Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden
  • Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld
  • BYD vernieuwt de Dolphin Surf
  • Samenwerking Geely en Nio bij verdere uitrol batterij-wisselstations
  • Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo
  • Newsflash: Volvo zet licht op groen voor de EX120
  • Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit
  • Bekijk hoe de nieuwe Range Rover Electric wordt gebouwd
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Fiat 500 Hybrid kan Mirafiori fabriek niet redden

    27 september 2026

    Onthulling Tesla Roadster opnieuw uitgesteld

    27 september 2026

    BYD vernieuwt de Dolphin Surf

    27 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Nu al terugroepactie voor Volkswagen ID.Polo

    27 september 2026

    Nieuwe Dacia Spring daagt de BYD Dolphin Surf uit

    26 september 2026
    8.0

    Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

    24 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Economisch nieuws»Volkswagen stapt in Rivian
Economisch nieuws

Volkswagen stapt in Rivian

19 juni 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
Rivian4

Volkswagen wil gaan samenwerken met de Amerikaanse fabrikant van elektrische pick-ups en SUV modellen Rivian. Het Duitse autoconcern koopt zich voor 1 miljard dollar in bij de nog jonge autoproducent. Doel is om samen te werken aan de ontwikkeling van nieuwe technologieën voor elektrische auto’s. In 2026 kunnen de investeringen van Volkswagen oplopen tot in totaal 5 miljard dollar.

Het is de bedoeling dat zowel Volkswagen als Rivian profiteren van de samenwerking. Daarvoor tuigen de twee fabrikanten samen een joint venture op. “De samenwerking zal naar verwachting de ontwikkeling van software voor Rivian en de Volkswagen versnellen”, zo melden beide bedrijven in een verklaring. De krachtenbundeling betekent dat Tesla te maken krijgt met geduchte concurrentie op haar thuismarkt.

Rivian heeft positieve recensies gekregen voor haar R1T pick-up, maar het lukt het bedrijf niet om uit de rode cijfers te komen. Om de verliezen te beperken, schrapte het bedrijf in februari honderden banen. Door de samenwerking met de Volkswagen Groep kan Rivian gaan profiteren van schaalvoordelen. Met name op de inkoopkosten kan op deze manier flink worden bespaard. Voor Volkswagen is de samenwerking met Rivian interessant omdat zij zelfstandig onvoldoende slagkracht heeft op de Noord Amerikaanse markt. De ID.4 laat veel autoconsumenten in de Verenigde Staten koud. Omdat Volkswagen vreest dat het lot van de ID.7 niet anders zal zijn, heeft zij haar plannen om dit model ook op de Noord Amerikaanse markt te gaan bouwen tot nader order uitgesteld. Misschien wordt dat uitstel wel afstel, nu toenadering tot Rivian is gezocht.

Volkswagen en Rivian stellen in de tweede helft van dit decennium de eerste gezamenlijk ontwikkelde auto’s op de markt te willen brengen die uitgerust zijn met de nieuwe technologie en software. De koers van Rivian schoot na de bekendmaking van het nieuws met 30 procent. Het nieuws over de investering komt precies op het goede moment: over 2 dagen is er een investeerdersbijeenkomst bij Rivian. Beleggers klagen al tijden over het tempo waarin de autobouwer cash verbrandt te hoog is.

Rivian verkoopt naar eigen zeggen minder auto’s dan gehoopt, omdat de vraag naar elektrische auto’s in de VS tegenvalt. Het bedrijf kondigde daarom eerder aan de kosten te verlagen en de productie te vereenvoudigen. Dat moet leiden tot de eerste winst. Over het eerste kwartaal van dit jaar leed Rivian nog een verlies van 1,45 miljard dollar. Volkswagen is overigens niet de eerste autobouwer die een belang in het nog jonge bedrijf neemt. Eerder deed Ford dat ook al, maar die verkocht na een paar jaar het merendeel van haar aandelen weer zonder van de vruchten te hebben plukken. Ook zag Ford ervan af van het plan om samen elektrische auto’s te maken; iets wat eerder nog wel de bedoeling was.

Het is interessant om de kijken wat de gevolgen van de samenwerking tussen Volkswagen en Rivian voor de plannen rondom het merk Scout zijn. De Duitsers wilden onder deze merknaam een serie pick-ups en SUVs van typisch Amerikaanse schnit lanceren. Dat plan zou nu op losse schroeven kunnen komen te staan: de beoogde voertuigen kan Rivian veel beter maken.

Rivian Volkswagen

Related Posts

Volkswagen oogt aangeslagen

26 september 2026

Volkswagen Groep roept 2,9 miljoen auto’s terug vanwege stuurproblemen

22 september 2026

Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

20 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.