SEAT introduceert de vernieuwde Ateca. De facelift kenmerkt zich door een fris design voor zowel het uiterlijk als het interieur. Bovendien is de vernieuwde Ateca volledig met internet verbonden en biedt hij een verbeterd veiligheid & comfort niveau.
“De Ateca staat symbool voor SEAT’s succesvolle debuut in het SUV segment en is naast de Ibiza en Leon uitgegroeid tot een belangrijke pijler onder de lange termijn strategie van ons automerk”, zoverklaart Wayne Griffiths, de executive vice president voor Sales en Marketing van de Spaanse Volkswagen dochter. “De verkopen in het SUV segment hebben een zeer positieve impact gehad op onze resultaten in 2019. Van de door SEAT vorig jaar verkochte auto’s was 44 procent een Ateca, Arona of Tarraco”.

De vernieuwde Ateca kan worden herkend aan aangescherpte koplampen (voortaan standaard met LED techniek), forsere bumpers, LED achterlichten en aan de dynamische richtingaanwijzers. De SEAT integreert standaard in-car connectiviteit (het draadloos ‘spiegelen’ van een smartphone naar het infomediascherm via ‘Full Link’, met toegang tot Android Auto en Apple CarPlay) met out-car connectiviteit via SEAT Connect. Hiermee hebben de inzittenden toegang tot een uitgebreid pakket aan online functies en diensten, zoals realtime verkeersinformatie en locaties plus prijzen van bijvoorbeeld parkeergarages en tankstations. Daarnaast biedt stemherkenning (die wordt geactiveerd door de woorden ‘Hola Hola’) gebruikers de mogelijkheid om het nieuwe optionele infomediasysteem met 9,2 inch scherm met natuurlijke stemcommando’s te bedienen.

Met Predictive adaptive cruise controle, Pre-Crash Assist, Emergency Assist, File assistent, een dodehoeksensor met uit parkeer assistent plus uitstap waarschuwing combineert de vernieuwde Ateca geavanceerde (optionele) rijassistentiesystemen voor een optimale bescherming onder alle omstandigheden. Daarmee is hij nu volgens SEAT één van de veiligste en meest comfortabele auto’s in deze klasse. Bovendien krijgt de Ateca tegen meerprijs nieuwe comfort features, waaronder een verwarmd stuurwiel en een hitte reflecterende voorruit die bovendien kan worden verwarmd.

Met de komst van de vernieuwde Ateca introduceert SEAT tevens een nieuwe uitvoering. Naast de Reference, Style en FR (inclusief de extra complete Business Intense versies) is er voortaan ook de stoere XPerience variant. Deze nieuwe versie bezorgt de Ateca een extra robuust uiterlijk en (enigszins) een terrein karakter.

Wat motorisering betreft biedt de vernieuwde Ateca keuze uit 3 benzine (TSI) en 2 diesel (TDI) motoren met verschillende transmissiemogelijkheden die hun impact op het milieu verkleind hebben dankzij gereduceerde emissies. Het gaat daarbij om: de 1.0 TSI met 110 pk (handgeschakelde 6-bak), de 1.5 TSI met 150 pk (handgeschakeld of 7-traps DSG automaat), de 2.0 TSI met 190 pk (met DSG automaat en 4Drive vierwielaandrijving), de 2.0 TDI met 115 pk (handgeschakeld) en dezelfde motor met 150 pk (standaard met DSG automaat).

Afgelopen jaar verkocht SEAT bijna 100.000 exemplaren van de Ateca. Daarmee was 2019 het beste jaar tot dusver voor de compacte SUV. Sinds de introductie in 2016 kozen meer dan 300.000 kopers voor een Ateca. Meer informatie over prijzen en uitvoeringen wordt in augustus bekendgemaakt. De Nederlandse marktintroductie vindt medio september plaats.

