Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Gelekt: dit is de BMW iX4
  • Mini introduceert de Countryman Untamed Edition
  • Autoverkopen Duitsland: elektrische auto’s bereiken record marktaandeel, Volkswagen verliest terrein
  • Suzuki stunt met prijs e-Sky
  • Nu ook met een glazen dakje: Renault Twingobay
  • Autoverkopen België: doorbraak voor elektrische auto
  • Mazda punt de CX-60 en CX-80 bij
  • Dit is de nieuwe Jaguar Type 01
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Gelekt: dit is de BMW iX4

    3 oktober 2026

    Mini introduceert de Countryman Untamed Edition

    2 oktober 2026

    Autoverkopen Duitsland: elektrische auto’s bereiken record marktaandeel, Volkswagen verliest terrein

    2 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026

    Ook Skoda roept meer dan 1 miljoen auto’s terug wegens corrosierisico

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Introductienieuws»Hyundai i30 Wagon slikt 602 liter
Introductienieuws

Hyundai i30 Wagon slikt 602 liter

12 februari 20173 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

In de tweede week van maart is het zover: de (altijd interessante) autosalon van Genève. Jaarlijks staan daar belangrijke nieuwkomers voor het lopende autojaar. En in het geval van Hyundai is dat de i30 Wagon.

De Wagon volgt in het kielzog van de hatchback versie van de nieuwe i30 die inmiddels bij de Hyundai dealers in de showrooms is gearriveerd. De levering van de combi uitvoering, die aan de voorzijde kan worden voorzien van volledige LED techniek voor de koplampen en de dagverlichting, start op 1 juli. De prijzen zijn nog niet bekend, maar reken op een instaptarief net onder de 22 mille.

Wilt u weten hoeveel liter bagage er in de nieuwe i30 Wagon past? 602. Of 1.650 liter indien u de achterbank plat gooit. Daarmee is de nieuwe generatie 74 respectievelijk 10 liter ruimer dan de vorige editie. Dat is best een knappe prestatie, want de nieuwe i30 Wagon heeft een sterk aflopende daklijn, een stylingkeuze waarvan de bagageruimte vaak het dupe is.

Maar de praktische schade valt dus mee. Hyundai heeft een flinke laadcapaciteit weten te combineren met een vlot, coupéachtig uiterlijk. De i30 heeft als Wagon daardoor een sportievere uitstraling dan de wat ‘stijve’ hatchback. Beide carrosserievarianten delen dezelfde wielbasis van 2,65 meter. Ook de breedte (1,80 meter) is identiek. Maar de Wagon is een stuk langer (4,59 meter) en ietsje hoger (1,47 meter).

De veiligheidsuitrusting van de i30 Wagon liegt er ook niet om: een noodremfunctie met voetgangerherkenning, vermoeidheidwaarschuwing, adaptieve cruise controle, dode hoek waarschuwing, intelligente verlichting, waarschuwing voor kruisend verkeer bij achteruit rijden, rijstrookassistentie en verkeersbordherkenning. Ook qua infotainment is de Hyundai helemaal bij de tijd: Apple CarPlay plus Android Auto behoren tot de mogelijkheden en de smartphone kan via inductie worden opgeladen. Het touch screen is 8,0-inch groot en staat als een tablet bovenop het dashboard.

Hyundai gaat de i30 Wagon leveren met 3 motoren: een 3-pits 1.0 T-GDI turbobenzine unit met 120 pk, een 140 pk sterke 1.4 T-GDI met een cilinder extra en voor dieselrijders een 1.6 CRDi met 110 pk. Het zijn exact dezelfde krachtbronnen die nu ook al beschikbaar zijn voor de hatchback. Voor de overbrenging van de trekkracht naar de voorste wielen zorgt een handgeschakelde 6 versnellingsbak of desgewenst (en afhankelijk van de motorisering) een automaat met dubbele koppeling.

De i30 Wagon is het tweede van de vier modellen die door Hyundai gepland zijn. De Nederlandse importeur van het Koreaanse merk verwacht met deze carrosserievariant de grootste verkoopaantallen te realiseren. Daarmee is hij de belangrijkste loot aan de i30 stam. In een later stadium volgt een 5-deurs Fastback (een soort Audi A5 Sportback, maar dan niet ‘premium’ en bestemd voor een lager segment) en de i30 Active. De laatste is een terreinlook uitvoering.

Hyundai Hyundai i30

Related Posts

Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

26 september 2026

Hyundai toont nieuwe Tucson op autosalon van Parijs

20 september 2026

Newsflash: Hyundai rust Europese fabriek uit met robots

20 september 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.