Close Menu
  • Home
  • Autonieuws
    • Introductienieuws
    • Actienieuws
    • Verkoopcijfers
    • Toekomstplannen
    • Nieuws over Oud
    • Nieuwstelex
  • Testcentrum
    • Testresultaten
    • Testrecensies
    • Tevredenheidresultaten
    • Kort door de bocht
  • Automerken
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Advertorials
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Facebook X (Twitter) Instagram
Trending
  • Europese Unie overweegt importlimiet Chinese plug-in hybride auto’s
  • Nieuwe Audi RS5 verkoopt als hete broodjes
  • Prijs indicatie Volkswagen ID.Polo GTI
  • Jaguar Type 01 inside
  • Lucid Motors: tijdens het saneren gaat de verkoop gewoon door
  • Hyundai prijst de Staria Electric
  • ‘Steer-by-wire’ nu beschikbaar voor vernieuwde Mercedes-Benz EQS
  • Porsche is op zoek naar de turbo
Autointernationaal.nl
  • Home
  • Autonieuws
    1. Introductienieuws
    2. Actienieuws
    3. Economisch nieuws
    4. Verkoopcijfers
    5. Toekomstplannen
    6. Nieuws over Oud
    7. Nieuwstelex
    Featured

    Slimmer kiezen: zo haal je meer kilometers uit je autobanden

    30 oktober 2025
    Nieuwe artikelen

    Europese Unie overweegt importlimiet Chinese plug-in hybride auto’s

    3 oktober 2026

    Nieuwe Audi RS5 verkoopt als hete broodjes

    3 oktober 2026

    Prijs indicatie Volkswagen ID.Polo GTI

    3 oktober 2026
  • Testcentrum
    1. Testresultaten
    2. Testrecensies
    3. Tevredenheidresultaten
    4. Kort door de bocht
    Featured

    Vroeger moeder en dochter, nu rivalen: testduel Ford Mustang Mach-E en Jaguar I-Pace

    1 december 2022
    Nieuwe artikelen

    Duitse auto’s stellen teleur in betrouwbaarheidsonderzoek

    1 oktober 2026

    Nieuwe Dacia Striker daagt de Skoda Octavia Combi uit

    1 oktober 2026

    Ook Skoda roept meer dan 1 miljoen auto’s terug wegens corrosierisico

    1 oktober 2026
  • Automerken
    • Alfa Romeo
    • Aston Martin
    • Audi
    • Bentley
    • BMW
    • Bugatti
    • Cadillac
    • Caterham
    • Chevrolet
    • Chrysler
    • Citroën
    • Dacia
    • Daihatsu
    • DS
    • Ferrari
    • Fiat
    • Ford
    • Honda
    • Hyundai
    • Infiniti
    • Jaguar
    • Jeep
    • Kia
    • Lada
    • Land Rover
    • Lamborghini
    • Lexus
    • Lotus
    • Lynk & Co
    • Maserati
    • Mazda
    • McLaren
    • Mercedes
    • Mini
    • Mitsubishi
    • Nissan
    • Opel
    • Peugeot
    • Porsche
    • Renault
    • Rolls-Royce
    • Seat
    • Škoda
    • Smart
    • SsangYong
    • Subaru
    • Suzuki
    • Techrules
    • Tesla
    • Toyota
    • Vauxhall
    • Volkswagen
    • Volvo
  • Achtergrond
  • Opinie
  • Contact
    • Contactformulier
    • Privacybeleid & Cookies
    • Colofon & Copyright
Autointernationaal.nl
Home»Autonieuws»Subaru maakt de Levorg alsnog spannend
Autonieuws

Subaru maakt de Levorg alsnog spannend

2 mei 20193 Mins Read
Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email

Subaru heeft op haar thuismarkt een opgefriste versie van haar Levorg lifestyle stationwagon gelanceerd. Die wordt ook leverbaar als STI Sport Black Selection. Wordt de Levorg hiermee eindelijk een auto om op het puntje van jouw stoel van te gaan zitten?

Vorig jaar wist Subaru in Nederland welgeteld 6 exemplaren van de Levorg te slijten. Daarmee was hij exclusiever dan de Lamborghini Urus, waarvan de levering in 2018 nog op gang moest komen. Dit jaar staat de verkoopteller na 4 maanden nog steeds op 0 exemplaren. Een facelift voor de Levorg heeft dus een hoog ’trekken aan een dood paard’ gehalte, maar daar denkt Subaru zelf anders over. Ook wij krijgen een herziene versie, waarbij de belangrijkste wijziging voor de Europese editie het inruilen van de 1.6 turbo boxermotor voor de gezapige atmosferische 2,0 liter is. Dit betekent niet meer dan 150 pk.

Maar in Japan profileert de Levorg (de modelnaam staat voor, echt waar, Legacy, reVOlution en touRinG) zich wel degelijk als een sportieve rakker. Daar wordt de Subaru namelijk ook leverbaar als STI Sport Black Selection. Die beschikt namelijk over 2 keer zo veel vermogen, namelijk 300 pk. Vierwielaandrijving is uiteraard standaard, evenals Bilstein dempers.

Ook een CVT automaat is van de partij. Dit type transmissie is niet voor iedereen een pre. De Levorg STI Sport is dus vermoedelijk eerder lauw dan heet. Afijn, dat conflicteert in ieder geval niet met de bekende Eye Sight assistentiesystemen. Overigens is bovengenoemde 300 pk (en 400 Nm) optioneel. Standaard is de bekende 1.6 turbo boxermotor van 170 pk (en 250 Nm).

Uiterlijke kenmerken zijn tweekleurig 18 inch lichtmetalen velgen met 225/45 banden, zwart gelakte buitenspiegelkappen met geïntegreerde verlichting, zwarte deurgrepen en idem badges. De motorkap is voorzien van een onvervalste, klassieke luchtinlaat. De carrosserie kleur kan, zoals je bij een auto met deze naam mag verwachten, worden uitgevoerd in zwart, maar ook zilver, rood, lichtblauw en ‘WR Blue’ (de blauwe kleur die zo kenmerkend was voor de vele rally auto’s van Subaru) is mogelijk.

Andere ingrediënten zijn Recaro sportstoelen met Leder / Alcantara bekleding. Dezelfde combinatie is er voor de achterbank. Het meubilair is afgewerkt met rode stiksels. Verder is de Levorg STI Sport Black Selection voorzien van carbon decoratiestrips, verspreid over het gehele interieur. In 2016 lanceerde Subaru op haar thuismarkt al een ‘gewone’ STI Sport. Die had in grote lijnen dezelfde kenmerken.

Subaru heeft geen plannen om de Levorg STI Sport Black Selection in Europa te gaan verkopen. Dergelijke sportieve varianten zijn voor autofabrikanten eerder een last dan een lust geworden nu de CO2 boete van de Europese Unie, die vanaf 2021 effectief wordt, als een zwaard van Damocles boven elke autofabrikant hangt wiens gamma gemiddeld meer dan 95 gram/km uitstoot.

In Europa gaat Subaru het daarom over de hybride boeg gooien. Inmiddels zijn de orderboeken voor een dergelijke uitvoering van de XV en de Forester geopend. De Levorg komt niet voor een hybride behandeling in aanmerking. Dat zou als trekken aan een dood paard zijn …

Subaru Subaru Levorg

Related Posts

Newsflash: voorlopig geen Nissan GT-R Super-SUV

26 september 2026

Einde van de Subaru e-Boxer modellen in zicht

24 juli 2026

Newsflash: BMW komt met de i4 Cabrio

22 juli 2026

Reageren is niet mogelijk.

Recensies
8.0

Heet maar ook verantwoord: test Peugeot 208 GTi

24 september 2026
8.0

Waardig topmodel: test Skoda Peaq

18 september 2026
7.0

Rijk aan techniek, arm aan emotie: test MG IM6

17 september 2026
7.0

Brave auto, foute timing: test nieuwe Suzuki Across

16 september 2026
7.0

Geely E2: Prijskraker met lange garantie

15 september 2026

Autointernationaal.nl heeft zijn uiterste best gedaan om te achterhalen of er op de geplaatste foto's copyright zit. Bedrijven of personen die desondanks menen dat hun eigendomsrechten geschonden zijn, kunnen binnen 14 dagen via het contactformulier daar melding van maken. Autointernationaal.nl zal dan binnen 24 uur de betreffende foto verwijderen.

Copyright © Autointernationaal | Sitemap | RSS Feed | Techniek door TwelveTrains

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.