Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718
  • Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo
  • EU en Peking komen overeen de export van hybride auto’s uit China te halveren
  • Prijs vergelijking Lancia Gamma Long Range
  • Prijs vergelijking Volkswagen ID.Tiguan 58 kWh Trend
  • Polestar houdt uitverkoop in VS
  • Alpine versterkt aanbod met A290 Collection en Atelier Alpine programma voor A390
  • Porsche levert 178.532 auto’s af in de eerste 9 maanden van 2026
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Newsflash: vrouwen zijn veiliger in een Volvo

    6 oktober 2026

    EU en Peking komen overeen de export van hybride auto’s uit China te halveren

    5 oktober 2026

    Prijs vergelijking Lancia Gamma Long Range

    5 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Exclusief: meerijden in de volgende generatie Porsche 718

    6 oktober 2026

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Jaecoo snelste stijger op Nederlandse automarkt
Verkoopcijfers

Jaecoo snelste stijger op Nederlandse automarkt

Bij Maserati staat de verkoopteller nog op nul
1 april 20267 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Er zijn meer gegevens bekend over de autoverkoop-resultaten in het eerste kwartaal.

Opvallend is dat bijna alle merken in de top-10 jaar het aantal registraties in vergelijking met dezelfde 3-maanden periode van 2025 zagen afnemen. Alleen Skoda wist in het eerste kwartaal meer auto’s op kenteken te zetten dan in januari t/m maart van 2025 (+16,7 procent).

Bij Kia deed zich de grootste verkoopdaling voor (-29,3 procent), maar haar leiderspositie kwam niet in gevaar. De rest van de top-10 bestaat na 3 maanden uit Volkswagen (5.847 registraties; -6,4 procent), Toyota (5.641; -7,7 procent), BMW (5.013; -16,1 procent), Skoda (4.629; +16,7 procent), Renault (4.516; -3,4 procent), Hyundai (3.964; -15,5 procent), Peugeot (3.763; -13,5 procent), Volvo (3.756; -24,4 procent) en Audi (3.347; -9,6 procent).

De top-10 van grootste stijgers bestond in het eerste kwartaal uit Jaecoo (904 registraties; +999,9 procent), Leapmotor (657; +531,7 procent), Omoda (398; +100,0 procent), Lamborghini (36; +100,0 procent), BYD (1.463; +92,8 procent), Lynk & Co (707; +92,6 procent), Abarth (16; +77,8 procent), Zeekr (297; +68,8 procent),
Alpine (60′ +66,7 procent) en DS (141; +53,3 procent). In dit overzicht bevinden zich veel nieuwkomers uit China. Jaecoo en Omoda klopten zichzelf in de afgelopen maanden al meermaals op de borst vanwege hun verkoopresultaten, terwijl BYD qua absolute aantallen aan kop blijft staan. Ook de Chinese merken Leapmotor, Lynk & Co en Zeekr groeiden jaar op jaar flink in het eerste kwartaal. In de top-10 staan ook 4 Europese merken, maar die bevinden zich allemaal in de exotische hoek, dus veel zoden aan de dijk qua absolute verkoopaantallen zette hun groeicijfers niet. Zondermeer opvallend is de stijging die Lamborghini wist te realiseren (van 18 naar 36 registraties). Het leeuwendeel betrof het SUV model Urus (30 stuks). Het Italiaanse merk wist ook 6 klanten te trekken voor haar sportwagens (3 Revuelto’s en 3 Temerario’s), maar die bijvangst is haast een branchevreemde activiteit geworden. Porsche mag zich op mondiaal niveau dan lelijk in de vingers gesneden hebben met haar elektrificatiestrategie, maar voor andere merken met een sportief imago lijkt die zich op de Nederlandse automarkt uit te betalen. Abarth (dat momenteel in de vorm van de 500e en 600e alleen elektrische modellen aanbiedt) zag het aantal registraties met 77,7 procent stijgen. Bij Alpine vindt vooral de elektrische hatchback A290 zijn weg naar klanten (52 stuks). De niet-elektrische A110 sportwagen was met 6 registraties ver in de minderheid.

Kijken we alleen naar de maand maart, toen het aantal registraties (31.467) vrijwel stabiel bleef (+1,1 procent), dan ziet de top-10 er als volgt uit: Kia gaat aan kop met 2.844 nieuwe auto’s die werden ingeschreven (-0,4 procent), gevolgd door BMW (2.100; -5,0 procent), Toyota (2.095 -11,9 procent), Volkswagen (2.079; +2,7 procent), Renault (1.948; -4,3 procent), Tesla (1.819 +18,5 procent), Skoda (1.579; +7,2 procent), Volvo (1.503; +1,5 procent), Peugeot (1.374; -0,1 procent) en Mercedes (1.346 -7,4 procent). Hyundai en Audi komen in de top-10 van afgelopen maand niet meer voor.

Op modelniveau ging de Toyota Aygo X met 2.177 registraties het vaakst over de toonbank in de eerste 3 maanden van het jaar. Dit verkoopresultaat was 31,3 procent hoger dan in dezelfde periode van 2025). Een niet nader te noemen wekelijks autoblad heeft kritiek op de prijsstelling van de Aygo X (“veel te hoog voor een A-segment model”), maar daar denkt de autoconsument anders over. En die heeft natuurlijk altijd gelijk.

Op afstand volgt in de modellen top-5 van het eerste kwartaal de Tesla Model Y met 1.619 registraties (+33,2 procent; de enige elektrische auto in dit overzicht), gevolgd door de Skoda Kodiaq (1.501; -17,5 procent), de Ford Kuga (1.375; -32,5 procent) en de Kia Picanto (1.282; +30,6 procent). Uit deze top-5 kan worden afgeleid dat Kia haar marktleiderschap vooral aan dreumes Picanto te danken heeft, en pas daarna de EV3, de Niro en de Sportage).

Waar winnaars zijn, daar zijn ook verliezers. De grootste verkoopdaling deed zich in het eerste kwartaal voor bij Hongqi, Jaguar, Maserati en Vinfast. Die wisten geen enkele auto op kenteken te zetten. Dongfeng deed het amper beter met slechts 36 registraties (-87,6 procent). Daarna volgen Rolls-Royce (3; -57,1 procent), Polestar (199; -54,7 procent), Lucid (7; -53,3 procent), Mitsubishi (801; -44,8 procent), Subaru (15; -44,4 procent), Lotus (8; -42,9 procent), Bentley (46; -35,2 procent) en Ford (2.768; -34,9 procent). Het laatste merk kreeg in absolute zin de hardste klappen. Dat komt doordat de Focus niet meer leverbaar is. Maar Ford wil van geen opgeven weten en lijkt een duidelijke visie te hebben op hoe zij een rol wil blijven spelen op de Europese automarkt. In ieder geval niet met ‘badge engineering’ zoals Mitsubishi doet. Dat blijkt niet te werken: op Renault modellen weinig meer dan het logo vervangen en toch dezelfde prijsstelling (of hoger) noteren. Dat werkt natuurlijk niet. De conclusie kan niet anders zijn dan dat Mitsubishi zich met haar modellenpolitiek in Europa een doodlopende straat is ingereden. Problematisch is ook de situatie bij Polestar. De autoconsument is overduidelijk uitgekeken op de ‘2’ maar de nieuwere ‘3’ en ‘4’ lijken dat niet te kunnen compenseren. Sterker nog: die zijn ook al op hun retour. Aangezien Polestar in haar belangrijkste productieland geen enkele auto weer te verkopen en het lokken van Amerikaanse klanten moeizaam verloopt, is het een kwestie van tijd totdat moederbedrijf Geely Auto de stekker er uit trekt. Nu we het toch hebben over het wegkappen van dood hout, krijgen Hongqi en Vinfast een soortgelijk advies: hou er gewoon mee op. Nederland heeft gewoon geen trek in elektrische equivalenten van de Kia Opirus en Yue Loong Feeling. Toegegeven, Jaguar en Maserati deden het in het eerste kwartaal even beroerd, maar in het eerste geval is dat te verklaren door de productie- en verkoopstop van bestaande modellen, in aanloop naar de herlancering van Jaguar als merk van elektrische auto’s in een veel hoger prijssegment. Niemand weet of dat gaat werken, maar iedereen moet erkennen dat de Britten er vol voor gaan. Maserati heeft geen nieuw model in de pijplijn zitten en dat is jammer, want de Grecale en GranTurismo/GranCabrio lijken samen met de sportwagens MC Pura en GT2 Stradale geen enkele aantrekkingskracht op de ‘famous and rich’ uit te oefenen. Daar komt bij dat Louwman Exclusive niet meer de exclusieve dealer voor Maserati is. De dure bolides uit Italië staan nu in een showroom van Van Mossel en dat is toch even minder prestigieus. Nipt buiten de top-10 (maar net als Ford geconfronteerd met een daling van de verkoop met afgerond 34,9 procent) eindigde Porsche. Bij dit merk was het hele gamma in de eerste 3 maanden van het jaar minder populair. De grootste terugval deed zich bij de Macan voor. Het lijkt er op dat na de Taycan ook dit elektrische model maar kort piekt. De laatste woorden zijn voor de Dongfeng Box. Nadat dit model bij de crashtest van Euro NCAP onderuit is gegaan, lijkt niemand meer deze goedkope Chinees te willen hebben. Begrijpelijk en terecht, maar Dongfeng is veerkrachtig genoeg om zich te herstellen. Veel modellen van het eerste uur van Japanse en Koreaanse autofabrikanten sloegen hier ook niet aan. Om Barry Stevens te citeren: vooral doorgaan!

Hoewel Polestar in 2025 groei zag in de (Nederlandse) verkoopaantallen, zijn de registraties in het eerste kwartaal van 2026 met 54,7 procent gedaald tot 199 stuks. Tenslotte is het Chinese merk Dongfeng is een opvallende daler. De registraties kelderden met 87,6 procent, van 290 stuks in Q1 2025 naar 36 stuks in het afgelopen kwartaal.

Jaecoo Nederland

Related Posts

Autoverkopen september: BYD dringt top-10 binnen

1 oktober 2026

Autoverkopen Augustus: LPG verdringt Diesel

1 september 2026

Door de Chinese concurrentie moet zelfs Dacia kortingen aanbieden

27 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.