Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG
  • Dit is pas gestaalde perfectie: de Taiwanese Mitsubishi ASX
  • Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen
  • Oude benzineauto oprijden vrijwel altijd slechter voor klimaat dan inruilen op elektrisch model
  • In Europa dreigt dieseltekort door oorlogen in Midden-Oosten en Oekraïne
  • Honda: onze boekhouders zijn weer helemaal happy
  • Suzuki viert jubileum met Swift Edition 60
  • Prijs vergelijking vernieuwde Nissan X-Trail
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG

    10 augustus 2026

    Dit is pas gestaalde perfectie: de Taiwanese Mitsubishi ASX

    10 augustus 2026

    Porsche eist tempo bij sanering Volkswagen

    10 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026

    Stellantis moet opnieuw auto’s terugroepen

    7 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»BMW M3 verslaat Mercedes-AMG C 63 S E-Performance op eigen terrein
Autonieuws

BMW M3 verslaat Mercedes-AMG C 63 S E-Performance op eigen terrein

7 augustus 20233 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

De BMW M3 is heerlijk ‘old school’. Hij beschikt weliswaar over een uitgebreide hightech uitrusting en een van de beste infotainment systemen die er zijn, maar aan nieuwlichterij in de vorm van plug-in hybride techniek doet hij niet. De reden hiervoor is vermoedelijk nogal basaal is (de ontwikkeling van de huidige M3 werd gestart op een moment toen elektrische assistentie voor sportieve auto’s nog geen duidelijke optie was), maar toch: BMW lijkt de juiste keuze gemaakt te hebben.

Dit is tegenstelling tot Mercedes topman Ola Källenius. Die dwong de AMG divisie om voor de ‘C 63′ die eerder dit jaar debuteerde wél plug-in hybride techniek te gebruiken. Daarbij zou een (krachtige) 4 cilinder motor als basisunit moeten gaan functioneren. Het idee was dat dit onder de streep voor een hoger totaalvermogen zou zorgen dan de concurrentie biedt (Audi RS4, BMW M3) maar dat het benzineverbruik juist veel lager zou zijn.

De eerste doelstelling heeft Mercedes-AMG weten te realiseren: de nieuwe C 63 S E-Performance is liefst 680 pk sterk terwijl de BMW M3 het (in Competition uitvoering) bij 510 pk voor gezien houdt. De Audi RS4 komt niet verder dan 450 pk. De Mercedes-AMG is dus heer en meester in zijn klasse als het om motorkracht gaat. Zijn PHEV aandrijflijn is een technologisch meesterwerkje.

Maar het hogere vermogen van de C 63 zorgt niet voor betere prestaties. In een rechtstreekse vergelijking blijkt de M3 namelijk sneller te zijn. De verschillen zijn niet groot, maar toch. Dat de prestaties van de Mercedes-AMG tegenvallen, komt door de zware plug-in hybride techniek en dan vooral door het gewicht van de batterij. Die handicap zorgt er ook voor dat de C 63 minder zuiniger is dan de M3. Die verstookte tijdens de test 9,5 liter benzine terwijl de C 63 er 11,4 liter door heen joeg. Best een groot verschil. Ook in vergelijking met de fabrieksopgave van Mercedes-AMG. Maar goed, het is eigenlijk standaard dat voor stekker hybride auto’s fake waarden worden opgegeven.

Dat de C 63 S E-Performance ondanks zijn plug-in hybride techniek minder zuinig is dan de conventioneel aangedreven M3, is eigenlijk niet zo verbazingwekkend. De Mercedes-AMG is namelijk enorm zwaar. En geen enkele auto kan de Natuurkunde wetten veranderen. Om afgerond 2,15 ton massa in beweging te zetten en te laten versnellen, heb je nou eenmaal meer energie nodig dan voor een auto (de M3) die circa 300 kilo lichter is. En de BMW staat vanwege zijn gewichtsvoordeel ook op voorsprong als het gaat om rijdynamiek en remcapaciteit. Dat zijn criteria waar bij sportieve auto’s het koren van het kaf gescheiden wordt …

 

Een C 63 met V8 motor?

Vorige week berichtte Autointernationaal.nl over geruchten dat de C 63 vanwege bovengeschetste tegenvallende prestaties van de stekker hybride aandrijflijn de 4 cilinder motor gaat inruilen voor een V8. Mercedes-AMG zegt nu zelf dat dit complete nonsens is. Dat heeft er onder andere mee te maken dat de nieuwe C-klasse zo ontwikkeld is dat hij onder de motorkap enkel 4 cilinder motoren kan ontvangen. Een V8 past eenvoudigweg niet.

Mercedes-AMG zal het de komende 7 jaar dus moeten zien uit te zingen met de laag gewaardeerde, impopulaire en tegenvallend verkopende C 63 S E-Performance. Maar misschien is dit wel reden voor het bedrijf een volledig elektrische opvolger in stelling te brengen. Een auto die in minder dan 3 seconden naar 100 km/u kan accelereren. Want daar heeft de BMW M3 niet van terug.

 

BMW BMW M3 Mercedes C-klasse Mercedes-AMG

Related Posts

Klaar voor onthulling: de elektrische SUV van Mercedes-AMG

10 augustus 2026

BMW-bezitters zijn woedend dat hun touchscreen een ​​reclamebord is geworden

7 augustus 2026

BMW start serieproductie van de i3

6 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.