Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1
  • Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen
  • Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek
  • Bij Volkswagen staan 100.000 banen op de tocht
  • Newsflash: Hyundai stopt met de i30
  • Autohandelaren wachten tot Prinsjesdag op meer duidelijkheid over Youngtimer regeling
  • Maserati maakt GranTurismo / GranCabrio Folgore flink goedkoper
  • De man, de mythe en de voortvluchtige: sommige Nissan-aandeelhouders willen Carlos Ghosn terug
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: BMW droomt van een nieuwe M1

    20 juni 2026

    Polestar mag geen auto’s meer in de VS verkopen

    19 juni 2026

    Nog eens 1.000 extra werknemers voor Duitse Tesla fabriek

    19 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Testcentrum»Testrecensies»Primeur: eerste kennismaking met de elektrische Peugeot 208
Testrecensies

Primeur: eerste kennismaking met de elektrische Peugeot 208

1 mei 20194 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Na de zomer arriveert hij in de Peugeot showrooms: de nieuwe 208. In eerste instantie in benzine en dieseluitvoering, maar enkele weken later gevolgd door de volledig elektrische versie. Hier lees jij het exclusieve kennismakingsverslag met de preproductie versie én de prijsindicatie voor deze e-208.

Frustrerend, maar informatief. Ik heb nog niet zelf achter het stuur van het prototype van de e-208 kunnen plaatsnemen, maar mijn eerste indruk vanaf de passagierstoel is veelbelovend. Benoît Liaigre, verantwoordelijk voor het P21 programma (de project codenaam voor de nieuwe 208), neemt mij mee voor een ritje in de volledig elektrische versie.

Hij is een dynamische persoonlijkheid, gelet op het tempo waarmee hij het preproductie exemplaar over het privé circuit van PSA in La Ferté-Vidame (Eure-et-Loir ) in een zeer gehaast tempo jaagt. Bij naderende bochten moet ik even slikken, maar Liaigre lijkt vol vertrouwen te zijn over de rijeigenschappen van de “kleine 308” waaraan hij en zijn team 3 jaar gewerkt hebben. Vanachter het stuur meldt hij: “onze doelstelling tijdens de ontwikkelingsfase was om de elektrische versie net zo leuk om mee te rijden te maken als de hete, sportieve varianten van de 208”.

Op papier klinkt dat eenvoudig, dankzij de lithium/ion batterijen die zich in de vloer van de Peugeot bevinden en die het zwaartepunt verlagen en voorkomen dat de massa aan de haal kan gaan met de Fransman. Maar in de praktijk was de uitdaging echter nog steeds erg groot. Want zoals elke elektrische auto, is de e-208 zwaarder dan een gelijkwaardige benzine of diesel uitvoering. Volgens Benoît Liaigre gaat het om een verschil van ongeveer 310 kg in vergelijking met de 130 pk sterke PureTech 3 cilinder variant. Het was daarom noodzakelijk om de onderstelafstelling (dempers en vering) en het remsysteem dienovereenkomstig aan te passen.

In de tussentijd versnelt deze e-208 stil maar vol overgave, terwijl Liaigre dat de elektrische uitvoering standaard geleverd gaat worden met 3 rij modi, die van invloed zijn op het vermogen en het koppel. Voor maximale prestaties (bijvoorbeeld als jij in 8,1 seconden naar 100 km/u wilt accelereren) is er de Sport modus. Dan is de volle 136 pk en 260 Nm van de elektromotor beschikbaar. Voor dagelijks gebruik is er de ‘Normale’ modus waarin er 109 pk en 220 Nm beschikbaar is. Tenslotte kan er, om de actieradius te maximaliseren, ook gekozen worden voor de Eco modus. Dan is er 82 pk en 180 Nm beschikbaar en wordt het stroomverbruik, inclusief die van de airconditioning, gelimiteerd.

Op deze modus zou zou de elektrische 208 met zijn 50 kWh accupakket een rij bereik moeten hebben van 340 km volgens de WLTP meetnorm, aldus Peugeot. Afgezien van een paar details rijdt de e-208 net zoals een auto met een verbrandingsmotor. Bovendien is het luik om de laadkabel aan te sluiten op dezelfde plaats geplaatst als voor het tanken. En om de batterijen te vullen, zijn er verschillende mogelijkheden, van de huishoudelijke stekker tot de aansluiting op een lader met hoge capaciteit.

De e-208 wordt een paar weken later gelanceerd dan zijn benzine en diesel zusters, waarbij het waarschijnlijk is dat de klant pas begin 2020 zal kunnen rijden. Peugeot heeft nog geen tarieven bekend gemaakt van de elektrische 208, maar meldt al wel dat de batterijen kunnen rekenen op 8 jaar of 160.000 km garantie. Die zullen niet te huur worden aangeboden zoals bij de Renault Zoé, maar worden samen ‘verkocht’ met de auto.

Overigens kan Autointernationaal.nl al wel een prijsindicatie geven. Ga er van uit dat de leuk aangeklede e-208 GT-Line 38.000 euro gaat kosten. We kunnen minimaal rekenen op 1 goedkopere variant, de Allure. Daarvoor is de prijsindicatie 35.000 euro. Ter vergelijking: de Renault Zoé R90 (92 pk, 41 kWh en actieradius 317 km) moet minimaal 32.940 euro opbrengen …

Elektrisch Peugeot Peugeot 208

Related Posts

Elektrisch rijden: regeling voor geld verdienen met laadpaal niet waterdicht

18 juni 2026

Suzuki e-Vitara getest als vakantie-auto

11 juni 2026

Peugeot e-208 GTi nu te bestellen

11 juni 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.