Citroën was vorig jaar uitgebreid in het nieuws vanwege een enorme terugroepactie: de Takata airbags bleken zich plotseling op te kunnen blazen zonder dat daar veiligheid technisch een reden voor was. Die moesten dus worden vervangen Nu moeten de Citroën C3 en C3 Aircross terug naar de dealer vanwege 2 softwarefouten.
Door een storing in de multifunctionele frontcamera en de BCM module voor snelheidslimietdetectie moeten in heel Europa meer dan 100.000 exemplaren door de dealer nagekeken worden. Het gaat om exemplaren van de C3 en C3 Aircross die tussen april 2024 en mei 2025 zijn gebouwd.

Door het softwareprobleem in de multifunctionele frontcamera kan de module mogelijk niet correct de cumulatieve rijtijd registreren die nodig is om verbinding te maken met de server. Het tweede probleem is een softwarefout die de BCM (Body Control Module) kan beïnvloeden, de centrale controller die alle elektrische en elektronische systemen aan boord beheert. Deze module kan onjuiste snelheidslimietinformatie leveren.
De technische oplossing bestaat uit het bijwerken van de kalibratie van de multifunctionele camera aan de voorzijde en de BCM. De dealer weet hoe hij deze handeling moet uitvoeren. De procedure duurt ongeveer 2 uur en wordt volledig vergoed door Citroën.
Hoewel eigenaren van de getroffen voertuigen normaal gesproken een brief ontvangen, kan jij ook zelf controleren of jouw C3 of C3 Aircross getroffen is door het probleem. Dat doe jij door met het kentekenbewijs naar de dichtstbijzijnde Citroën dealer te gaan.
