Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Jaguar: met Type 01 klaar voor de toekomst
  • Lotus werkt aan 1.000 pk sterke supercar
  • Vernieuwde Audi Q4 e-Tron nu te bestellen vanaf €45.990
  • BYD scherpt Seal en Seal U aan met Business uitvoering
  • Renault 4 JP4x4 Concept gaat op strandavontuur
  • Polestar prijst vernieuwde ‘3’ en ‘4’
  • Prijs verhoging Jaecoo 5
  • Chinese automarkt stort in: vraag naar benzinemodellen daalt sterk
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Jaguar: met Type 01 klaar voor de toekomst

    6 mei 2026

    Lotus werkt aan 1.000 pk sterke supercar

    6 mei 2026

    Vernieuwde Audi Q4 e-Tron nu te bestellen vanaf €45.990

    5 mei 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Lynk & Co: boetes en facturen jaren nadat ‘abonnementsauto’ ingeleverd is

    5 mei 2026

    Audi (Q8) e-Tron kampt met ernstig remprobleem

    4 mei 2026

    Is de 1.2 PureTech de enige motor van Stellantis die aanzienlijke schade kan oplopen? Nee!

    3 mei 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Toekomstplannen»Jaguar: met Type 01 klaar voor de toekomst
Toekomstplannen

Jaguar: met Type 01 klaar voor de toekomst

Type 01 is de officiële naam van de auto die de herstart van Jaguar zal inluiden
6 mei 20263 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Na maanden van teasers en previews heeft Jaguar eindelijk een naam gegeven aan zijn eerste model van het ‘nieuwe tijdperk’: Type 01. Autointernationaal.nl had enkele maanden geleden al voorspeld dat dit de nieuwe modelnaam zou worden.

‘Type 01’ staat voor nul emissies en een herstart van het automerk. Het model beschikt over 3 motoren, meer dan 1.000 pk, vierwielaandrijving en een modern, hoekig design.

Jaguar stond in de jaren-50 en -60 bekend om zijn elegante en snelle modellen, maar zijn rol op het mondiale autotoneel kalfde gestaag af toen moederbedrijf in de jaren-70 en -80 in een moeras langzaam maar zeker ten onder ging. Verzelfstandiging in het Thatcher-tijdperk bracht Jaguar weer enig succes, maar het risico om uit de markt te worden gedrukt hing daarna decennialang als het zwaard van Damocles boven het beroemde automerk. Hoe geliefd de meeste modellen ook waren, de Britse autofabrikant maakte nooit genoeg winst om ​​op de lange termijn echt te kunnen overleven. Uitbreiding van het gamma aan de onderkant met de XE en XF bleek een misstap te zijn omdat Jaguar op kosten niet kan concurreren met het veel grotere Audi, BMW en Mercedes. Daarom nam het merk een ongekend besluit: schrappen van alle huidige modellen in een poging om zichzelf een compleet nieuw, exclusiever imago aan te meten.

De ‘Copy Nothing’-herstart riep, op zijn zachtst gezegd, gemengde reacties op. Maar de waarheid is dat de oude positionering als Brits antwoord op Audi, BMW en Mercedes niet meer werkte. En wat je er ook van vindt, de campagne trok zeker de aandacht. Nu staat Jaguar op het punt zijn eerste auto voor dit nieuwe tijdperk te onthullen.

De nieuwe Jaguar heeft lange tijd officieuze namen gehad. Hij werd GT of Type 00 genoemd, net als het eerder getoonde conceptstudie. Nu weten we eindelijk de officiële naam: hij zal Type 01 heten. Voor sommigen zal dit een anticlimax zijn want ‘Type 01’ is inderdaad nogal voorspelbaar, maar er zit wel degelijk een betekenis achter. Jaguar legt uit dat het woord ‘Type’ verwijst naar klassieke modellen, 0 staat voor nul emissies en 1 staat voor het eerste model volgens de nieuwe filosofie.

“We hebben Jaguar opnieuw vormgegeven voor een nieuw tijdperk, geïnspireerd door het verleden. Onze ingenieurs hebben dit bereikt met een auto die eruitziet en rijdt als geen andere elektrische auto, maar tegelijkertijd een unieke afkomst weerspiegelt. De naam Type 01 maakt deel uit van dat verhaal. Voor mij staat de nul ook voor een complete reset van het merk, en de ‘1’ voor onze eerste auto in een nieuw hoofdstuk, een ‘uniek exemplaar’,” aldus Rawdon Glover, managing director van Jaguar.

We kennen al enkele voorlopige specificaties. De Type 01 krijgt een aandrijflijn met 3 elektromotoren die meer dan 1.000 pk en 1.200 Nm koppel levert. De grote 4-deurs sedan wordt ook geleverd met vierwielaandrijving en een scala aan ophangingstechnologieën die ervoor zorgen dat hij rijdt en aanvoelt als een echte Jaguar.

Wat het design betreft, noemt Jaguar het ‘modernistisch’, en afgaande op de gecamoufleerde auto’s zal het een hoekig uiterlijk zijn met hier en daar wat rondingen voor contrast. Voor het interieur wordt hetzelfde verwacht, hoewel de cabine niet zo radicaal zal zijn als in het conceptmodel.

Tot nu toe lijken de eerste indrukken van de auto gunstig. Maar ‘goede indrukken’ vertalen zich niet per se meteen in gunstige verkoopcijfers. Desondanks moet de Type 01 wel succesvol zijn als Jaguar wil blijven bestaan. Jaguar zet natuurlijk niet al zijn hoop op slechts één model, want er komen nog 2 andere modellen die gebaseerd zijn op dit vlaggenschip, te weten een cross-over en een limousine.

Jaguar Jaguar Type 01

Related Posts

Newsflash: Geely koopt halve Ford fabriek

1 mei 2026

Dit zal toch niet waar zijn: het dashboard van de Jaguar Type 01

1 april 2026

Newsflash: Opel komt met hete Astra Electric

1 april 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
9.0

Pocket rocket voor het EV-tijdperk: test Cupra Raval VZ Rebel

2 mei 2026
7.0

Goedkope middelmaat: test Chery Tiggo 4

23 april 2026
7.0

Bloedsnel, maar te duur voor wat hij biedt: test Denza Z9 GT EV

16 april 2026
8.0

Veel ruimte voor comfort: test Mercedes GLB

5 april 2026
8.0

Van alle markten thuis: test Mercedes CLA Shooting Brake 250+ / 350 4Matic

2 april 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.