Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Waarom het klonen van een ​​bestseller geen garantie voor verkoopsucces is
  • In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT
  • Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al
  • Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa
  • Spyker maakt comeback met de C8 Preliator XXV (Update)
  • Prijs indicatie Lucid Gravity GT-S
  • Grote winstdaling voor Jaguar Land Rover
  • BMW: deze modellen zouden wel eens kunnen verdwijnen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    In detail: de nieuwe McLaren McL 6GT

    14 augustus 2026

    Tesla onthult nieuwe Roadster mogelijk deze maand al

    14 augustus 2026

    Uber stuurt met Chinese partner 2.000 robottaxi’s naar Europa

    14 augustus 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen
    8.0

    Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

    12 augustus 2026

    RDW verliest geduld met automobilisten die terugroepacties negeren

    10 augustus 2026

    Volkswagen Polo: Elektrisch of Benzine?

    9 augustus 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Tweede ronde voor Subaru Levorg
Autonieuws

Tweede ronde voor Subaru Levorg

13 augustus 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Subaru heeft op de Japanse thuismarkt de gloednieuwe Levorg gepresenteerd. De tweede generatie gaat daar half oktober in de verkoop. Of de nieuwe Levorg ook naar Nederland komt, is nog niet bekend.

Het uiterlijk van de nieuwe editie biedt geen grote verrassingen. Enerzijds omdat Subaru een klein jaar geleden een vrijwel productierijp prototype liet zien en anderzijds omdat er sprake is van een zorgvuldige evolutie van het bestaande design. De Levorg blijft dus in grote lijnen trouw aan het bekende lijnenspel. Wel is de nieuwe editie in vergelijking met de afzwaaiende, eerste generatie sprake van een wat meer eigentijdse en scherpere vormgeving.

Vooral het front van de tweede reeks van de Levorg is wat minder braaf dankzij scherper gesneden koplampen, een spits naar voren stekende grille en de wat hoger geplaatste luchthapper in de motorkap. In STI Sport trim (het donkergrijze exemplaar op de foto’s) ziet de Subaru er helemaal sportief uit.

Ook het interieur van de Levorg is geheel vernieuwd. Opvallend is het forse infomediascherm met daarnaast luchtroosters die associaties oproepen met Volvo. Dat hoeft niet perse toeval te zijn, want Subaru wil qua veiligheid net zo’n innovatief imago opbouwen als het Zweedse merk. Hoe het ook zij, het dashboard oogt in ieder geval een stuk opgeruimder en aanzienlijk moderner dan voorheen. Dat komt ook doordat het gros van de functies zich voortaan via het touchscreen laten bedienen.

De nieuwe Levorg staat, in tegenstelling tot de vorige editie, op het modulaire Subaru Global Platform. Ook de in Nederland leverbare XV, Forester en Outback hebben die basis. Het modulaire Subaru Global Platform maakt de Levorg zowel stijver als lichter. Daarvan profiteren zowel het veiligheidsniveau als het comfort. Het is nog niet bekend hoeveel kilo’s de voortaan 4,76 centimeter lange stationwagen van zich af heeft geschud. Een CVT automaat en AWD vierwielaandrijving worden vermoedelijk weer standaard. De Levorg is 6,5 centimeter langer dan voorheen. De wielbasis groeide met 2 centimeter naar 2,67 meter. Het resultaat is (onder andere) een grotere bagageruimte.

De binnenkort afzwaaiende Levorg debuteerde in Europa met een 1,6 liter boxermotor met turbo. Die werd vorig jaar vervangen door een atmosferische 2,0 liter unit. De nieuwe Levorg heeft een geblazen 1.8 boxermotor onder de kap. Die levert 174 pk en 300 Nm. De prestatiecijfers houdt Subaru nog even onder de pet. De sportiever ogende STI Sport uitvoering beschikt over dezelfde krachtbron, dus die versie heeft een hoog ‘schaap in wolfkleren’ gehalte.

Voor het echte vuurwerk dienen wij te wachten op een WRX STI versie, al is nog niet zeker of die er überhaupt komt. Is dat wel het geval, dan krijgt die volgens geruchten de 2,4 liter boxermotor uit de Subaru Ascent, alleen dan met 400 pk en 490 Nm. Als de Japanners deze krachtbron in de nieuwe generatie Levorg lepelen, heb levert dat een van de gaafste stationwagens op. Maar gezien de CO2 uitstoot zal de prijs in Nederland vermoedelijk van Mercedes-AMG CLA 45 niveau zijn.

De Nederlandse importeur zag vanwege diens CO2 uitstoot, en de gevolgen daarvan voor de prijsstelling, onvoldoende verkooppotentieel voor bovengenoemde 2,0 liter variant van de Levorg. Het modeltype werd dus voortijdig uit het gamma geschrapt. Of de importeur de tweede generatie wel ziet zitten, is nog niet bekend. Op zich zijn wij een stationwagen minnend land, dus er zijn best aanknopingspunten. Bijvoorbeeld met de e-Boxer motor met bijbehorende milde hybride techniek in het vooronder.

 

 

Subaru Subaru Levorg

Related Posts

Einde van de Subaru e-Boxer modellen in zicht

24 juli 2026

Newsflash: BMW komt met de i4 Cabrio

22 juli 2026

Newsflash: Subaru wordt weer spannend

20 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Grote SUV rijdt eindelijk lekker: test nieuwe Audi Q7

12 augustus 2026
8.0

Eerste kennismaking met de Audi A2 e-Tron

4 augustus 2026
9.0

De sterren staan goed: test Mercedes C 400 4Matic

21 juli 2026
6.0

Stelt nogal teleur: test Kia K4 1.0 T-GDi

19 juli 2026
7.0

Een echte 4×4: test Jeep Compass 4xe

8 juli 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.