Hyundai meldt dat haar operationele winst in het derde kwartaal met 5,5 procent is gestegen doordat gunstige wisselkoersen de gevolgen van gedeeltelijke stakingen en zwakkere verkopen van verouderende modellen hielpen opvangen.
Hyundai, dat samen met zusterbedrijf Kia gemeten naar verkoopvolume het op 2 na grootste autoconcern ter wereld is, boekte in de periode juli t/m september een operationele winst van 2,7 biljoen won (2,01 miljard dollar), tegenover 2,5 biljoen won een jaar eerder. Dat was hoger dan de prognose van 2,4 biljoen won van LSEG SmartEstimate.
De autofabrikant verlaagde zijn doelstelling voor de operationele winstmarge voor dit jaar naar 5,5 à 6,5 procent. Eerder werd ingezet o[ 6,3 à 7,3 procent. De Hyundai Motor Groep verlaagde ook zijn doelstelling voor het aantal voertuig dat zij dit jaar wil verkopen, namelijk van 4,16 miljoen naar 4,0 miljoen stuks.
Hyundai stelde ook zijn investeringsplan voor het lopende jaar neerwaarts bij, namelijk naar 16 biljoen won. Eerder was er nog sprake van 17,8 biljoen. De omzet zal dit jaar 3,4 procent lager uitkomen 45,1 biljoen won, zo verwacht het bedrijf.
Dat er tal van negatieve aanpassingen zijn, komt doordat de Hyundai Motor Groep te maken heeft met toenemende concurrentie van Chinese fabrikanten van elektrische voertuigen. Niet alleen in Europa, maar ook op de eigen thuismarkt. Dit gebeurt terwijl een beperkt aanbod van betaalbare elektrische modellen de uitdagingen vergroot. De concurrentie in Zuid-Korea met geïmporteerde auto’s is toegenomen, waarbij BYD inmiddels het op 2 na grootste buitenlandse merk is, achter Tesla en BMW. Daar hebben ook Hyundai, Kia (en Genesis) last van.
De neerwaartse bijstelling volgt nadat Hyundai in juli zijn jaarprognose ongewijzigd liet en zei in de tweede helft groei te verwachten omdat het van plan was de productie op te voeren en nieuwe modellen te lanceren na verstoringen door een brand bij een toeleverancier. Maar in de loop van het derde kwartaal nam de tegenwind toe. De Amerikaanse divisie van de Hyundai Motor Groep zei eerder deze maand 94.622 auto’s in de Verenigde Staten terug te moeten roepen vanwege een mogelijk brandrisico door de motor van elektrisch verstelbare voorstoelen. Die kunnen oververhit raken wanneer voertuigen geparkeerd staan of rijden.
