Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718
  • Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo
  • EU en Peking komen overeen de export van hybride auto’s uit China te halveren
  • Prijs vergelijking Lancia Gamma Long Range
  • Prijs vergelijking Volkswagen ID.Tiguan 58 kWh Trend
  • Polestar houdt uitverkoop in VS
  • Alpine versterkt aanbod met A290 Collection en Atelier Alpine programma voor A390
  • Porsche levert 178.532 auto’s af in de eerste 9 maanden van 2026
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo

    6 oktober 2026

    EU en Peking komen overeen de export van hybride auto’s uit China te halveren

    5 oktober 2026

    Prijs vergelijking Lancia Gamma Long Range

    5 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Volkswagen annuleert productieplannen ID.Buggy
Toekomstplannen

Volkswagen annuleert productieplannen ID.Buggy

13 juni 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Anders dan gepland ziet Volkswagen af van productievertaling van de conceptstudie ID.Buggy naar een productie-exemplaar.

Reden is het faillissement van e.Go. Dit in Aken gevestigde Duitse bedrijf had de elektrische buggy moeten gaan bouwen, maar in diens fabriekshal gingen onlangs de lichten uit. Volkswagen is naar eigen zeggen niet in staat om auto’s in kleine serie te produceren. Het bedrijf is ingericht op grote volumes. Vandaar dat de hulp van e.Go was ingeroepen. Voor Volkswagen is dit een tegenvaller omdat zij met de ID.Buggy wilde laten zien dat elektrische auto’s (op basis van het MEB platform waarin miljarden euro’s is geïnvesteerd) wel degelijk emotie kunnen hebben. Nu dient die communicatieve taak door de ID.Buzz (oftewel de e-Bulli, de elektrische opvolger van het iconische Volkswagen busje) uitgevoerd te worden.

Anders dan topman Herbert Diess had gepland, komt er ook geen elektrische opvolger van de Passat. Een dergelijke auto was in conceptvorm al klaar: de ID.Vizzion. Diess had de elektrische opvolger van de Passat in 2023 in productie willen nemen, maar Duitse dealers zijn dwars voor dat voornemen gaan liggen: zij vrezen dat het model te duur wordt. In Nederland kost de simpelste Passat 41 mille; een prijs waarvoor je niet eens een royaal aangeklede ID.3 krijgt. De productieversie van de ID.Vizzion zou dus meer vermoedelijk 50 à 55 mille gaan kosten en dat zou het verlies van veel zakelijke klanten betekenen, zo vrezen Duitse dealers. Zij haalden ook een streep door het plan van Diess om de benzineversies van de Up te schrappen. Die zijn namelijk contraproductief voor de uitstoot doelstellingen, maar de dealers stellen dat een model dat afgerond 5 mille goedkoper is dan de Polo essentieel is om klanten naar de showroom te lokken.

Volkswagen blijft de verbrandingsmotor voorlopig dus trouw, ook omdat er bovenverwachting veel vraag is naar de V8 TDI uitvoering van de ‘klimaat killer’ Touareg. Het Duitse concern zei eerder in 2026 het laatste platform voor benzine- en dieselauto’s in ontwikkeling te zullen nemen. Dit betekende dat vanaf 2030 er geen nieuwe auto’s meer met een verbrandingsmotor meer verkocht zouden worden. Voorlopig gaat het Touareg boek dus nog niet gesloten worden, ook omdat de huidige generatie van de grote, zware SUV tot 2027 doorgebouwd gaat worden. Op de Touareg zit een winstmarge van 25.000 euro en een flink deel daarvan blijft aan de strijkstok van de dealers hangen.

De koerswijziging van Volkswagen is ook een gevolg van het feit dat sinds deze week niet langer Herbert Diess achter het stuur zit bij het merk, maar Ralf Brandstätter (foto). Die is minder lyrisch over elektrische aandrijving en slaat een andere toon aan: “Wij hebben altijd gezegd dat wij ook op lange termijn verschillende soorten aandrijving tegelijk in ons programma zullen hebben. Iedere klant moet bij Volkswagen terecht kunnen voor de technologie die het best bij zijn mobiliteitsbehoefte past. Daartoe behoren ook de conventioneel aangedreven voertuigen waarvan wij de emissies continu verbeteren, ook door de reductie van de CO2-uitstoot met behulp van hybride techniek”.

 

Volkswagen Volkswagen Buggy

Related Posts

Volkswagen staat erop te besparen … en beëindigt collectieve arbeidsovereenkomsten

28 september 2026

Volkswagen investeert in goedkopere batterijen

27 september 2026

Volkswagen oogt aangeslagen

26 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.