Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Waarom het klonen van een ​​bestseller geen garantie voor verkoopsucces is
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Verkoopcijfers»Renault bereikt elektrische mijlpaal
Verkoopcijfers

Renault bereikt elektrische mijlpaal

21 februari 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Het was een riskante gok toen Renault de Zoé lanceerde. En het is een feit dat het tijd kostte voordat de Franse elektrische hatchback zijn verkoopdraai vond. Achteraf gezien moet ook worden gezegd dat de beslissing om de batterij te verhuren een vergissing was. Veel mensen waren tegen dit principe en dat zijn zij nog steeds. Er is dan ook geen enkele andere autofabrikant die Renault op deze manier gevolgd heeft. De concurrentie verkoopt zijn auto’s ‘compleet’ en de verwachting is dat de tweede generatie Zoé de fout recht zal zetten.

Dit gezegd hebbende, is er ook een reden om Renault te complimenteren: de Franse autofabrikant wist ondanks de langzame start van de Zoé de mijlpaal van 100.000 verkochte elektrische voertuigen te passeren. En 200.000 exemplaren in heel Europa! In dit verkoopaantal is overigens ook de Twizy, de kleine overdekte vierwieler opgenomen, en de Kangoo Z.E, nog altijd het favoriete voertuig van Franse postbeambten.

We kunnen nu eindelijk zeggen dat er een publiek is voor elektrische auto’s. Bij Renault komt nu de volgende mijlpaal in zicht: 100.000 verkopen op jaarbasis. Er kan inmiddels van succes worden gesproken. Naar eigen zeggen onderstreept dit de leidinggevende rol van Renault op de Europese markt qua elektrische voertuigen. Bijna één op de drie verkochte auto’s in dit segment heeft een wybertjes logo. In Frankrijk heeft Renault zelfs 56,8 procent van de markt voor elektrische voertuigen in handen.

Renault is nu al voor het vierde jaar op rij Europees marktleider met elektrische voertuigen. In 2018 steeg de Europese verkoop van elektrische Renault modellen met 36 procent; met een sterke versnelling in de tweede jaarhelft tot 62 procent. In 2022 moet het afzetaandeel zijn toegenomen tot 10 procent van het totaal van de Renault Groep. Hiervoor zullen in de komende 3 jaar 8 nieuwe elektrische voertuigen worden gelanceerd.

De Zoé ging in 2018 liefst 38.448 keer over de toonbank. Daarmee blijft het model ondanks zijn leeftijd van (toen) 6 jaar de referentie in zijn klasse. Dat is niet in de laatste plaats te danken aan de aantrekkelijke prijs:actieradius verhouding. Op een volle acculading is een rij bereik van 300 kilometer volgens WLTP meetnorm mogelijk. De Kangoo Z.E is de nummer 1 op de Europese markt voor elektrische bedrijfsvoertuigen met een marktaandeel van 51,5 procent in 2018 en 8.747 registraties.

Toch is het niet allemaal rozengeur en maneschijn. Renault rept letterlijk met geen woord over de lelijke Fluence Z.E, een absolute mispeer met een schrikbarend korte range, lange laadtijd en omslachtige leaseconstructie voor de accu. De productie van de Twizy zal wegens gebrek aan belangstelling voor dit vehikel in Europa worden verplaatst naar Zuid Korea. In Azië zijn tweewielers relatief populair en de Twizy zou daar een graantje van mee kunnen pikken, zo is de gedachte.

Inmiddels is de concurrentie wakker geworden. In 2020 start Volkswagen met zijn blitzkrieg in het segment voor elektrische auto’s en in eigen land kan de nieuwe Peugeot e-208 een lastige concurrent worden voor de inmiddels enigszins afgeleefd ogende Zoé.

Renault Renault Twizy Renault Zoe

Related Posts

Waarom het klonen van een ​​bestseller geen garantie voor verkoopsucces is

14 augustus 2026

Newsflash: Renault wil het bij de nieuwe Clio helemaal anders doen

11 augustus 2026

Renault topman Provost smeekt Brussel om adempauze

7 augustus 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.