De Cupra Leon is momenteel alleen te koop als 245 pk sterke plug-in hybride. Is een dergelijk vermogen te veel van het goede voor jou of heb je geen zin om opladen? Dan is er goed nieuws: de Cupra Leon komt ook in (reeds van de Seat Leon en Volkswagen Golf bekende) mild hybride 1.5 eTSI uitvoering naar Nederland.
De mild hybride variant heeft een iets grotere benzinemotor als basisunit (1.5 TSI in plaats van 1.4 TSI), maar de elektrische ondersteuning is bescheiden. Daardoor blijft zijn vermogen ver achter bij dat van de plug-in hybride versie: 150 pk in plaats van 245 pk. Het maximum koppel bedraagt 250 Nm versus 400 Nm. Daar staat dan weer tegenover dat de DSG automaat met dubbele koppeling over een extra versnelling beschikt: 7 in plaats van 6 verzetten.
Cupra………. | Seat…………… | DS…………….. | Honda………….. |
Leon | Leon | 4 | Civic |
1.5 eTSI | 1.5 eTSI | PureTech 130 | e:Hev |
Business | FR B. Intense | Trocadero | Advance |
41.530 euro | 40.600 euro | 41.590 euro | 42.875 euro |
De Cupra Leon 1.5 eTSI sprint als hatchback in 8,7 seconden naar de 100 km/h. De Sports Tourer variant heeft 0,2 tel meer nodig, maar heeft wel een hogere topsnelheid: 216 km/u in plaats van 214 km/u voor de hatchback. Als gemiddeld verbruik geeft Cupra 5,9 à 6,0 liter per 100 km op. De Cupra Leon 1.5 eTSI kan worden besteld als Business Edition en als Business Edition Plus. De eerste kost in hatchback vorm 41.530 euro. De Sports Tourer uitvoering is 1.000 euro duurder.