Dacia heeft in het kader van het modeljaar-2026 nieuws besloten om het motorengamma van de Duster compleet op de schop te nemen. Aanleiding is dat het Roemeense automerk gebruik kan maken van diverse nieuwe aandrijflijnen waar ook de Sandero (Stepway) en Jogger van profiteren. Dat heeft ook gevolgen voor de prijzen. Maar anders dan voor de hand zou liggen, is de Duster niet duurder geworden, maar over het algemeen iets goedkoper.
De Duster was er voorheen vanaf 27.250 euro en mag nu al weg voor 27.200 euro. Dat scheelt niet veel, maar alle kleine beetjes zijn meegenomen, zeker voor een auto die het niet in de laatste plaats van een scherpe prijs moet hebben. Het instaptarief geldt niet langer voor de 100 pk sterke 1.0 Eco-G 3-cilinder maar voor een 1,2 liter variant met 120 pk. Die wordt alleen geleverd in combinatie met een handgeschakelde 6-bak. Voor de genoemde 27.200 euro levert Dacia de Duster als Essential. De andere leverbare uitrustingsniveaus zijn, in combinatie met deze aandrijflijn, Expression en Extreme. Die kosten respectievelijk 29.000 euro en 30.600 euro.

Geen zin in LPG tanken? Dan kan jij kiezen uit diverse (mild) hybride varianten. Bijvoorbeeld de Duster Mild-Hybrid 140. Die heeft net als voorheen een 1,2 liter 3-cilinder motor onder de kap, maar vanaf nu levert die krachtbron 140 pk in plaats van 130 pk. Net als voorheen fungeert een handgeschakelde 6-bak als transmissie. De Duster Mild-Hybrid 140 is er vanaf 30.000 euro. Voor dit bedrag krijgt de klant de Expression uitvoering. De Extreme versie kost 31.600 euro. Hiermee is de Duster Mild-Hybrid slechts 50 duurder geworden.
Bij de Duster met vierwielaandrijving maakt de Mild-Hybrid 130 uitvoering plaats voor de Hybrid-G 150. De letter ‘G’ betekent dat deze versie behalve benzine ook LPG lust. Zoals de typeaanduiding al aangeeft, stijgt het vermogen van 130 pk naar 150 pk. Niet gewijzigd werd de transmissie: dat blijft een 6-traps automaat. De Duster Hybrid-G 150 4×4 is er vanaf 35.900 euro. Voor dit bedrag levert Dacia de Extreme uitvoering. Voorheen kostte de Duster met vierwielaandrijving minimaal 37.050 euro. Er is ook een Limited Edition. Die mag weg voor 36.700 euro.

Last but not least de Hybrid 155 uitvoering. Die neemt het stokje over van de ‘140’ variant. Dit betekent dat de als basisunit fungerende 4-cilinder benzinemotor niet langer 1,6 liter groot is, maar 1,8 liter meet. De Duster Hybrid 155 pk kost minimaal 31.500 euro. Voor dit bedrag levert Dacia de Expression uitvoering. Die kostte voorheen 32.250 euro. De andere uitrustingssmaken zijn Extreme (33.100 euro) en Limited Edition (33.900). In alle gevallen fungeert een 6-traps automaat als transmissie.
