Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Volkswagen wil directie met kwart verkleinen
  • Waymo start testritten met robottaxi in München
  • Opmars Chinese autofabrikanten in Europa houdt aan
  • Zwartboek China (34): opnieuw bewijs dat respect voor Europese regels ontbreekt.
  • Teruglopende vraag duwt Li Auto in het rood
  • Nieuwe slimme veiligheidsfuncties voor Volvo EX60, EX90 en ES90
  • Newsflash: Land Rover stelt elektrische Defender uit
  • Opel stelt de introductie van de nieuwe Corsa uit
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Volkswagen wil directie met kwart verkleinen

    25 augustus 2026

    Waymo start testritten met robottaxi in München

    25 augustus 2026

    Opmars Chinese autofabrikanten in Europa houdt aan

    25 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Trekhaak Xpeng kan plotseling inklappen

    24 augustus 2026

    Microcars: meer modellen, meer ongelukken

    24 augustus 2026

    Autorijders hebben vaker een conflict met garages

    19 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Lancia Ypsilon Rally 4 HF en rallylegende Miki Biasion brengen bezoek aan Nederland
Introductienieuws

Lancia Ypsilon Rally 4 HF en rallylegende Miki Biasion brengen bezoek aan Nederland

6 september 20243 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
LanciaNederlandYpsilonHF

De nieuwe rallyauto van Lancia, de Ypsilon Rally 4 HF, heeft een kort bezoek gebracht aan Nederland. Tijdens dit bijzondere moment werd de auto gepresenteerd door niemand minder dan Miki Biasion, de legendarische, meest succesvolle Italiaanse rallyrijder ooit én tweevoudig wereldkampioen die in de jaren-80 en -90 zijn naam onlosmakelijk aan Lancia koppelde. Biasion testte de Ypsilon Rally 4 HF en droeg bij aan de ontwikkeling van de auto door feedback te geven op aspecten zoals afstelling, remmen en motorkalibratie.

Het zal jou waarschijnlijk niet ontgaan zijn: Lancia is terug op het internationale autotoneel. De comeback vindt plaats met de elegant gelijnde, op de Opel Corsa en Peugeot 208 gebaseerde, nieuwe editie van de Ypsilon. Die is voorzien van een hybride of een volledig elektrische aandrijflijn. Maar in het kader van de mondiale rentree (de oude, nog op de Fiat Panda gebaseerde Ypsilon bleef, nadat Lancia haar exportactiviteiten gestaakt had, leverbaar op de Italiaanse thuismarkt) keert het beroemde automerk ook terug naar de rallysport. Dat gebeurt met de Ypsilon Rally 4 HF. Die wordt aangedreven door een 3 cilinder 1,2 liter turbomotor met 4 kleppen per cilinder en een vermogen van 212 pk. De Ypsilon Rally 4 HF is voorzien van voorwielaandrijving, een handgeschakelde transmissie met 5 versnellingen en een mechanisch sperdifferentieel.

LanciaNederlandYpsilonHF2

Eugenio Franzetti, de nieuw aangestelde directeur van Lancia Corse HF, was eveneens aanwezig tijdens het evenement: “Het is een spannend moment voor Lancia. We zijn klaar om volgend jaar de Ypsilon 4 HF te introduceren en terug te keren naar de rallysport”. Met dit model maakt Lancia zijn opwachting in de rallywereld, met een sterke focus op jonge coureurs die een passie voor competitie hebben. “De Ypsilon Rally 4 HF is de perfecte keuze voor rallyliefhebbers en belooft een serieuze kandidaat te worden in de Rally4-klasse en de kampioenschappen voor auto’s met tweewiel aandrijving”, aldus Franzetti.

LanciaNederlandYpsilonHF3

 

Lancia Ypsilon HF, de straatversie

Met de Ypsilon HF, de volledig elektrische performanceversie, wordt de modellijn van de compacte Lancia verrijkt met een extra krachtige uitvoering. Die staat garant voor indrukwekkende prestaties, zo valt in het persbericht te lezen. De Ypsilon HF wordt aangedreven door een 280 pk sterke elektromotor, waarmee de acceleratietijd voor de standaardsprint (0-100 km/u) slechts 5,8 seconden bedraagt. Met zijn verlaagde onderstel, grotere spoorbreedte en gespierd design is de Ypsilon HF volgens Lancia een knipoog naar de iconische modellen uit Lancia’s rijke verleden. De marktintroductie staat gepland voor mei 2025.

LanciaNederlandYpsilonHF4

 

Terug in Nederland met vijf nieuwe showrooms

Naast de spannende vooruitzichten in de rallysport, keerde Lancia dit jaar ook terug in Nederland met 5 nieuwe showrooms op strategische locaties. In Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Zwolle is de nieuwe Ypsilon uitgebreid te ontdekken. Deze showrooms zijn een belangrijk onderdeel van Lancia’s 10-jarige strategische renaissanceplan, waarmee het merk opnieuw een plek wil veroveren in het Europese premiumsegment. Of dat gaat lukken, zal de tijd moeten leren. Tot nu toe is de pers sceptisch. Zij vinden, hoe schattig de nieuwe Ypsilon er ook uit ziet, vooral een verklede Opel Corsa of Peugeot 208. Van een merk als Lancia wordt niet onterecht meer verwacht.

Lancia Ypsilon

Related Posts

Elektrisch, maar toch écht rijplezier: test Lancia Ypsilon HF

8.0 1 april 2026

Lancia: kan de nieuwe Gamma het Ypsilon-debacle doen vergeten?

22 februari 2026

De moeilijke carrière van de nieuwe Lancia Ypsilon

18 oktober 2025

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.