De Tesla Model 3 is door de Vereniging Zakelijke Rijders (VZR) uitgeroepen tot ‘Elektrische auto van het Jaar’. De Amerikaanse sedan werd de overall winnaar van de 6de editie van deze verkiezing. Het evenement werd door de VZR in samenwerking met onder andere Leaseplan, Eneco eMobility, het Algemeen Dagblad en EV-Database georganiseerd.
In het lagere segment (waar Stellantis de dienst uit maakt, want de andere podiumplaatsen waren voor de Fiat 500e en de Peugeot e-208) werd de Opel Corsa Electric de winnaar. In het middensegment won de Tesla Model 3 het van de BMW i4 en de Tesla Model Y. In het topsegment ging de bokaal naar de Mercedes-Benz EQE die de BMW i5 en de Xpeng G9 versloeg. Deze elektrische Duitser won vorig jaar de algemene titel.

Dit keer riep de jury de Tesla Model 3 dus uit tot algemeen winnaar. Deze uitslag is opvallend omdat het marktdebuut van de Model 3 al weer 5 jaar geleden plaatsvond. Toch wist de Tesla de nieuwkomers van 2023 allemaal te verslaan. De Model 3 scoorde met name punten met zijn scherpe prijs en goede rijeigenschappen.
Alle kandidaten werden beoordeeld op de criteria actieradius, laadsnelheid, beschikbaarheid, verkoopaantallen, trekgewicht, prijs, gebruiksgemak, rijeigenschappen en leasetarief. De data van deze 9 criteria kregen van de jury een weging mee. Zo tellen ‘goede rijeigenschappen’ zwaarder in het eindoordeel dan een ‘hoog trekgewicht’.

De Volvo EX30 is uitgeroepen tot ‘Belofte van 2024′. Vorig jaar won de Nio ET7 deze titel. Deze categorie is bedoeld om aandacht te geven aan elektrische auto’s die net op de markt zijn gekomen of binnenkort hun opwachting in de (virtuele) showroom maken. De EX30 kon nog niet worden beoordeeld op basis van praktijkdata, maar de verwachtingen over deze auto zijn hoog gespannen, vooral vanwege de goede rijeigenschappen van de Volvo.
