BMW heeft bekendgemaakt dat wij de nieuwe 5-serie Touring komende lente kunnen verwachten. Ergens tussen maart en juni dus.
Inmiddels is de levering van de sedan versie begonnen. De 8ste generatie 5-serie debuteerde in Zuid-Korea en inmiddels is op andere markten de levering ook op gang gekomen. Later deze maand is Duitsland samen met enkele andere Europese landen aan de beurt. De Verenigde Staten volgt begin november. Het marktdebuut van de nieuwe 5-serie sedan wordt gecombineerd met de lancering van de i5.

Nederland krijgt de Touring variant van de nieuwe 5-serie samen met andere Europese markten, Japan en Taiwan komende lente. Een stationwagen uitvoering van de i5, die rechtstreeks gaat concurreren met de nieuwe Audi A7 Avant e-Tron, volgt op een later tijdstip. BMW houdt vooralsnog in het midden wanneer dat zal zijn.
De 5-serie Touring wordt komende lente leverbaar met dezelfde aandrijflijnen als de sedan versie. Het gaat daarbij om benzine en diesel motoren die zijn voorzien van mild hybride of stekker hybride techniek. De synchronisatie van de aandrijflijnen betekent dat er ook een stationwagen uitvoering van de aanstaande M5 komt.
Om de doelgroep voor de nieuwe 5-serie Touring alvast op het puntje van de stoel te doen zitten, heeft BMW een teaser verspreid waarop de nieuwe 5-serie Touring van opzij te zien is. Daarop wordt onder meer een stukje van de achterlichten en dus van de nieuwe lichtsignatuur getoond. Eerder deze maand was de nieuwe 5-serie Touring al op patentbeelden te zien.
