Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • BYD Atto 8 komt met 115 kWh en Flash Charging naar Nederland
  • Voor 45 miljoen euro aan bolides geveild tijdens Zoute Grand Prix
  • TomTom stapt in zelfrijdende auto
  • Europese Unie en China sluiten deal: maximaal 350.000 plug-in hybride auto’s per jaar
  • Europees debuut voor Kia Seltos Hybrid en K4 Hybrid op Autosalon van Parijs
  • Meldingen van kilometertellerfraude met bijna een kwart gestegen
  • Volkswagen ziet verkoop in september verder instorten
  • Citroën verrast in Parijs met de nieuwe Bestel Eend
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    BYD Atto 8 komt met 115 kWh en Flash Charging naar Nederland

    11 oktober 2026

    Voor 45 miljoen euro aan bolides geveild tijdens Zoute Grand Prix

    11 oktober 2026

    TomTom stapt in zelfrijdende auto

    10 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Mijlpaal voor Alpine A110
Autonieuws

Mijlpaal voor Alpine A110

11 december 20234 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
AlpineA110doet20000

Het 20.000ste exemplaar van de A110, gelanceerd in 2017, is zojuist geassembleerd bij de Jean-Rédélé Manufacture in Dieppe. De moderne Berlinette, die de meest geproduceerde Alpine in de geschiedenis is geworden, stelt het merk in staat om in te spelen op de verschuiving naar elektrische aandrijving die momenteel in volle gang is in de autobranche. De Renault dochter wil op deze manier haar assortiment diversifiëren.

In 2017 vormde de Alpine A110 een grote uitdaging voor het merk dat Jean Rédélé zo’n 60 jaar eerder oprichtte. Het doel: terugkeren naar de voorgrond, waaruit de Franse sportwagen specialist in 1995 was verdwenen, met een modern sportmodel dat de filosofie van de originele A110 respecteert. Een uitdaging voor de firma uit Dieppe, die vandaag de 20.000ste geproduceerde A110 viert en ambitieuze plannen heeft voor haar toekomst. Om de assemblage van de Franse sportwagen in 2017 weer op gang te brengen, was een investering van 36 miljoen euro nodig, maar dat is dus geen weggegooid geld gebleken.

De A110 is veruit de meest geproduceerde Alpine in de geschiedenis van het Franse merk, met tot nu toe 20.000 exemplaren die van de band liepen. Ter vergelijking: tussen 1961 en 1977 werden van de Berlinette 7.176 exemplaren verkocht, bijna 3 keer minder dan de huidige editie. Het getal van 20.000 is ook bijna het dubbele van het aantal geproduceerde exemplaren van de A310. Dat model droeg de titel van best verkochte Alpine dankzij 11.616 eenheden die tussen 1971 en 1984 werden geproduceerd. Alle sportwagens zijn afkomstig uit de zogeheten Manufacture Jean-Rédélé in Dieppe, waar Alpine 330 medewerkers in dienst heeft. De productiesnelheid bedraagt ​​22 voertuigen per dag.

AlpineA110RleMans

Het 20.000ste mijlpaal exemplaar van de Alpine is niet zomaar een A110. Het betreft de A110 R Le Mans die op 7 juni jongstleden werd onthuld, een van de meest exclusieve versies uit het assortiment. Van dit type worden slechts 100 exemplaren gemaakt om de 100ste verjaardag van de legendarische 24 uur van Le Mans endurance race te vieren. Dit soort exclusiviteit heeft zijn prijs, want Alpine vraagt een elitebedrag van afgerond 160.000 euro voor de Le Mans uitvoering die net als de andere uitvoeringen van de A110 wordt aangedreven door een 1,8 liter turbomotor gekoppeld aan een 7-traps EDC automaat met dubbele koppeling. In de R (Le Mans) versie ontwikkelt dit blok 300 pk en 340 Nm. Unieke kenmerken van de Le Mans variant zijn talrijke carbondelen die zichtbaar zijn op de motorkap, het dak, de wielen, maar ook de stoelschalen in het interieur. Verder is hij uitgevoerd in een exclusieve witte kleurstelling met blauwe accenten en versierd met ‘24H du Mans’ emblemen op de voorspatborden, het dorpelpaneel en de hoofdsteunen van de Sabelt-kuipstoelen. Hij onderscheidt zich ook door zijn haaienvin op de achterruit, het nummerplaatje onder de middenconsole en door de route van het Sarthe-circuit die met een laser op de zonneklep is gegraveerd. De A110 R Le Mans profiteert van dezelfde onderstelaanpassingen als de Fernando Alonso-editie, inclusief de aanwezigheid van een vul ring aan de basis van de veerpoten, waardoor de rijhoogte met 10 mm kan worden verlaagd en de ophanging 5 procent stijver kan worden gemaakt.

Alpine is niet langer van plan zich te beperken tot één model. Het merk met de A-pijl wil haar assortiment uitbreiden door de A110, waarvan het einde van zijn carrière in 2026 is voorzien, gezelschap te geven van diverse nieuwe modellen. Er is sprake van een groot project aangezien de firma uit Dieppe tegen 2030 een 7-tal volledig elektrische sportieve modellen in haar assortiment wil hebben. In 2024 zal hiertoe de aftrap worden gedaan met de elektrische sportstadsauto A290; een hete variant van de nieuwe Renault 5 E-Tech.

AlpineToekomst4

Het jaar daarop zal in Dieppe een compacte crossover, volgens informatie van Autointernationaal.nl A390 genaamd, worden gelanceerd. Die Alpine zal worden gebaseerd op het CMF-EV platform van de Nissan Ariya en zodoende leverbaar worden met vierwielaandrijving. Voor 2027 en 2028 zijn een 2-tal, primair voor de Amerikaanse en Chinese markt ontwikkelde, grote cross-overs gepland: respectievelijk de A490 en de A590. De vervanger van de A110 ziet in 2027 het levenslicht op een nieuw platform genaamd APP (Alpine Performance Platform). Een roadster en een 4-zits coupé, de A310, behoren ook tot de aankomende modellen. De A310 wordt naar verwachting in 2028 gelanceerd en zal gebaseerd zijn op hetzelfde modulaire platform als de vervanger van de A110, met een langere wielbasis om ruimte te bieden aan 2 zitplaatsen achterin. Kortom, iedereen kan dus straks bij Alpine aan zijn trekken komen. Wie weet stijgen de verkopen dan net zo komeetachtig als momenteel bij Lotus het geval is …

Alpine Alpine A110

Related Posts

Newsflash: Alpine vindt de A310 opnieuw uit

9 oktober 2026

Alpine versterkt aanbod met A290 Collection en Atelier Alpine programma voor A390

5 oktober 2026

Alpine plaagt met PS1 conceptstudie

2 oktober 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.