Dealers klagen dat er momenteel heel weinig orders voor nieuwe auto’s binnenkomen. Daarmee is er sprake van een trendbreuk, want in de eerste 3 kwartalen nam het aantal leveringen aan de klant juist fors toe. Maar toen leverden dealers nog veel bestellingen af die door leveringsproblemen in 2022 vertraagd waren.
Geert Brummelhuis, manager autodealers bij de Bovag, vindt de order intake van nieuwe auto’s zorgwekkend. “Die is momenteel heel slecht”. De brancheorganisatie verwacht dat de verkoop in 2024 zich zal stabiliseren op het huidige niveau van 355.000 à 360.000 nieuwe auto’s. “Maar er moet veel harder gewerkt worden om dat aantal te halen”.
De prijs van een nieuwe auto is dit jaar verder gestegen naar gemiddeld 32.000 euro. Ook occasions zijn in 2023 iets duurder geworden. Op de tweedehandsmarkt zijn ook al signalen zichtbaar dat de handel terugloopt. De auto’s staan daar nu langer te koop dan begin dit jaar.
