Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Accu’s voor Mercedes uit Hongarije
  • Donkere wolken boven General Motors
  • Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition
  • Renault brengt ode aan de 8 Gordini
  • Nu officieel: de Bentley Torcal
  • Autoverkopen Europa: harde klappen voor Volkswagen Groep
  • Amerikaans exportverbod van diesel zal Nederland hard raken
  • Toyota plant de inzet van 400.000 robots
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Accu’s voor Mercedes uit Hongarije

    22 september 2026

    Prijs vergelijking Lynk & Co 02 Business Edition

    21 september 2026

    Renault brengt ode aan de 8 Gordini

    21 september 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    ANWB waarschuwt voor goedkope winterbanden

    20 september 2026
    8.0

    Waardig topmodel: test Skoda Peaq

    18 september 2026
    7.0

    Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

    17 september 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Tevredenheidresultaten»Tesla Model 3 maakt een rommelige start in Europa
Tevredenheidresultaten

Tesla Model 3 maakt een rommelige start in Europa

15 februari 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De introductie van de Tesla Model 3 in Europa verloopt niet van een leien dakje. Ruim een week geleden arriveerde eindelijk het schip met de eerste lading elektrische sedans in de haven van Zeebrugge.

De eerste klanten die een Model 3 hadden besteld (voor een veel hogere prijs dan zij aanvankelijk hadden verwacht), ontvingen een telefoontje van hun Tesla Service Center om een afspraak voor de overhandiging van de auto te maken. Dit heuglijke feit zou extra luister bijgezet krijgen door de aanwezigheid van Elon Musk die ‘in het geheim’ (al stond het in alle kranten) een bezoek zou brengen de haven. Maar het liep allemaal heel anders.

De eerste Model 3 klanten, die hun auto op 7 februari om 18 uur zouden mogen ophalen, kregen die dag een uur van te voren een telefoontje dat de levering was uitgesteld. Sommigen waren toen al onderweg naar het Tesla Service Center en dus behoorlijk teleurgesteld. Tegelijkertijd werd bekend dat het bezoek van Musk aan Zeebrugge die dag niet doorging.

Opvallend was ook dat een aantal journalisten al met een Model 3 Performance had mogen rijden, maar opvallend genoeg beschikte geen enkele van die testauto’s over het Autopilot systeem. De reden: de Model 3 had die dag weliswaar zijn Europese typegoedkeuring gekregen, maar de Autopilot functies dienden apart gehomologeerd te worden en dat kon nog een weekje duren.

De volgende dag landt Musk alsnog in de late namiddag en komt de melding dat de goedkeuring voor Autopilot binnen is. De Model 3 zal dus worden afgeleverd met een geactiveerd systeem. Musk inspecteert de dokken in Zeebrugge en rijdt door naar het Europese hoofdkwartier in het Nederlandse Tilburg. In de daaropvolgende dagen duiken de eerste foto’s op van klanten die hun Model 3 in ontvangst nemen. Tesla post een foto van het parkeerterrein in de haven van Zeebrugge met een leger aan laadpalen.

Maar op Valentijnsdag is er een nationale staking in België. Honderd tijdelijke medewerkers van ICO (International Car Operators; het bedrijf dat in de haven van Zeebrugge de Model 3 prepareert voor de klantlevering) die op uitzendbasis voor deze klus waren aangenomen, krijgen de melding dat ze niet meer hoeven komen te werken. Tesla heeft namelijk vanwege de staking het roer omgegooid en op het laatste moment besloten dat de auto’s gewoon bij de dealers worden klaargemaakt. De foto van de laadpalen verdwijnt van de website van Tesla.

Boze tongen beweren dat de staking de reden is waarom de afwerking van de voor de Europese markt bestemde exemplaren van de Model 3 niet meer in de haven van Zeebrugge plaatsvindt. Maar Tesla zelf zegt dat zij het leveringsproces wil versnellen en daarom heeft besloten om deze handeling door ICO over te slaan. De Model 3 komt nog wel in Zeebrugge aan, maar wordt nu sneller weggevoerd naar de aflevercentra, waar ze eventueel door eigen mensen van Tesla een laatste eindbehandeling krijgen.

Met de rommelige gang van zaken zet Tesla haar klantrelaties op het spel. Nederland is namelijk de derde grootste markt voor de autofabrikant. Vorig jaar realiseerde Tesla bij ons namelijk een omzet van ruim 850 miljoen euro. Daarmee neemt Nederland de derde plek in na de Verenigde Staten en China, zo blijkt uit de jaarcijfers van het bedrijf.

Er werden vorig jaar 8.600 auto’s door Tesla in Nederland verkocht, hetgeen goed was voor een omzet van 852 miljoen euro. Daarmee werd Noorwegen van het podium geduwd, want daar daalde de omzet van Tesla. Het bedrijf doet geen uitspraken over hoeveel auto’s het dit jaar in Nederland denkt te kunnen verkopen. De Model 3 moet het aantal flink doen laten stijgen, zeker wanneer later dit jaar ook de versie die minder dan 50.000 euro gaat kosten leverbaar wordt. Maar voor de lange termijn is het belangrijk dat de klantleveringen minder chaotisch verlopen.

Tesla Tesla Model 3

Related Posts

Tsjechië keurt Tesla’s FSD alsnog goed

19 september 2026

Tesla Model 3 Premium moet terug naar de dealer

16 september 2026

Newsflash: nieuwe Opel Astra standaard als ‘ST’

13 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026
8.0

Uitblinker op alle vlakken: test Skoda Epiq

13 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.