Alpine hoopt de komende jaren de verkopen van haar A110 op pijl te houden met het regelmatig introduceren van speciale, gelimiteerde edities. Na de Tour de Corse 75 van vorig jaar is het nu de beurt aan de San Remo 73 uitvoering. Daarmee eert Alpine haar rallyverleden. Meer specifiek: de A110 viert op deze manier de 50ste verjaardag van de overwinning tijdens de Rally van San Remo en de constructeurstitel van het merk in het wereldkampioenschap .
De historisch verantwoorde A110 San Remo 73 heeft een oplage van 200 stuks. Alle exemplaren zijn genummerd. Het uiterlijk van het hommagemodel is gebaseerd op dat van het mythische origineel. De carrosserie is in de retro kleur Bleu Caddy gespoten en met zijn zwarte dak stijlen plus zijn in rood uitgevoerde koolstofvezel dak herinterpreteert de A110 San Remo 73 de legendarische livrei van de Berlinette uit 1973.

Verder zien we een thematische signatuur ‘San Remo 73’ op zowel de ‘motorkap’, de deuren als de achterbumper. Deze decoratie wordt aangevuld met zwart/witte stickers op de deuren. Andere unieke accenten zijn de 18 inch lichtmetalen Grand Prix velgen in Blanc Brilliant, de antracietkleurige Brembo remklauwen, de zwarte boemerangvormige rand rond de koplampen en de in Noir Brillant uitgevoerde Alpine logo’s.

Ook het interieur van de Alpine is in deze sfeer aangekleed. Als materiaal is microvezel uitgekozen, geaccentueerd met grijze stiknaden. De kuipzetels van Sabelt Racing zijn geborduurd met de thematische signatuur ‘World Champion 73’ en beschikken over de van de competitie bekende 6punts harnasgordels. De deurpanelen zijn versierd met 2 zwarte en witte strepen. Sportpedalen zijn ook van de partij.

Voor de aandrijving zorgt de 300 pk sterke versie van de 4 cilinder 1,8 liter turbomotor die ook in de GT-, S- en R-versies ligt.

De speciale Alpine gaat zoals gezegd in een beperkte oplage van 200 stuks gebouwd worden en elk exemplaar wordt voorzien van een plakaat met het opschrift ‘Série limitée A110 San Remo 73’ en een nummer uit de reeks van 1 tot 200.

De standaarduitrusting bevat onder meer een actieve sportuitlaat, elektrisch inklapbare buitenspiegels en een automatisch dimmende binnenspiegel, parkeersensoren voor & achter, een achteruitrijcamera, een audiosysteem van Focal en Alpine Telemetrics.

Het is nog niet bekend hoeveel exemplaren Alpine naar Nederland stuurt, noch wat zij voor de A110 San Remo 73 gaat vragen, maar Autointernationaal.nl vermoedt dat er ingestapt kan worden voor 99.900 euro incl. btw. Bestellen kan per direct.

