Bij Seat, dat ook eindverantwoordelijk is voor het merk Cupra, zijn in de Spaanse hoofdfabriek nabij Barcelona de voorbereidingen in volle gang voor de productie van de zogeheten Electric Urban Car-familie van de Volkswagen Groep.
In de fabriek in Martorell wordt ‘Lijn 1’ momenteel klaargemaakt voor de bouw van de volledig elektrische Cupra Raval en de Volkswagen ID.2. Die moeten daar vanaf 2026 van de band rollen. De Raval is op onderstaande spionagefoto te zien.

Afgelopen jaar verplaatste Seat de productie van haar Ibiza en Arona in de fabriek in Martorell al naar Lijn 3, om zo Lijn 1 voor te bereiden op de komst van de Electric Urban Car, de nieuwe serie geheel elektrisch aangedreven compacte modellen van de Volkswagen Groep. Nog dit jaar voltooit Seat naar eigen zeggen de transformatie van Lijn 1 en staat de productie van de eerste voorserie exemplaren al op het programma, dit in aanloop naar de serieproductie van zowel de Raval als de ID.2 in 2026. Dat jaar zal zustermerk Skoda beginnen met een eigen versie van de Electric Urban Car, de Epiq.
De fabriek van Seat blijft zich ontwikkelen in de richting van een slimmere productie met flexibelere en geoptimaliseerde processen. Recente mijlpalen zijn onder andere de installatie van een krachtigere en efficiëntere pers, en de ingebruikname van de eerste volledig elektrische lakdroogoven van de Volkswagen Groep. Andere nieuwe highlights in de fabriek in Martorell zijn de lancering van het e-House voor een soepele integratie van elektronica voor het Electric Urban Car trio, en de forse stappen die zijn gezet bij de bouw van de batterij-assemblagefabriek.
