Peugeot meldt trots dat haar elektrificatiestrategie vruchten afwerpt, in het bijzonder in het B segment waarin het merk actief is met de e-208 en de e-2008.
Het succes van deze volledig elektrische modellen heeft er voor gezorgd dat Peugeot vorig jaar marktleider was in het B-EV segment in Europa. Ook in Nederland was dat het geval dankzij de 208. Dat was überhaupt het meest geregistreerde model op de markt en de elektrische versie e-208 werd in zijn klasse het vaakst te naam gesteld.

Met de verkoopresultaten van de e-2008 daarbij opgeteld was Peugeot daarmee het populairste merk van elektrische auto’s in het B-segment. In totaal verkocht de Franse fabrikant meer dan 76.000 exemplaren van deze modellen in Europa.

Peugeot introduceerde onlangs de verbeterde e-208. Die beleeft zijn publieksdebuut op het Autosalon van Brussel (zie fotoserie). Het motorvermogen van de versie is met 15 procent toegenomen, van 136 pk naar 156 pk, terwijl inspanningen op het gebied van efficiëntie het gemiddelde energieverbruik reduceren tot slechts 14,6 kWh/100 km (voor de e-208 GT). De actieradius neemt daardoor met 10,5 procent (oftewel 38 kilometer) toe tot 398 kilometer (e-208 GT).

Naar eigen zeggen wordt 2023 het elektrische jaar voor Peugeot: vanaf de eerste helft van het jaar zijn alle modellen verkrijgbaar met een geëlektrificeerde aandrijflijn (volledig elektrisch, plug-in hybride of hybride). In 2030 zijn alle Peugeot modellen die in Europa worden verkocht volledig elektrisch. Met de onthulling van de Inception conceptstudie op de Consumer Electronics Show (CES) op 6 januari jl. onderstreept het merk naar eigen zeggen haar wens om marktleider te worden met volledig elektrische voertuigen in Europa.
