Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe
  • Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes
  • Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan
  • Prijs indicatie Geely E2
  • Prijs vergelijking Skoda Peaq
  • Nissan stopt met ontwikkeling elektrische Qashqai
  • In detail: de vernieuwde Audi A3
  • Lucid Motors schrapt nog meer banen
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Een pareltje: Morgan Midsummer Coupe

    18 juni 2026

    Lego bouwt sportwagen die 111 km/u haalt uit 327.000 steentjes

    18 juni 2026

    Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

    18 juni 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Volvo roept duizenden plug-in hybride auto’s terug wegens brandgevaar

    16 juni 2026

    Toyota Aygo X is de betrouwbaarste auto

    15 juni 2026

    Israël opnieuw spelbreker: tanken blijft voorlopig duur

    14 juni 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Tweede ronde voor Subaru Levorg
Autonieuws

Tweede ronde voor Subaru Levorg

13 augustus 20203 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Subaru heeft op de Japanse thuismarkt de gloednieuwe Levorg gepresenteerd. De tweede generatie gaat daar half oktober in de verkoop. Of de nieuwe Levorg ook naar Nederland komt, is nog niet bekend.

Het uiterlijk van de nieuwe editie biedt geen grote verrassingen. Enerzijds omdat Subaru een klein jaar geleden een vrijwel productierijp prototype liet zien en anderzijds omdat er sprake is van een zorgvuldige evolutie van het bestaande design. De Levorg blijft dus in grote lijnen trouw aan het bekende lijnenspel. Wel is de nieuwe editie in vergelijking met de afzwaaiende, eerste generatie sprake van een wat meer eigentijdse en scherpere vormgeving.

Vooral het front van de tweede reeks van de Levorg is wat minder braaf dankzij scherper gesneden koplampen, een spits naar voren stekende grille en de wat hoger geplaatste luchthapper in de motorkap. In STI Sport trim (het donkergrijze exemplaar op de foto’s) ziet de Subaru er helemaal sportief uit.

Ook het interieur van de Levorg is geheel vernieuwd. Opvallend is het forse infomediascherm met daarnaast luchtroosters die associaties oproepen met Volvo. Dat hoeft niet perse toeval te zijn, want Subaru wil qua veiligheid net zo’n innovatief imago opbouwen als het Zweedse merk. Hoe het ook zij, het dashboard oogt in ieder geval een stuk opgeruimder en aanzienlijk moderner dan voorheen. Dat komt ook doordat het gros van de functies zich voortaan via het touchscreen laten bedienen.

De nieuwe Levorg staat, in tegenstelling tot de vorige editie, op het modulaire Subaru Global Platform. Ook de in Nederland leverbare XV, Forester en Outback hebben die basis. Het modulaire Subaru Global Platform maakt de Levorg zowel stijver als lichter. Daarvan profiteren zowel het veiligheidsniveau als het comfort. Het is nog niet bekend hoeveel kilo’s de voortaan 4,76 centimeter lange stationwagen van zich af heeft geschud. Een CVT automaat en AWD vierwielaandrijving worden vermoedelijk weer standaard. De Levorg is 6,5 centimeter langer dan voorheen. De wielbasis groeide met 2 centimeter naar 2,67 meter. Het resultaat is (onder andere) een grotere bagageruimte.

De binnenkort afzwaaiende Levorg debuteerde in Europa met een 1,6 liter boxermotor met turbo. Die werd vorig jaar vervangen door een atmosferische 2,0 liter unit. De nieuwe Levorg heeft een geblazen 1.8 boxermotor onder de kap. Die levert 174 pk en 300 Nm. De prestatiecijfers houdt Subaru nog even onder de pet. De sportiever ogende STI Sport uitvoering beschikt over dezelfde krachtbron, dus die versie heeft een hoog ‘schaap in wolfkleren’ gehalte.

Voor het echte vuurwerk dienen wij te wachten op een WRX STI versie, al is nog niet zeker of die er überhaupt komt. Is dat wel het geval, dan krijgt die volgens geruchten de 2,4 liter boxermotor uit de Subaru Ascent, alleen dan met 400 pk en 490 Nm. Als de Japanners deze krachtbron in de nieuwe generatie Levorg lepelen, heb levert dat een van de gaafste stationwagens op. Maar gezien de CO2 uitstoot zal de prijs in Nederland vermoedelijk van Mercedes-AMG CLA 45 niveau zijn.

De Nederlandse importeur zag vanwege diens CO2 uitstoot, en de gevolgen daarvan voor de prijsstelling, onvoldoende verkooppotentieel voor bovengenoemde 2,0 liter variant van de Levorg. Het modeltype werd dus voortijdig uit het gamma geschrapt. Of de importeur de tweede generatie wel ziet zitten, is nog niet bekend. Op zich zijn wij een stationwagen minnend land, dus er zijn best aanknopingspunten. Bijvoorbeeld met de e-Boxer motor met bijbehorende milde hybride techniek in het vooronder.

 

 

Subaru Subaru Levorg

Related Posts

Newsflash: Hyundai tilt elektrische N modellen naar een hoger plan

18 juni 2026

Newsflash: Citroën 2CV maakt een comeback

15 mei 2026

Newsflash: nieuwe elektrische Subaru op losse schroeven

10 mei 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.