De Nederlandse autoleasemaatschappij LeasePlan heeft in het tweede kwartaal flink kunnen profiteren van het chiptekort. Doordat de autosector wereldwijd moeite heeft met het leveren van nieuwe personenwagens, kreeg de maatschappij goede prijzen voor haar occasions.
LeasePlan verkocht in het tweede kwartaal ruim 75.000 auto’s, versus bijna 58.000 stuks in dezelfde periode vorig jaar. De omzet steeg met 12 procent naar meer dan 2,4 miljard euro. Het orderboek van Leaseplan heeft nog nooit zo vol gezeten. De vloot van het bedrijf groeide in het tweede kwartaal met 1,6 procent naar 1,85 miljoen voertuigen.
De autoleasemaatschappij sloot het kwartaal af met een winst van 174,4 miljoen euro. Dat is op jaarbasis meer dan verdubbeling (+ 101 procent), want in 2020 bleef er in dezelfde periode 86,7 miljoen euro aan de strijkstok hangen. Het beeld wordt echter iets vertekend doordat het bedrijf in het tweede kwartaal van vorig jaar nog wel kampte met tegenvallers. Zo waren de winkels in de maanden april en mei 2020 gesloten wegens lockdown maatregelen om coronabesmettingen te voorkomen.
LeasePlan bevestigt dat het zijn CarNext platform voor de verkoop van tweedehands personenwagens verzelfstandigd heeft. De occasion marktplaats heeft 400 miljoen euro aan investeringen opgehaald om door te groeien. “CarNext heeft een volledig digitaal bedrijfsmodel opgebouwd en beschikt over de technologie, de infrastructuur en de auto’s die nodig zijn om de Europese markt voor gebruikte auto’s van 400 miljard euro te ontwrichten”, zegt LeasePlan topman Tex Gunning.
Ondanks de verzelfstandiging (per 1 juli jl.) heeft CarNext een overeenkomst met LeasePlan en mag het bedrijf “voor de lange termijn” de tweedehandsauto’s van de leasemaatschappij blijven verkopen. Carnext leed in het tweede kwartaal 23,1 miljoen euro verlies. Gunning: “In juli hebben we Carnext met succes verzelfstandigd, waarbij het bedrijf 400 miljoen euro aan financiering verkreeg voor de volgende groeifase. Op de lange termijn hebben we een service overeenkomst met Carnext die ervoor zorgt dat Leaseplan kan rekenen op de beste prijzen voor onze hoogwaardige gebruikte auto’s”. Die deal houdt in dat het verzelfstandigde bedrijfsonderdeel jaarlijks op zo’n 300.000 occasions kan rekenen
