BMW zal in juni de 8-serie Gran Coupé presenteren: naar eigen zeggen een bijzonder elegante en luxueuze 4-deurs sportauto.
“Het modellenoffensief van BMW in het luxesegment gaat verder met een derde modelvariant van de 8-serie”, zo valt er in het persbericht te lezen. De wereldpremière vindt plaats op het zogeheten NextGen evenement van de BMW Groep. Dat vindt van 25 t/m 27 juni plaats in München. De wereldwijde introductie zal vanaf september plaatsvinden, ten tijde van de IAA autoshow in Frankfurt.
Momenteel bestaat de 8-serie uit de Coupé en de Cabrio. De Gran Coupé is een 4-deurs versie. BMW spreekt van een sportauto met een interieur dat het toonbeeld is van moderne luxe. Naast adembenemende prestaties belooft de fabrikant een opwindend design en veel ruimte voor de achterpassagiers. De laatste eigenschap kan evenwel op gespannen voet staan met de flamboyante vormgeving en zijn atletische proporties. Met behoud van zijn dynamische, vloeiende lijnen krijgt de Gran Coupé weliswaar een verlengde wielbasis, maar de 8-serie moet wat dit betreft van ver komen: in de Coupé en Cabrio is de achterbank voor volwassenen namelijk praktisch onbruikbaar. Toch spreekt BMW van een “indrukwekkende ruimte voor de achterpassagiers en een hoogstaand rij comfort”. Verder wordt de nieuwe modelvariant geprezen om zijn sportieve, exclusieve uitstraling en als een “bijzonder prettige auto voor dagelijks gebruik én voor lange reizen”.
Uitbreiding van het modellengamma in het luxesegment is één van de belangrijkste actiepunten uit het strategische ‘Number One Next’ plan, op basis waarvan de BMW Groep haar duurzame groei wil waarborgen. Met zijn uiteenlopende capaciteiten meent de autofabrikant dat de nieuwe 8-serie Gran Coupé “alles in zich heeft om nieuwe doelgroepen aan te trekken”. BMW wil deze autoconsumenten bij de concurrentie weglokken met “voor het merk kenmerkende rij plezier van luxueuze sportauto’s in het premiumsegment”.
