Op de Concorso d’Eleganza Villa d’Este in Italië zal BMW het werk van Adrian van Hooydonk voor de toekomstige 8-serie onthullen. De conceptstudie toont de grote lijnen van de grote luxueuze coupé, die in 2018 op de markt wordt verwacht. Eindelijk weer een leuke en originele BMW!
BMW wordt, en dat erkent men in München ook, momenteel in het topsegment overschaduwd door Mercedes. De enige manier om een einde te maken aan die dominantie van Stuttgart, is een modellenoffensief. Daar maakt een productieversie van deze conceptstudie deel van uit. Het is de voorbode van de 8-serie Coupé; een model waarmee BMW marktaandeel wil (terug)pakken in de hoogste segment. In 2018 staat het eindresultaat zoals gezegd in de showrooms. Als we BMW moeten geloven, wordt de 8-serie een “messcherp sturende volbloed rij machine”, één die bovendien “de nieuwe maatstaf” in zijn klasse zal zijn.
De in Barcelona Grey Liquid gespoten sportwagen heeft een lange motorkap, 21-inch velgen met een bijzonder ontwerp, gespierde flanken met scherpe vouwen en luchtinlaten achter de voorste wielkasten, een naar achteren oplopend lijnenspel en een derrière met een koolstofvezel diffusor die aan weerszijden wordt vergezeld door hexagonale uitlaatpijpen en dunne, horizontale lichtblokken à la de i8. Het front wordt gekenmerkt door gemeen ogende koplampunits en een set forse, laag in de neus geplaatste ‘nieren’ als grille.
BMW gaat de nieuwe 8-serie vanaf 2019 ook als Cabriolet leveren. Beide carrosserievarianten vervangen de identieke versies van de 6-serie. Die krijgt geen directe vervanger, al leeft de modelreeks voort als ‘GT’. Dat is feitelijk de nieuwe opvolger van de gelijknamige uitvoering van de 5-serie. Er zijn geen signalen dat de Gran Coupé ook mag promoveren tot de 8-serie. Wel dat de modelreeks een sportieve topvariant krijgt, want BMW heeft de typeaanduiding ‘M8’ laten registreren.

Het interieur van de conceptstudie mengt bruin en wit Merino leer, koolstofvezel, gepolijst aluminium en zelfs gerookt Swarovski glas voor de iDrive draaiknop. De teams van het merk uit München leggen uit dat de cockpit het contrast tussen sportiviteit en luxe illustreert. Met de 8-serie zegt BMW comfort te willen combineren met een zeer dynamisch weggedrag. Daarmee lijkt de auto een spirituele opvolger voor zijn naamgenoot van eind jaren 80, die technisch sterk leunde op de toenmalige 7-serie (E38). Die oude 8-serie, intern E31 genoemd, was geen overdreven groot succes en werd in 1999 met pensioen gestuurd. Sinds 2003 neemt de 6-serie de honneurs waar in het segment voor luxueuze en sportieve auto’s.

Over wat er onder de motorkap zou kunnen zitten, wordt echter met geen woord gerept. Het studiemodel dient puur een esthetisch doel en dat lijken de heren en dames uit München gehaald te hebben. Overigens liet BMW al eens eerder een grote coupé zien tijdens het Villa d’Este concours. In 2013 was het Pininfarina die voor het merk de Gran Lusso Coupé ontwierp, waarvan eveneens gesuggereerd werd dat het een voorbode was voor een nieuwe 8-serie.
Maar nu is het licht dus definitief op groen gezet. BMW heeft niet alleen het reeds genoemde ‘M8’ laten deponeren, maar ook 8 andere typeaanduidingen. Die hebben niet alleen betrekking op de gebruikelijke L6 en V8 motorvarianten, maar ook voor een 4 cilinder en als klapstuk voor een uitvoering met een 6,0 liter V12 onder de kap.





