Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Prijs vergelijking Lotus Emira 420 Sport
  • Newsflash: BYD bezorgt Mercedes een nare droom
  • Volkswagen viert 50 jaar GTI groots op Wheels Mariënwaerdt
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 4
  • Geely topman Li Shufu geeft het stuur uit handen
  • Beter laat dan nooit: de Skoda Karoq krijgt eindelijk een opvolger
  • Prijs vergelijking Chery Tiggo 8
  • Volvo-fabrieken worden vanaf 2028 productiehubs voor Lynk & Co en Zeekr
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Prijs vergelijking Lotus Emira 420 Sport

    18 augustus 2026

    Newsflash: BYD bezorgt Mercedes een nare droom

    18 augustus 2026

    Volkswagen viert 50 jaar GTI groots op Wheels Mariënwaerdt

    18 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Volkswagen stopt sportactiviteiten, investeert nog meer in elektrische auto’s
Autonieuws

Volkswagen stopt sportactiviteiten, investeert nog meer in elektrische auto’s

1 december 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Tot spijt van heel wat autosport liefhebbers gaat de Volkswagen Groep haar activiteiten op dit vlak stopzetten. Het personeel van de Motorsport afdeling zal in de toekomst worden ingezet bij de ontwikkeling van (nog) meer elektrische auto’s van het bedrijf. Deze beslissing valt samen met het besluit van Audi om het fabrieksteam vanaf het seizoen 2021-2022 terug te trekken uit de Formule E.

Vorig jaar had Volkswagen al de fabrieksondersteuning in de autosport teruggebracht tot elektrische raceauto’s, maar nu beëindigt het zijn deelname aan de autosport volledig, nadat Audi al had laten weten vanaf volgend seizoen geen fabrieksteam meer in te zetten in de elektrische Formule E-raceklasse.

De 169 werknemers tellende afdeling Volkswagen Motorsport GmbH zullen elders in het moederbedrijf aan de slag gaan. De knowhow van het team zal worden gebruikt voor de verdere ontwikkeling en uitbouw van het gamma elektrische personenwagens. De expertise die het team opdeed bij de ontwikkeling van de elektrische ID.R prototyperacewagen (zie foto) zou niet verloren gaan, maar gaat volgens Volkswagen gebruikt worden bij het ontwerp van nieuwe elektrisch aangedreven ID modellen

Volkswagen was in de 50 jaar dat het als fabrikant actief was in de autosport dan wel niet even succesvol als haar dochters Audi en Porsche, maar heeft toch een stevige reputatie in het wereldkampioenschap rally opgebouwd, met 4 wereldtitels bij de constructeurs tussen 2013 en 2016 voor de Polo WRC. Daarnaast had het merk succes in de Formule 3 en won de Dakar-rally 3 keer met de Touareg. Daarnaast boekte Volkswagen ook successen met bovengenoemde elektrische ID.R prototype door het vestigen van een wereldrecord op de Pikes Peak Hill Climb race in de Verenigde Staten, terwijl die bolide ook het allersnelste elektrische model was op de Nordschleife van de Nürburgring.

 

Vertrek Ulbrich

De beslissing van Volkswagen om te stoppen met haar autosport activiteiten vindt plaats terwijl de machtsstrijd tussen de ondernemingsraad en topman Herbert Diess voortwoekert. Thomas Ulbrich (54), die leiding gaf aan de transitie van het autoconcern naar elektromobiliteit, stapt binnenkort op. Hij zou niet meer goed door een deur kunnen met Diess, al worden door het bedrijf “privéredenen” als reden genoemd. Volkswagen grijpt zijn vertrek aan om elektrische mobiliteit niet langer als een aparte post in de directie te zien, maar deze voortaan onder te brengen bij de algemene autoproductie. In het kader van de opschaling van de ontwikkelingsactiviteiten voor emissievrije voertuigen is dat een opvallende ontwikkeling.

Bij de Volkswagen Groep is al maanden een uittocht van hoog geplaatste managers aan de gang. Eerder zijn onder meer directeur Jűrgen Stackmann van het merk Volkswagen, de CEO van vrachtwagendivisie Traton Andreas Renscher, de directeur van MAN Joachim Drees, topman Bernhard Maier van Skoda, zijn collega Thomas Sedran van Volkswagen bestelwagens en hoofd software ontwikkeling Christian Senger opgestapt of de laan uitgestuurd. Voor een deel van hen is de autoritaire bestuursstijl van Diess de reden. Die lijkt tegenspraak niet te dulden. Dergelijk alfa mannetjes gedrag heeft Diess echter wel nodig, onder andere in zijn felle strijd met de ondernemingsraad en haar machtige voorzitter Bernd Osterloh.

 

Elektrisch Volkswagen

Related Posts

Volkswagen viert 50 jaar GTI groots op Wheels Mariënwaerdt

18 augustus 2026

Volkswagen krijgt groen licht voor verkoop Everllence

13 augustus 2026

Elektrische auto aanzienlijk duurder om te verzekeren

13 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.