General Motors’ luxemerk Cadillac is geen grote speler meer in Europa. To say the least. Maar de Amerikanen maken een comeback en gaan er helemaal voor in een traditierijke sfeer.
Cadillac nam deel aan de legendarische 24 uur van Le Mans met 4 hybride hyper cars. Daarvan bereikten er 2 de eerste startrij; een tot nu toe onhaalbaar succes. Uiteindelijk eindigden de 2 overgebleven teams als vijfde en achtste. Het was niet genoeg om de felbegeerde podiumplaats veilig te stellen. Desondanks zou dit resultaat en de bijbehorende publiciteit het Amerikaanse luxemerk een flinke boost moeten geven bij zijn terugkeer naar Europa.
Cadillac ziet zichzelf zeker in een goede positie. Mary Barra, de CEO van General Motors: “Wij geloven dat onze producten echt geschikt zijn voor de Europese markt. Zij vult aan: “Europa is een zeer belangrijke markt”. Om meteen de richting aan te geven die Cadillac van plan is in te slaan, werd de krachtigere versie van de Lyriq, de Lyriq-V, op Le Mans als Europese première getoond. De letter ‘V’ is voor Cadillac ongeveer vergelijkbaar met de ‘M’ bij BMW of ‘AMG’ bij Mercedes.

General Motors ziet de Lyriq-V als “een nieuwe en duurzame instapper in het segment van elektrische luxeauto’s”, omdat hij, net als alle officieel in Europa verkochte Cadillacs, volledig elektrisch is. En behoorlijk energiek wanneer nodig. Vergeleken met de standaardversie leveren de 2 elektromotoren van het krachtigste productiemodel uit de geschiedenis van Cadillac 625 pk, oftewel bijna 100 pk meer dan de vorige topvariant, en een maximumkoppel van 880 Nm. Cadillac belooft een actieradius van een weinig opzienbarende 470 kilometer; de accu heeft een capaciteit van 102 kWh en kan worden opgeladen met maximaal 190 kW. De sprinttijd van 3,3 seconden en de topsnelheid van 230 km/u zijn indrukwekkend, zelfs vergeleken met concurrenten zoals de Porsche Macan Electric, de Mercedes-AMG EQE SUV, de Lucid Gravity die dit najaar gepland staat, of luxe getunede Chinese SUV’s.

Nederlandse prijsindicatie
Met een aangepaste voorspoiler, glanzend zwarte 22-inch velgen, een zwart dak en optionele koolstofvezel onderdelen ziet de 5 meter lange Lyriq-V er zelfs stilstaand indrukwekkend uit. Cadillac belooft ook een strakkere besturing, een iets lagere rijhoogte en een stevigere vering. De voorstoelen bieden behoorlijke zijdelingse steun, zo blijkt uit de eerste testrit. Het instrumentenpaneel met het grote, gebogen 33-inch display, de bedieningselementen en de interieurmaterialen doen enigszins denken aan het merk met de ster, maar dat is niet de slechtste associatie die je voor een Amerikaanse auto kunt bedenken. De Lyriq-V zal naar verwachting 109.900 euro kosten in Duitsland. Voor het basismodel is de prijsindicatie 81.900 euro. De eerste leveringen worden eind 2025 of begin 2026 verwacht,
