Vanaf vandaag is de elektrische Cupra Born in Nederland te ervaren bij de zogeheten Garages en Proefrit Centra. Autoliefhebbers kunnen er vanaf nu de weg mee op om het “electrifying performance” karakter van de Born zelf te ervaren. Nog dit jaar worden de eerste exemplaren van de Cupra Born aan Nederlandse klanten afgeleverd.
De Born was al online te configureren en bestellen, maar nu is hij ook live te ervaren. Met ingang van vandaag staat hij in de Cupra Garages in Amsterdam en Rotterdam, plus in de Proefrit Centra in Zwolle, Leusden en Eindhoven klaar om autoliefhebbers te overtuigen tijdens een uitgebreide proefrit die nu online te boeken is. Zakelijke rijders die dit jaar hun Born ontvangen, profiteren nog 5 jaar lang van het gunstige 12 procent bijtellingstarief.

Vooralsnog is de Born dit jaar uitsluitend in een 4-tal ‘One’ uitvoeringen te bestellen: Business One, Adrenaline One, Performance One en Copper Edition One. Allemaal hebben ze een elektromotor met een vermogen van 204 pk die de achterwielen aandrijft. Samen met het sportonderstel, lage zwaartepunt en de perfecte gewichtsverdeling garandeert die combinatie volgens Cupra “electrifying performance” en een dynamische handling. Het 58 kWh accupakket is goed voor een actieradius tot 420 km**. Dankzij de snelle laadmogelijkheid (tot 120 kW) is elke trip na een korte laad stop weer snel voort te zetten.
In 2022 volgt het reguliere Born gamma, waarbij de range verder wordt uitgebreid met kleinere en grotere accupakketvarianten (45 kWh en 77 kWh) en met een 150 pk sterke elektromotor. Op dat moment wordt de huidige 204 pk elektromotor in combinatie met het 58 of 77 kWh accupakket ook leverbaar met een e-Boost Performance functie, die het vermogen tijdelijk met nog eens 27 pk ‘boost’ tot maximaal 231 pk. De Born Business One kost 37.990 euro, de Adrenaline One 40.990 euro, de Performance One 43.990 euro en de Copper Edition One 46.990 euro.
