De spectaculaire, elektrisch aangedreven ‘hyper hatch’ van Renault met achterwielaandrijving is, ondanks een prijskaartje van 160.000 euro, al voor meer dan de helft uitverkocht. In Amerika zal het model echter niet verkrijgbaar zijn.
Renaults eerbetoon aan zijn rallyverleden uit de jaren 80 is bijna klaar voor de openbare weg: een uiterst kostbare, compacte elektrische auto. De productieversie van de Renault 5 Turbo 3E bevindt zich in de laatste fase van zijn ontwikkeling; de homologatie is de laatste horde die nog genomen moet worden. Het model volgt op de conceptstudie die Renault eind 2024 voor het eerst aankondigde.

Renault beperkt de productie tot 1.980 exemplaren en daarvan is inmiddels meer dan de helft al vergeven. Kopers betalen minimaal 160.000 euro, maar de prijs voor sommige exemplaren (inclusief opties) kan oplopen tot bijna 350.000 euro. Voor een auto van dit formaat, uitgerust met een elektrische aandrijflijn, is dit wellicht de duurste aankoop per vierkante meter van de hele auto-industrie.
De 5 Tirbo 3E beschikt over achterwielaandrijving en maakt gebruik van 2 elektromotoren die in de achterwielen zijn geplaatst. Het vermogen bedragat 555 pk. Hiermee accelereert de 5 Turbo 3E in 3,5 tellen van 0 naar 100 km/u en bereikt hij een topsnelheid van 270 km/u. De definitieve vermogenscijfers moeten nog door Renault worden bevestigd. Het merk laat bovendien weten dat dit concept met in de wielen geplaatste elektromotoren mogelijk ook in andere elektrische modellen uit het gamma zal worden toegepast.

Hoewel meer dan de helft van de beschikbare exemplaren van de 5 Turbo 3E al is toegewezen, start het volledige programma voor de configuratie op maat pas medio 2027. De leveringen volgen het jaar daarop, wat later is dan in eerdere berichten werd gemeld, maar waarover vorige week al door Autointernationaal.nl werd bericht.
Renault-topman François Provost heeft verklaard dat de 5 Turbo 3E “een zeer betekenisvol project” is. Hij benadrukte hoe belangrijk het is om het project op de juiste manier uit te voeren, ook al hoeft Renault, volgens de CEO, niet “Ferrari te worden”.
