Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1
  • Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen
  • Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek
  • Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht
  • Newsflash: Hyundai stopt met de i30
  • Autohandelaren wachten tot Prinsjesdag op meer duidelijkheid over Youngtimer regeling
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

    20 juni 2026

    Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen

    19 juni 2026

    Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek

    19 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»In detail: de nieuwe Peugeot 208 Live
Introductienieuws

In detail: de nieuwe Peugeot 208 Live

18 februari 20197 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Voor het weekend waren al de eerste plaatjes uitgelekt van de nieuwe 208. Nu zie je hier de live foto’s van de compacte Peugeot. Ook de specificaties zijn nu bekend.

De nieuwe 208 is 7 centimeter langer en 3 centimeter breder dan zijn voorganger. De carrosseriehoogte nam met 2 centimeter af. Ondanks de tot 4,05 meter toegenomen wagenlengte zijn bepaalde versies tot 30 kilo afgeslankt. De voorruit staat verder naar achteren, waardoor de motorkap langer is geworden. De nieuwe 208 neemt verder stylingdetails van de 3008 en 508 over, met name de zwarte nummerplaatoverkappende strip. Ook is de benaming ‘208’ op het vlakke deel boven de grille aangebracht. De 208 GT en 208 GT-Line kunnen worden herkend aan zwart beschermmateriaal op de wielkasten (waardoor die breder ogen) en standaard 17 inch lichtmetalen velgen.

Peugeot heeft niet alleen het gewicht van de 208 verlaagd, maar ook zijn aërodynamische eigenschappen verbeterd. Een gladde bodemplaat en elektronisch gestuurde luchtinlaten zorgen voor minder luchtweerstand. Het design van de nieuwe 208 biedt (voor de rest) geen echte verrassingen. Peugeot heeft zijn grote designrevolutie al achter de rug met de 3008, de 5008 en recenter ook de 508, zodat er voor het B segment model eerder sprake is van een evolutie.

Met zijn enorme grille en de hoge plus bolle motorkap oogt de nieuwe 208 desondanks best wel imposant. Zijn uitstraling is lekker dik en vlot. Op de duurdere versies zorgen de LED lichtblokken met 3 klauwen zelfs voor een door Peugeot begeerde premiumuitstraling. In het ontwerp van de koplampen en de lichtunits achter zijn ‘krassen’ van een leeuwenklauw verwerkt. Tussen de achterlichten, eveneens visueel opgedeeld in drieën, loopt een zwarte band en ook voor de diffusor is een zwart gelakte afwerking mogelijk. Een 3-deurs versie is er niet: de nieuwe Peugeot 208 zal alleen nog met achterportieren worden aangeboden. Dat is in lijn met de concurrentie (en de grotere 308).


De nieuwe 208 krijgt het zogeheten i-Cockpit interieurontwerp mee en dus ook het kleine stuurwiel en de hoog geplaatste tellers die zijn voorganger in 2012 introduceerde. Daarbij beschikken de duurdere versies tevens over een 3D instrumentenpaneel waarbij de rij informatie als een hologram wordt weergegeven. Bijvoorbeeld aanwijzingen van het navigatiesysteem, veranderende snelheidslimieten of storingslampjes worden door het 3D effect naar de voorgrond gehaald om zo beter op te vallen. Mocht jou dit ergeren, dan kun je het uitschakelen.

Voor de middenconsole van het met een zachte toplaag beklede dashboard is er keuze uit een touch screen met een diameter van 5, 7 of 10 inch; ook hier is dit afhankelijk van het uitrustingniveau. Je bedient de diverse functies via het scherm of met de sneltoetsen eronder. Vernuftig is het bergvak boven de middentunnel, waarvan de naar beneden scharnierende klep als telefoonhouder dienst kan doen.

Peugeot voorziet voor de 208 ook een hele set aan bedieningsgemak en veiligheid verhogende snufjes. Dat varieert van adaptieve cruisecontrole, inductielading voor de telefoon tot Full Park Assist. Apple CarPlay, Android Auto en MirrorLink zijn uiteraard ook beschikbaar. De veiligheidsuitrusting omvat, al dan niet optioneel, automatische noodremhulp, actieve rijstrookhulp, vermoeidheidsherkenning, verkeersbordherkenning, dode hoekwaarschuwing en een automatische grootlicht functie.

Het grootste nieuws is de komst van de e-208: een versie met volledig elektrische aandrijving. De Peugeot beschikt in deze vorm om dezelfde aandrijflijn als de DS 3 Crossback E-Tense. Daarvan is de elektromotor 136 pk en 260 Nm sterk. De elektriciteit is afkomstig uit een 50 kWh groot accupakket dat zich onder de achterbank bevindt. De inhoud van de kofferbak is dan ook dezelfde als die van de 208 versies zonder batterijenset. Overigens is het formaat daarvan ondanks de grotere afmetingen van de nieuwe generatie gekrompen van 285 naar 265 liter. Dat is heel wat minder dan concurrenten bieden, die tot 350 liter gaan. Peugeot stelt dat door de vorm van de bagageruimte te wijzigen deze wel beter bruikbaar is, ondanks het kleinere formaat.

De e-208 biedt 3 rij modi: Eco, Normal en Sport. Peugeot meldt dat de e-208 in Sport modus in 8,1 seconden naar 100 km/u sprint en een WLTP actieradius van 340 kilometer heeft, of 450 kilometer volgens de oude NEDC norm. In 30 minuten laad je de elektrische versie tot 80 procent van zijn capaciteit op via een 100 kW lader. Een volledige laadbeurt thuis kan evenwel 16 uur duren, maar via een Wall Box lukt dat in een dikke 5 (11 kW) tot 8 uur (7,4 kW).

Naast bovengenoemde rij modi beschikt de e-208 over 2 instellingen voor de mate waarin er regeneratief op de motor geremd wordt. De elektrische versie is uitgerust met slimme hulpjes, zoals een navigatiesysteem dat de accu-inhoud meeneemt in de berekening van de ideale route. Je herkent de e-208 aan de grille die deels in carrosseriekleur is gespoten, een logo dat van kleur lijkt te veranderen als de lichtinval verschuift, een grotere bodemvrijheid en natuurlijk aan het ontbreken van een uitlaatpijp.

De e-208 is voor Peugeot een belangrijke troef in de concurrentiestrijd met de eveneens nieuwe Clio van Renault. Die concurrent gaat niet verder dan de toevoeging van een stekkerloze hybride variant aan het gamma. Maar goed, voor diegenen die zweren bij een volledig elektrische auto heeft Renault natuurlijk de Zoé. Die wordt later dit jaar vernieuwd. En verder verkoopt de Toyota Yaris Hybrid in Europa beter dan elk elektrisch model. Dat was voor Renault reden om een soortgelijke uitvoering van de nieuwe Clio te lanceren.

Heb je lak aan het milieu, een hekel aan laadpalen en/of is de e-208 simpelweg te duur, dan zijn er de conventioneel aangedreven uitvoeringen. De atmosferische 3 cilinder 1.2 PureTech met 75 pk vormt daarbij de basis. De turboversies zijn goed voor 100 of 130 pk. Een 8-traps automaat is standaard op de krachtigste versie en optioneel op de 100 pk sterke PureTech. Die heeft standaard een handgeschakelde 6-bak. Dieselen doe je in een 100 pk sterke 4 cilinder 1.5 BlueHDi met handgeschakelde 6-bak. In een later stadium volgt de 208 GTi met 220 pk sterke 1.6 PureTech motor.

De nieuwe 208 staat op het CMP (Common Modular Platform) onderstel dat ook te vinden is onder de DS 3 Crossback en in de toekomst gebruikt gaat worden voor de nieuwe Citroën C4, de Opel Corsa plus Mokka X en de Peugeot 208. Volgens de PSA ontwerpers zorgt de nieuwe bodemplaat, die samen met de Chinese aandeelhouder Dongfeng werd ontwikkeld, voor een beter geluidscomfort. Ook treden er minder trillingen de cabine binnen. De wielbasis is ondanks het compleet nieuwe platform gelijk gebleven, maar door de grotere overhang voor en achter nam de carrosserielengte met 8 centimeter toe. Peugeot claimt meer interieurruimte, zowel in de lengte als in de breedte.

Peugeot toont de nieuwe 208 op de autosalon van Genève. Die tentoonstelling opent op 7 maart de deuren voor het publiek. Maar je kan vandaag al zowel de gewone 208 als de elektrische versie via internet reserveren. Het is echter nog wachten tot de herfst voordat de compacte Peugeot bij de dealers arriveert. De e-208 volgt enkele weken later. De prijzen zijn op dit moment nog niet bekend.

De nieuwe 208 zal besteld kunnen worden als Access, Active, Allure, GT Line en GT (het gele exemplaar dat op de foto’s staat te blinken). Dit voorlopige topmodel beschikt over LED techniek voor de koplampen, raamstijlen in glanzende zware lak, sportievere stoelen, zwarte plafondbekleding, aluminium pedalen en sfeerverlichting in 8 kleuren. Voor de e-208 is er het GT pakket. Dat omvat ook nog aparte bekleding en dito velgen.

Peugeot gaat de nieuwe generatie 208 in de PSA fabriek in Trnava in Slowakije bouwen. Daar rollen de eerste exemplaren zelfs al van de band. In 2018 zagen liefst 352.007 auto’s het levenslicht in Trnava. Daarmee heeft de fabriek bijna zijn productieplafond bereikt. Dat ligt namelijk bij 370.000 exemplaren. Per dag verlaten er nu 1.395 auto’s de fabriekshal in Trnava. Het gaat daarbij niet alleen om de (huidige) Peugeot 208, maar ook om de Citroën C3. Van 2008 tot 2017 produceerde PSA in Trnava ook de Citroën C3 Picasso (503.800 stuks) en van 2006 tot 2012 de voorloper van de 208, de 207 (790.200 exemplaren). Sinds de opening van de fabriek zijn aldaar reeds dik 3 miljoen auto’s gebouwd. Peugeot gaat de nieuwe 208 overigens ook in Marokko bouwen.

Peugeot Peugeot 208

Related Posts

Peugeot e-208 GTi nu te bestellen

11 juni 2026

Newsflash: roestproblemen bij Audi Q5

9 juni 2026

Prijs indicatie Peugeot e-208 GTi

6 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.