Jeep zal dit jaar het gamma van de Compass uitbreiden met een plug-hybride variant. Die is 240 pk sterk en moet 90 kilometer elektrisch kunnen afleggen. Deze specificaties kennen we van de vernieuwde Peugeot 408. Dat is natuurlijk geen toeval, want de Compass deelt zijn STLA Medium architectuur met diverse andere middenklassers van autoconcern Stellantis.
Prijzen van de oplaadbare hybride Compass zijn er nog altijd niet, maar Autointernationaal.nl verwachten een tarief van 44.995 euro voor de Altitude versie.
Jeep zal dit jaar echter voor meer autonieuws gaan zorgen. Zo komt in het vierde kwartaal de Amerikaanse, elektrische Wagoneer S naar Europa. Die SUV werd in 2024 gepresenteerd en is het eerste model van Stellantis dat gebruik maakt van het STLA Large platform, waarop onder meer ook de Dodge Charger rust en dat Alfa Romeo gaat gebruiken voor de nieuwe Giulia (….). De Wagoneer S deelt behalve zijn naam niets met de reguliere Wagoneer en is 600 pk sterk. Hij heeft een accu van 100,5 kWh, een 400 Volt boordnet en een laadvermogen van 250 kW.
De belangstelling voor de Avenger is de laatste maanden aan het verflauwen, reden waarom Jeep een actiemodel in stelling gaat brengen: de Black Edition. Dat is een beproefd recept om de kooplust te verhogen. Ook in het geval van de Avenger betekent Black Edition simpelweg dat alles wat je ziet in het zwart wordt uitgevoerd, inclusief de velgen en zelfs de logo’s. De actie-uitvoering komt beschikbaar met alle aandrijflijnen, dus zowel mild hybride (ook 4xe) als volledig elektrisch.
