoen auto’s terug wegens corrosierisico

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Achtergrond»Volkswagen importeur legde ambtenaar in de watten
Achtergrond

Volkswagen importeur legde ambtenaar in de watten

12 december 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Werknemers van Volkswagen importeur Pon hebben in de periode 2001-2011 topambtenaar Jacques H. van het Ministerie van Defensie in de watten gelegd om maar bestellingen voor auto’s te kunnen noteren. H. kon daardoor snoepreisjes maken naar onder meer Athene, Turijn en Vancouver.

Dat is gebleken tijdens de rechtszaak tegen H. in de zogenoemde zaak Dotterbloem over corruptie bij de aanbesteding van auto’s voor defensie en de politie. Het openbaar ministerie legde daarbij mails van de Pon werknemers op tafel waaruit de vele omkoopactiviteiten duidelijk naar voren kwamen. H., die 30 jaar bij defensie werkte en daar verantwoordelijk was voor het wagenparkbeheer, verweerde zich met de stelling dat dergelijke snoepreisjes destijds gebruikelijk waren “in de wereld”.

“Het was niet meer of minder dan relatiebeheer en het stelde verder niet zo gek veel voor”, zo laat H. tijdens zijn verhoor weten. “De tijden waren toen anders, maar achteraf gezien is het misschien toch niet helemaal goed geweest”. Voor Volkswagen importeur Pon waren mannen als H. een belangrijk contact, omdat hij bij een sleutelpositie had als het ging om orders en aanbestedingen.

Pon stelde niet alleen leenauto’s beschikbaar aan de ambtenaren, maar zorgde er ook voor dat zij tegen zachte prijsjes onderhoud konden uitvoeren aan zijn eigen auto. Verder kocht H. voor een verdacht lage prijs en via een al even verdachte constructie een Audi A6. De verdachte aanbestedingen hadden betrekking op de aanschaf van 1.667 exemplaren van de Volkswagen Amarok voor Defensie en 1.330 auto’s per jaar voor de politie.

In de zaak Dotterbloem staan 6 (voormalige) rijksambtenaren terecht (4 van het Ministerie van Defensie en 2 van de politie) alsook 5 oud-medewerkers van autobedrijven. Tijdens de marathonzitting, die tot en met 16 januari duurt en in totaal 15 dagen in beslag neemt, zal ook de voormalige minister van defensie, Hans Hillen (CDA), als getuige worden gehoord. Dat zal gebeuren op 19 december.

Het onderzoek naar mogelijk corrupte praktijken bij de aanschaf van auto’s voor de politie en Defensie kwam op gang na een brief van een klokkenluider in 2011 aan toenmalig justitieminister Ivo Opstelten, over corrupte praktijken rond de aanbesteding en aanschaf van auto’s voor het ministerie van Defensie en de politie. Een aantal zaken werd eerder met boetes en taakstraffen afgedaan. Grote bedrijven, zoals Volkswagen importeur Pon, schikten hun zaken met het Ministerie van Justitie voor miljoenen euro’s.

De boodschap is dus duidelijk: wie geld heeft, kan er voor zorgen dat hij buiten schot blijft. Ook al is dat geld, zoals in het geval van Volkswagen importeur Pon, verdiend met kwalijke omkooppraktijken van ambtenaren. Gelukkig zijn er in Nederland ook importeurs en dealerholdings die zuiver op de graat zijn en dus wel blijk gaven van integer en ethisch verantwoord gedrag. Hulde voor hen.

Volkswagen

Related Posts

Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten

28 september 2026

Volkswagen investeert in goedkopere batterijen

27 september 2026

Volkswagen oogt aangeslagen

26 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.